Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 75

Fujitsu ASY12USB - непоносим шум

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #31

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Не е нормално, има някаква вибрация която влиза в резонанс на моменти.Някой трябва да отвори климатика и да определи откъде идва звука..но няма да е безплатно,за Стара Загора - не знам,намери си майстор.Може да става въпрос за тръбичка ,която се подпира някъде,но се гледа само на място.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #32

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Добре значи е някакъв дефект. Така ли да разбирам? Сервизната фирма не е ли длъжна да отсрани този проблем безплатно? Вчера го монтираха,но кажи речи не съм го пускал, но днес работи цял ден и ми наду главата. А този от сервиза опипва го,ослушва го и вика всичко е ок.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #33

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    И мойта MIDEA MSG-12HR брамчеше като трактор. Но благодарение на VeleV.Klima който ме посъветва как да реша проблема /за което съм му много благодарен/ сега мърка като коте.

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,32505.440.html
    Отговор #457

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    39
    #34

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Не не е нормално да работи по този начин.При родителите ми има GENERAL ASH 12UB (мисля,че двата са еднакви) и външното тяло почти не се чува,трябва да се заслушаш на прозореца за да го чуеш.Търси фирмата.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #35

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    jeliax, от това което писах на предната страница, кое точно не разбра, че да ти го обясня по друг начин.

    Ако продължаваш да търсиш мнения, някой като johny01 ще ти препоръча смяна на апартамента.

    Пак ще пробвам: мога да ти запиша Дайкин с абсолютно същия звук работещ перфектно, т.е. нивелирай го ти или някоя кадърна фирма, тези смешници които са ти го монтирали ги ЗАБРАВИ.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #36

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    no one съгласен съм с теб, проблемът е че фирмите имат такова споразумение да не пипат климатиците на другия. Разбрах,че много лесно може да се разбере дали климатикът е докосван от друг,тъй като при монтажа затягат болтовете с ел.отверки и т.н имат специфичен звук при развиване....а ако някой друг пипне климатика гаранцията автоматично отпада. Днес разговарях с един човек от БГ- Клима, който според мен е доста кадърен. Пуснах му записа и той каза : 1)че този звук не е нормален и 2) че причината според него е разхлабен тампон във външното тяло-там където се залавя комресора , или някои ексцентричен тампон- които доколкото разбрах държат някакво отстояние м/у тръбите и трябва да е позициониран по точно определен начин. Между другото поослушах се по-внимателно и причаната за тази шум идва от областта на комресора,те вибрациите идват от там.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #37

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Отваряй смело външното тяло и виж къде се получава тази вибрация. Няма кой да ти проверява как са затегнати винтовете за гаранцията.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #38

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    И аз имам същия проблем със шума но при дайкин ATXS25 /с тампони/, днес дойдоха да го нивелират защото не беше нивелиран добе. Пуснахме го и пак същата работа. Техника каза че това е нормално, нищо не може да направи повече. Така че оправия няма! Ако някой открие решението да го сподели, защото много хора станахме да се оплакваме от вибрации и шум.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #39

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Цитат Първоначално публикувано от no one
    jeliax, от това което писах на предната страница, кое точно не разбра, че да ти го обясня по друг начин.

    Ако продължаваш да търсиш мнения, някой като johny01 ще ти препоръча смяна на апартамента.

    Пак ще пробвам: мога да ти запиша Дайкин с абсолютно същия звук работещ перфектно, т.е. нивелирай го ти или някоя кадърна фирма, тези смешници които са ти го монтирали ги ЗАБРАВИ.
    Много си отворен !Някъде да съм писал,че неговият е счупен или скоро ще се развали.И вземи ми обясни,на мен,не на него къде е дерта.Това не е дрънчене на ламарина или тракане на пласмаса и според мен няма да се оправи с тампони и нивелация,но нищо не му пречи да опита.Па и дай да видим Дайкина и да поговорим.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #40

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Смяна на компресор не значи че е здрав- здравите неща работят както е предписал производителя и никой не ги сменя.
    Дерта знам как го оправих, не знам къде е, и го оправих без смяна на компресор.
    Като го видиш Дайкина, и на него ли ще му дадеш същата диагноза?

    p.s. И за да не каже още някой, че се правя на отворен, ще споделя как аз лаика реших, че мога сам да си помогна: ако компресора беше наистина фалшив, логично е да шуми постоянно (като на тъпия Панасоник преди този)- на записа ясно се чува, че на моменти е тих.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #41

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Не съм много вещ в това,но пробвах дали е нивелиран добре. Ако нивелирът ми е в ред и аз ако съм измерил правилно климатикът е наклонен назад с около 10 градуса.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #42

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Абе,това с 10те гр си е сериозна разлика спрямо нормалното 0 гр ...Това са няколко см разлика по вертикалата. Вземай си го оправяй тоя наклон най-сетне,че така компресора ти си виси едва ли не на единия тампон...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #43

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Не знам как да измеря правилно

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #44

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Noone-ала-бала!Компресора си е здрав и ще работи,в това съм сигурен,както съм сигурен,че е от там вупкането и няма да мине с нивелация и тампони.Да не говорим,че сума ти машини има,които не са нивелирани и си мъркат,само дето не се оттичат добре или кичето замръзва и се обажда.А съвсем друго е,че ЕКОто трябва да се оправят,а не jeliax да се чуди кво да прави и да слуша разни люде,особено,ако те си нямат никаква представа от такава техника.
    Разхлаби болтовете и подложи малко,ако не ти хареса-повече и слушай дали ще промени звука.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #45

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    johny01, ти нещо да не си бавен бе?

    Колко пъти трябва да напиша, че при мен го имаше същия звук, и при нивелиране се оправи- нали е от компресора (който е за смяна ), как стана този номер, да не съм факир нещо...

    Ония му казват, че всичко е наред- човека ясно го е написал. Или търси други, или се оправя сам.

    p.s. някои "майстори" като johny01 си живеят с мисълта, че като това им е работата, значи много я разбират. Тези които са му го монтирали на jeliax съм сигурен, че си мислят същото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASY12USB - температурен датчик
    От barona75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 06-01-11, 09:28
  2. Fujitsu ASY12USB - технически проблем
    От dandy72 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 08-12-10, 20:39
  3. Fujitsu ASY12USB - каква трябва да е температурата на издухваният въздух?
    От vankata81 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 18-01-10, 12:53
  4. Midea MSR3-12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY12USB
    От skirmish във форум Климатици Midea
    Отговори: 30
    Последно: 15-11-09, 13:56
  5. Fujitsu ASY12USB - умря
    От sir във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 15-01-08, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе