Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 75

Fujitsu ASY12USB - непоносим шум

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #16

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Добре казано. И ако се оправя сам може да започна да монтирам климатици Не ми е силата точно това... Дали няма да е по-добре ако извикам някоя друга фирма да свърши това?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #17

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Нищо не разбрах - откъде се разбра че тези са от еко-клима, нито пък какво е описано за решаване на проблема.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #18

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    jeliax, ако нивелирането беше достатъчно като умение, сами щяхме да си ги монтираме. Друга фирма, но ще е с/у заплащане, иначе така е най-добре.

    dkolov, освен всичко друго, пробвай и с прочитане на темата. Дано този нестандартен метод ти помогне да разбереш нещо.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #19

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Цитат Първоначално публикувано от jeliax
    http://www.skatafka.com/download.php...8ed5227fb7f214 . Това е въпросният шум от външното тяло. Тръбният път е доста къс 1 я има я няма. Не искам да казвам кой ми го е монтирал(срам ме е..)Става въпрос за еко-клима.Този шум вътре не се търпи чувам го от входната врата при затворена врата на хола, където е монтиран.
    Точка, че админа ще ни се скара от толкова спам.
    ААА забравих да ви кажа как нивелираха... - с удари с чук в ъгъла на стойките при стоящо на тях външно тяло. И като стана въпрос за свясна фирма...може ли да ми препоръчате такава от Стара Загора?

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #20

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Пробвай да сложиш тампони под външното тяло. При мен така се оправиха нещата. Успех!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #21

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Без смяна на компресор,няма да изчезне това вупкане,това е конвенционал.Малко грубо прозвуча,ама такова е моето мнение.Иначе викай ги да подложат където трябва,ако е зле нивелацията и да дигат капака,и квото могат да пооправят.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #22

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Според тях работи нормално,не виждали проблеми. Притиска външното тяло с ръце,ослушва го, след това брукна в джобовете и вика нормално е... и моят в къщи е така.Каза,че този звук идва от комресора. Хванах го за ръка и ходихме да обикаляме да слушаме други климатици как работят .Слушахме слушахме(по-точно аз слушах по-внимателно,той се ошумоляваше).. Е викам му : "такива звуци аз не чувам от тези климатици като моят"...Той :ми това е инверторен те работят така....Днес цял ден ми бучи, заболя ме главата. Лошото е,че е на 2 метъра от леглото и изолацията ми е нулева - нямам дограма ,а през тези панели мога да чуя как падат капките в кофата. Взех да се съмнявам дали в мен не е проблема. Според вас нормално ли е да работи по този начин този климатик? "johny01" климатика е чисто нов или поне за такъв го купувам....А самият монтаж беше пълен фарс- поръчал съм си конверторния вариант,онези карат вътрешно тяло инвертор : ТРАГЕДИЯ. Просто незнам по какъв начин да ги накарат да сменят комресора. За тях щом работи и духа значи е ок. Нищо,че от влизането на вратата чувам звука. Чудя се откъде и колко струва тези устройства за замерване на звука да проверя това отговаря ли на техническите характеристики на модела.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #23

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Има такава програма за телефони симбиан инсталираш и мериш стига да имаш такъв телефон.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #24

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Чеки,чеки чеки да не е за нокия? Нещо ми се върти из главата като се рових из възможностите на моя телефон. Нокия 5130 дали ще стане? А случайно знаеш ли от къде мога да дръпна тази програмка?

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #25

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Този климатик не спира ли да си почива, че и ти покрай него да си починеш от тормоза.

    Колко време работи компресора и колко почива? Освен звука от всичко друго по климатика доволен ли си?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #26

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Всичко останало изглежда ок. Духа си стабилна топла струя. Топли добре. Днес му е първи ден. Включва, изключва, регулира си скоростта на вентилатора. Работи докато си достигне зададената температура, след което си я поддържа както трябва. Функциите на дистанционно ги тесвах, всичко е ок Не му пукат пластмасите на вътрешното тяло, не долявам звуци от преливане на фреон или нещо друго. Не мога да съм прецизен, ноо приблизитлно 2 мин почивка 5мин работа.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #27

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Трябва да я имам тази програма някъде в дисковете и ще ти я дам.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #28

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Има такава програма за телефони симбиан инсталираш и мериш стига да имаш такъв телефон.
    Симбиан не е програма,а операционна система.Все едно да кажеш,че Уиндоус или Линукс са програми.

    jeliax- Тя не се дърпа,а си идва с телефона,ако той е пригоден за това хардуерно.Това са т.нар.смартфони.5130 не е такъв. Такива са Е и N сериите.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #29

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Няма да ти сменят компресора,а и той ще работи дъъълги години.Свиквай или се разправяй с тях,да сменят външното.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #30

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Добре. Нормално ли по този начин да работи, кажете да ли не? Сега някои ако има същият климатик моля да сподели впечатленията си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASY12USB - температурен датчик
    От barona75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 06-01-11, 10:28
  2. Fujitsu ASY12USB - технически проблем
    От dandy72 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 08-12-10, 21:39
  3. Fujitsu ASY12USB - каква трябва да е температурата на издухваният въздух?
    От vankata81 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 18-01-10, 13:53
  4. Midea MSR3-12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY12USB
    От skirmish във форум Климатици Midea
    Отговори: 30
    Последно: 15-11-09, 14:56
  5. Fujitsu ASY12USB - умря
    От sir във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 15-01-08, 01:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе