Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 75

Fujitsu ASY12USB - непоносим шум

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #46

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Момци не се карайте заради мен! Всеки би могъл да бъде прав,трябва да се види от специалист, защото така само можем да гадаем. Ще решим проблема в най-скоро време,но до понеделник съм с вързани ръце, понеже никоя фирма няма да ми обърне внимание в събота и неделя. Страх ме е да не му стане нещо така като вибрира. Да взема да не го ползвам ли...до тогава? Между другото някой идея как да замеря звука?!

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #47

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Няма какво да му мериш звука,ясно е че шума не трябва да го има,трябва ти кадърен човек да открие проблема и да го отстрани.Според мен е някъде около компресора ,тръба опряна или шайби на тампоните...може и нещо по конструкцията да е ,но е по малко вероятно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #48

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Климатика е в гаранцияяяяя За мен решението е да замерят от комисията за защита на потребителя звука, и да ги накарат по някакъв начин да го оправят. Замерват се 10 точки по лв на точка 30 кинта...Това само в бг го може- купуваш си скъп климатик, монтират ти го некадърно, не те излушват, ако трябва да го поправят трябва да го карат от стз в софия, освен това друг не може да приближава до климатика, защото фирмите са се договорили да не докосват климатици на други фирми и гаранцията ти може да отпадне. Просто пълен абсурд.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #49

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Всяка фирма може да ти го оправи, без фирмата, която ти го е монтирала да разбере, въпроса е, че не трябва да даваш пари, за да ти оправят нещо гаранционно, нито да плащаш за замервания.

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #50

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Добре бе приятел ,аз ти казвам като човек как да си решиш проблема,а ти" климатика е в гаранцияяяя" урева махалата нещо ми се струва...комисия ала бала...не се ли сещаш ,че си сбъркал с фирмата ,която си избрал.Сам разбра ,че са некадърници и 10 пъти да ги извикаш пак няма да се оправят.Напиши и писмо с копия до президента и до главния прокурор ако искаш - кашата сам си я забъркал.Намери си свестен майстор да ти реши проблема ,олигофрените от тази фирма няма да разберат изобщо че климатика е пипан,но решението разбира се си е само твое...карай по каналният ред щом искаш и така - успех от мен.Само последно да ти кажа - климатика не е дефектен ,проблема е елементарен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #51

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Хубаво ама каква е гаранцията,че като накарам друга фирма да оправи нещата няма да забърка по голяма каша? То че по големи немърлячи от МД-КЛИМА трудно биха се намерили....Нали ви казах ходих до БГ-Клима днес и човека твърдо ми отказа и не го укорявам, той е напълно прав че не иска да се занимава. Някои ако има впечатление от добра Старазагорска фирма моля да сподели, защото сам трудно бих се насочил. За техноклима знам,че са голяма фирма и че работят с големите хипермаркети. Термо клима търсих им представителите в града,но не ги открих на посочения адрес, преместили се били...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #52

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Само Техноклима недей,ако има по-големи некадърници от Екото,МД-климата и др,това са те. Това,че работели с големите хипери нищо не означава. Или по-скоро означава ,че не стават...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #53

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Аз други незнам БГ- Клима съм сигурен,че ще ми решат проблема,но категорично ми отказаха. Баш толкова ли да не мога да нямаме 2 свестни фирми в нашия град.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #54

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Добре де,какво толкова си вързан в ръцете,та не можеш две гайки да развиеш и да подложиш по 2-3 шайби ??? Ако е така,викни съседа, колега,приятел или даже старото гадже,може тя да е по-смела от теб

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #55

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Какво означава като почне да мига червената лампичка на "operation", отзад нещо се затопли и перката не върти... ДА не би да се обезскрежава ?! Нормално ли е вчера цял ден цяла кофа вода днес от обяд грам вода не е капнала -отвора е сух отдолу?! Много странно взе да се държи перката ту тръгва за 1-2 сек след това спира 7-8сек след това пак се опитва да тръгне за 1-2 сек....

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #56

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Обезкрежава.
    Този климатик май е направен да влиза в режима през определен период, независимо от показанията на датчиците.
    Функцията е изключително полезна, както се оказа в една друга тема, за една друга марка.

    Перката се държи нормално.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #57

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    По-напред в темата казах и пак ще кажа - и аз имах проблем с шума на външното тяло на същия климатик и след слагане на тампони се оправи! Нека jeliax да пробва да сложи тампони, може и при него да стане. Какво веднага взехте да му давате съвети за смяна на компресор и т.н.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #58

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    За мен тези вибрации идват отвътре, не са причинени от лоша нивелация. Чувам ясно как работи комресора и не мисля че проблемът е и в него. Вибрациите се пораждат някъде в областта на комресора и ми звучи все едно има допиране на 2 твърди предмета. Според мен има някои разместен тампон в областта около комресора." Djia" ако сложа тампони ще направя така,че вибрациите да не се предават вътре в апартамена,но те ще си останат, а не съм на ясно колко това е добре за климатика.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #59

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Отваряш външното тяло, там ясно ще видиш кое точно вибрира и защо, оправяш го според ситуацията, затваряш и си готов. Естествено, няма да тръгваш да огъваш, мачкаш и чупиш тръби, но ако действаш внимателно няма нищо страшно.
    Другият вариант е да си го търпиш така, защото нищо няма да му стане, или пък да повикаш хора да го видят.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #60

    Re:Fujitsu ASY-12USB - непоносим шум

    Не се наемам да го отварям....Ако беше компютъра ми да,но климатик..Ще потърся услугите на специализирана фирма,но вие нищо не ми препоръчвате. Рових се из интернет да извлека информация за това, но всичко което намирам е официални сайтове, с какво се занимват и къде са локализирани. По-малките фирми,които намирам са със как да кажа невдъхващи ми доверие имена като "КО ИН КО-63","КЛИМАКОМПЛЕКТ","ХАЙЕР КЛИМА" , "ЕВРОКЛИМА","КЛИМА ЕЛЕКТРОНИК"(тези са много близки с моите хора),"СЛАВИ-ВЕЛЕВ-33", "ВЕЛТА КЛИМАТ-КАЛЧЕВ И СИЕ", "Аладин-Техноклима ООД"(звучи ми ,че докато ми монтират климатика ще ми направят подарък дюнер), "ПОДЕМ НН 75 ЕООД". Най-накрая ще отворя тема с анкета и толкоз.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASY12USB - температурен датчик
    От barona75 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 06-01-11, 09:28
  2. Fujitsu ASY12USB - технически проблем
    От dandy72 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 08-12-10, 20:39
  3. Fujitsu ASY12USB - каква трябва да е температурата на издухваният въздух?
    От vankata81 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 18-01-10, 12:53
  4. Midea MSR3-12HRN2-QB4 или Fujitsu ASY12USB
    От skirmish във форум Климатици Midea
    Отговори: 30
    Последно: 15-11-09, 13:56
  5. Fujitsu ASY12USB - умря
    От sir във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 15-01-08, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе