Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 136

12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #46

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Абе има някаква мистерия около този компресор. Има подгряване и поне до-5 -10 градуса не би трябвало да има проблем, че да не може да тръгне
    Аз лично до сега не съм имал проблеми Миналата зима баща ми беше пуснал единия 12LDC при -28гр. и потеглил не че е успял да стопли ама...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #47

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Не знам може и да имаш късмет ама едва ли ще останеш фуджифен. Пробвай и ако тръгне никво гасене от есен до пролет. Успех.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1296043596[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Абе има някаква мистерия около този компресор. Има подгряване и поне до-5 -10 градуса не би трябвало да има проблем, че да не може да тръгне
    Аз лично до сега не съм имал проблеми Миналата зима баща ми беше пуснал единия 12LDC при -28гр. и потеглил не че е успял да стопли ама...
    Това подгряване е мижава работа пуска 36 волта на фазите едва ли може да стопли тва голямо желязо все пак в долната част е компресорния елемент и маслото. А то се згъстява доста.

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #48

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    То мижава, ама и при -1 да не върши работа..? Нещо не съм съгласен

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #49

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Ами той е още в гаранция така че би трябвало всичко да си дойде на мястото,ама честно казано не очаквах да стане проблем.Поне другия ми климатик 12 LCC работи нормално и от него съм си доволен макар че е 1 год. по-стар

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #50

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Цитат Първоначално публикувано от Fujifen
    Ами той е още в гаранция така че би трябвало всичко да си дойде на мястото,ама честно казано не очаквах да стане проблем.Поне другия ми климатик 12 LCC работи нормално и от него съм си доволен макар че е 1 год. по-стар
    Двата климатика са с един и същи модел компресор. Пробва ли с рестарт от контакта?
    Абе и аз съм от Шумен, ще ме накараш да дойда да го видя това желязо

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #51

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Цяла вечер стоя изключен от контакта и сега пак е изключен,ходих до магазина (Сатекс),казаха че надвечер ще минат да го видят.Ще пиша резултата.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #52

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Ааааааааа там е грешката.
    При това положение няма да тръгне разбира се. Включи го и го остави поне 2 часа и след това пробвай. При изключен от контакта климатик, няма подгряване на компресора

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #53

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Включих го към ел. мрежата.И след два часа да го пусна,така ли?

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #54

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Да, но нека минат поне 2 часа. Ако имаш достъп до външното тяло, излез след 30 мин. Трябва да чуваш много слаб високочестотен звук от външното тяло/подгряването на компресора/. И не забравяй да напишеш резултата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #55

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Благодаря ти много за инфото,ще се заслушам за звука и ще пиша резултата :rolleyes:
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1296047640[/time]_________________________________________________

    Звука за който каза се чува,остава сега след 2 часа да тръгне
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1296054853[/time]_________________________________________________

    За съжаление не тръгна.....

  13. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #56

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Иключи го пак от щепсела за няколко минути и го включи. Остави го така тази нощ. Утре, като се позатопли времете пробвай да го включиш от бутона на вътрешното тяло, като го задържиш за 3 секунди.

    Сега прочетох едно интересно мнение на колегата geozap
    https://forum.setcombg.com/index.php...,34976.16.html

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #57

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Ще го пробвам и този вариант,звучи логично.Днес не минаха от сервиза да го погледнат

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #58

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Вчера снимах компресорно масло при стайна температура и го оставих снощи отвън днес при -12 го снимах пак вижда се на видето че е като мед това е достаъчно да се види какво усилие коства допълнително да тръгне компресора.http://velevfiles.hit.bg/110126-180222.avi http://velevfiles.hit.bg/110127-082731.avi

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #59

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Вчера сутринта към 07.30 часа комшията над мен си пусна конвенционалния САМСУНГ при -7, -8 градуса.такава мъка изживя компресорчето му, докато набере обороти и заработи горе-долу нормално, че ми стана жал за него / за компресора, де, не за комшията/.Първо започна с едно стържене и виене, като си личеше, че просто не може да се завърти като хората, направо се чуваше отчетливо движението на клапана , имам чувството, че се въртеше с 1 оборот в секунда.Това стържене и виене продължи поне 3-4 минути, докато започне горе-долу нормална работа.Явно е поради сгъстяването на маслото, докато го поразкара малко, голям тормоз.

  18. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #60

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Вчера снимах компресорно масло при стайна температура и го оставих снощи отвън днес при -12 го снимах пак вижда се на видето че е като мед това е достаъчно да се види какво усилие коства допълнително да тръгне компресора.http://velevfiles.hit.bg/110126-180222.avi http://velevfiles.hit.bg/110127-082731.avi
    Велев, няма начин да не се згъстява, но тръгват.
    Ето тази сутрин баща ми пак избичи единия на -12 и тръгна..... то е всяка сутрин де, ама ми умръзна да се разправям затова твърдя, че от подгряването има полза и върши работа. Лошото е, че Fujifen е изключил климатика и от контакта

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-25YH4 - мига три пъти лампата на таймера!
    От bobi277 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 08-11-14, 17:15
  2. Отговори: 5
    Последно: 14-07-13, 11:55
  3. 12LDC - operation и timer мигат 4 пъти, след това само timer 3 пъти.
    От nako-bako във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 06-01-12, 22:26
  4. Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.
    От eternal_frost във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-08-11, 07:18
  5. Midea MSG-09HR - мига operation
    От zomane във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 04-06-08, 07:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе