Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 136

12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #61

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Е няма да е далеко момента когато няма да тръгне. Преди месец монтирвахме климатик и един съсед се хвалеше че неговите тръгвали и на -20 без проблеми. Миналата седмица същия дойде да ме търси че не работи единия му климатик, е оказа се компресорчето умряло.
    Хубавото е при инверторите че мерят натоварването и електрониката ги спира но не винаги може да предотврати дефектирането.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #62

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Как, обаче си сигурен, че компресора е заминал, зощото не успял да тръгне или....?

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #63

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Да пробвах електрониката си работи но включа ли компресора дава грешка прави няколко опита и спира напълно а и времето беше топло миналата седмица. Аз не давам заключения така без да измеря и пробвам.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #64

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Ок. Това, обаче по никакъв начи не доказва, че причината да изгори компресора е пускането му в студено време.
    Това, което знам аз от хора занимаващи се професионално с хладилна и климатична техника е, че компресорите горят основно от прегряване в режим отопление.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #65

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    за жалост климатика неще и неще да тръгне.Ще чакаме да дойдат от сервиза,изглежда е нещо сериозно

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #66

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Ок. Това, обаче по никакъв начи не доказва, че причината да изгори компресора е пускането му в студено време.
    Това, което знам аз от хора занимаващи се професионално с хладилна и климатична техника е, че компресорите горят основно от прегряване в режим отопление.
    Компресорите не изгарят винаги дори по рядко. Предимно са механично заклинили или счупват пружина клапан. Онези дни реших да проверя колко масло има в демонтираните компресори и в един нов. Новия марка Самсунг по данни трябва да има 600мл а се оказа със 150мл. Прии другите от три броя събрах това масло на видето около 300мл.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #67

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Компресорите не изгарят винаги дори по рядко. Предимно са механично заклинили или счупват пружина клапан. Онези дни реших да проверя колко масло има в демонтираните компресори и в един нов. Новия марка Самсунг по данни трябва да има 600мл а се оказа със 150мл. Прии другите от три броя събрах това масло на видето около 300мл.
    ...и причината за загуба на масло е?

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #68

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Ами новия компресор Самсунг работи 4 минути и прегрява дига ток и спира в доната част грее яко където е механиката и след като го демотнирах разбрах че просто е нямал масло.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #69

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Какво очакваш от Самсунг...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #70

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Климатика вече работи,след нагряване на компресора с пистолет за горещ въздух,тръгна отраз.Благодаря на всички за съветите

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #71

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Е късметлия честито и вече да знаеш никакво изключване зимата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #72

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Няма да го спирам вече.....

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #73

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Айде сега някой да стикне темата горе - за назидание на онези, които смятат, че няма проблем да се изключва климатика при отрицателни температури. Обяснете го това на Fujifen и още много като него.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #74

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Да,общо взето това е оправията-горещ въздух в долната част на компресора.Само не си правете експерименти,а повикайте сервизни техници(не пишман монтажници).Преди 3 години когато започнахме да монтираме повечко LGC,се получи някаква странна статистика,имахме проблеми само с климатиците монтирани в началото на зимният период и то максимум до януари се появяваха проблеми с механичното заклинване на компресора.Изключително неприятно е и за клиента да вижда как новият му "Японски"(ха-ха) климатик е разглобен и се осъществяват странни действия имащи отношения повече към пърленето на прасе,а не към сервизно обслужване.След няколко разправии с клиенти от рода на "Това ли ви е сервиза ?" и "Искам да го сменя" фирмата ми работи по друг начин.Изпомва се целият фреон на климатизатора.Демонтира се външното тяло и се докарва в работилницата към офиса,където само се зарежда наново с фреон.На следващият ден се закарва в клиента и се монтира като нищо не е пипано по него освен зареждането,и си работи.Просто от тръскането и стоене на стайна температура компресора се отклинва.
    Не чета форума от доста време защото съм доста ангажиран,но днес попрегледах някои от темите и откривам някои сериозни заблуди на почитателите на различните марки и модели климатизатори.Специално този подраздел ме изумява с некомпетентноста на някои "колеги"..
    За прословутaта серия на Фуджитцу,Фуджи,Дженерал LGC,мога да споделя някои факти които се крият с цел лежането на старата слава на предният модел(също куча марка,но перфектен като работа и надежност).
    1.Не са японски,малайзийски,тайвански и пр.Всички са произведени в Китай.
    2.Всички са еднакви като карантия независимо какво ти обяснява дебелата лелка в магазина или монтажника с акнето.Така че сами си правете изводи кой на каква цена продава.
    3.Отнякъде са набарали нещо евтино господа вносителите през 2010 и работите са доста весели с него.Отвратително се държат при под минус 5-10 градуса и във влажно време.Ако щете ми вярвайте конвенционални климатици на всякакви кучи марки не шумят при тези температури.Има доста хора с монтирани такива през зимата 2010-2011г. могат да споделят ако им стиска.
    4.Забравете за девятките внесени 2010,аз такава не съм видял да издухва повече от 44 градуса при студено време и то когато я уцелиш да е читава.
    5.По въпроса за COP-a...Лепенки всякакви ..
    Още едно важно нещо.Някои купувал ли си е части за извънгаранционен ремонт да се "похвали"?Няма такива малоумни цени,според мен надценката е над 300%.Днес сподели колега,вътрешна платка за 18-300 лв и то от вносителя,предполагам и на него трябва да се плати за ремонта така че 350+
    За колегите които ще задават въпроси споделям.Всичките ми климатици са с с минимум 2.5м тръбен път.Вакумират се с качествени помпи(маслото се сменя всеки месец).Всички външни тела имат наклон от 3-5 градуса,знаете защо.За 8 години работа имам около 2500 монтирани и от трите "марки",така че имам база за сравнение.

    Не ме разбирайте погрешно.Модела като цена и относително качество е добре за страната ни.Но да се лъжат хората малко не ми допада.
    Лично на мен всеки клиент ми е ценен,защото той е един вид реклама за това което правя.На 50% и нагоре от новите ми клиенти фирмата ми е препоръчана от доволни стари такива.Обясняваш му на човека и той си прави сам избора,лесно е.Не да му разправяш за "НАЙ-ДОБРОТО" щото имаш най големи отстъпки за него Прекалено е свит пазара и има доста вносители които се опитват да упражняват монопол,така че трябва да предлагаме качество и лоялност за да оцеляваме.Опичайте си акъла и спрете да пишете глупости по форумите


  18. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #75

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Нете познавам но сам сагласен с тебе вори път няма да се излъжа за катаиски климатик да дам толкзо пари с компресор LG Вътрешната платка почити нищо няма исkлючително шумен външния вентилатор не сипира никога маани мани говоря за обикновена 12 ска general те са едни и същи само разлика в панела и името от един завод излизат това е лично мое мненение никои не е далъжен дасе саобразява с него Кои каквото иска това даси слага

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-25YH4 - мига три пъти лампата на таймера!
    От bobi277 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 08-11-14, 17:15
  2. Отговори: 5
    Последно: 14-07-13, 11:55
  3. 12LDC - operation и timer мигат 4 пъти, след това само timer 3 пъти.
    От nako-bako във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 06-01-12, 22:26
  4. Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.
    От eternal_frost във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-08-11, 07:18
  5. Midea MSG-09HR - мига operation
    От zomane във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 04-06-08, 07:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе