Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 54

Климатик за 30 кв.м. ?!?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #31

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Здравейте отново, Честита Коледа на всички, само хубави неща до следващата Коледа да се случват.
    Наближава 03.01, когато ще ходя за климатик и пак се замислих. Деян ми препоръча Daikin FTX50G, но се замислих дали Daikin FTX60G няма да е по-добре. От гледна точка на мощност 50G отговаря по формулата за 70 W мощност за кубик, но ме притеснява че при мен сградата си е кажи речи на акт 14. Моя апартамент е единствения с врати, единствения измазан и обще взето в кооперацията е по-студено отколкото навън. Та дали няма да трябва повече мощност за отопление на кубик?!!?
    Разликата между двата модела е 300 лв, но дали има смисъл да ги давам. Четох доста, че не е хубаво и да е по-мощен климатика.
    Общо взето май не знам как да разсъждавам - колкото и да е студено все някога Daikin FTX50G ще стопли стаята и ако е хубава изолацията ( като няма къде да бяга топлото ) всичко ще е наред или е по-добре повече мощ на климатика, т.е. Daikin FTX60G.
    Ако някой знае нещо за фирми Импас Клима и Контрол клима, може ли да го сподели. На добра цена предлагат двата модела, но гледам че са с един и същ адрес. Май си е една фирма. А фирма, която се подвизава под две имена да не се е "прославила" с едното?!?!?
    Благодаря предварително на всички и се надявам да ме насочите отново, че се бях навил за 50-та, а сега си мисля доста и за 60-та.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #32

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Аз имам 50 ката в 33 кв. м. и като застудее под -7 идва малко слабичък,ако нямаш добра изолация и топлещи съседи вземай 60 ката

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #33

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Аз имам FTXS35G в 34кв.м на последен етаж,южно изложение,с изолация от 5см стиропор и вътрешна изолация от гипскартон.При -18 градуса на вън и зададени 22 градуса достига до 23-24 градуса.Е това е климатик.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #34

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от dani_k
    Аз имам 50 ката в 33 кв. м. и като застудее под -7 идва малко слабичък,ако нямаш добра изолация и топлещи съседи вземай 60 ката
    OPS5 по принцип 50-ката е достатъчна в нов апартамент в нова сграда в която не е излезнала стротелната влага, без съседи за температури до 23 градуса.На практика ти ще "грееш" всички стени и цялата сграда ще е студена без съседи.Проблема не е в мощността, а в честия дефростъ на всеки 55 минути до 1. час и 20 минути при зададени 25 градуса. при 23 дефроста ще е по -рядък.След като се нанесат съседите дори при -10 навън ще може да поддържа 25-26 градуса.В новата сграда има голяма вероятност при температури около и под нулата да не успее да вдигне температурата до 25-26 градуса или да пддържа тези градуси.Пример съм аз - миналата година дайкина едва стигаше до 23.7 градуса с много голям зор, сега имам съседи под мен които си отопляват и дори при -7 градуса достига и поддържа 25 градуса.

    Така че всичко е малко относително по отношение на оразмеряването.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #35

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Проблема не е в мощността, а в честия дефростъ на всеки 55 минути до 1. час и 20 минути при зададени 25 градуса. при 23 дефроста ще е по -рядък.След като се нанесат съседите дори при -10 навън ще може да поддържа 25-26 градуса.В новата сграда има голяма вероятност при температури около и под нулата да не успее да вдигне температурата до 25-26 градуса или да пддържа тези градуси.Пример съм аз - миналата година дайкина едва стигаше до 23.7 градуса с много голям зор, сега имам съседи под мен които си отопляват и дори при -7 градуса достига и поддържа 25 градуса.
    justify, Това означава ли че ще мога да си поддържам 21-22 градуса, въпреки тежките условия, в които съм? Просто с жената твърдо няма да искаме по-топло.
    А какво означава дефрост? Какво става, когато прави дефрост - как се отразява на топлото и на сметките? Мен ме притеснява да не се окаже, че ще работи на максимум климатика, за да поддържа тази тепмература ( 21-22 * ) и всъщност няма да може да работи по-икономично, т.е. само да поддържа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #36

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Макар ,че аз не съм доволен от въпросния модел все пак мисля , че ще ти сварши работа.При избора на климатик и до това дали ще ти свърши работа до голяма степен роля играят и късмет, и това да избереш коректна и кадърна фирма за монтаж което също е късмет.Важно е топлозагубите на помещението т.е. изолацията да е добра.Иначе доста доволни има от Нокрита 14 на фуджицу,ако отделиш малко повече парици.Дефроста е размразяване на външното тяло,при което климатика спира да духа топло вътре и съответно темп. спада.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #37

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    justify, Това означава ли че ще мога да си поддържам 21-22 градуса, въпреки тежките условия, в които съм? Просто с жената твърдо няма да искаме по-топло.
    А какво означава дефрост? Какво става, когато прави дефрост - как се отразява на топлото и на сметките? Мен ме притеснява да не се окаже, че ще работи на максимум климатика, за да поддържа тази тепмература ( 21-22 * ) и всъщност няма да може да работи по-икономично, т.е. само да поддържа.
    При зададена вътре 20-21 градуса в 33 квадрата хол ще работи на максимум при -12 и надолу, така че няма такава опасностм или ако има тя ще е за асмо през ноща за около 5 до 15 дена.В зависимостъ от това от кой град си виж какв и са били температурите пре з последните 20-30 години и си направи сметка http://www.stringmeteo.com/synop/bg_...CE%CA%C0%C6%C8

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #38

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    При зададена вътре 20-21 градуса в 33 квадрата хол ще работи на максимум при -12 и надолу, така че няма такава опасностм или ако има тя ще е за асмо през ноща за около 5 до 15 дена.
    Не разбрах, искаш да кажеш, че за да поддържа 21 * би работил на максимум само ако е -12* или по-студено. През другото време би работил като един хубав нормален инверторен климатик?!? Просто би поддържал тази температура и от време на време да дефроства?!?

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #39

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Не разбрах, искаш да кажеш, че за да поддържа 21 * би работил на максимум само ако е -12* или по-студено. През другото време би работил като един хубав нормален инверторен климатик?!? Просто би поддържал тази температура и от време на време да дефроства?!?
    точно така.при зададени вътре 20-21 градуса вътре и навън до -10 -12 няма да работи на максимум.Ще работи на максимум при по ниски от -10 -12 градуса температури.

    И защо въпросите ти не са в темата за дайкин???

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #40

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Fuji/Fujitsu 12LDC много висока отдавана отоплителна мощност и работи много добре, но ако сте първи живеещ там няма да може да го стопли тази зима, Panasonic CS/CU-E15LKE - недолюбвана марка от хората във форума, но хубав климатик, daikin FTX50 - добър и евтин - това му е първа зима дано се справи добре, Toshiba RAS18 - общо взето най-скъп и за мен най-добър, Fuji/Fujitsu 14LGC - около цената на Panasonic-a и Toshibata - но иначе е нищо особено

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #41

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от justify


    И защо въпросите ти не са в темата за дайкин???
    Тук започнах темата, защото очаквах че ще ми препоръчат някое фуджитцу, но deian веднага изстреля този модел на дайкин. Това много ме притеснява, че на този модел това му е първа зима и тепърва ще излизат кусури, ако ще излизат. Ама нали е дайкин все пак. Като си купуваме кола от реномираните марки не чакаме някой друг да си купи, да я кара 2 години и тогава да се решим. Качеството на марката би трябвало да е на всеки модел.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #42

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Тук започнах темата, защото очаквах че ще ми препоръчат някое фуджитцу, но deian веднага изстреля този модел на дайкин. Това много ме притеснява, че на този модел това му е първа зима и тепърва ще излизат кусури, ако ще излизат. Ама нали е дайкин все пак. Като си купуваме кола от реномираните марки не чакаме някой друг да си купи, да я кара 2 години и тогава да се решим. Качеството на марката би трябвало да е на всеки модел.
    Само на вътрешното тяло му е първа зима, външното тяло заедно с компресора е отпреди няколко години, така че ще се справи с отоплението за 21-22 градуса, но не трябва да го изключваш и ти препоръчвам ако го купиш да го държиш на 19 градуса през ноща и след обяд към 16'00 -17'00 да увеличаваш на 22 градуса.
    Деян ти го е препоръчал, защото съотношението цена/качество няма конкуренция дори от фуджитсу.
    Вътрешното тяло на дайкин FTX50GV тежи 12 кг, което е доста добре и говори, за голям вътрешен топлобменник.
    Както Голямауста е написал фуджитсу/фуджи 12ЛД е добър климатик, но е малък за 33 квадрата отопление.Имам 2 и съм доволен, но все пак не бих подвел никой, че стават за над 23 и нагоре квадратни метра при желана нормална вътрешна температура от 23-25 градуса и нормална изолация и съседи.Виж за южен апартамент и южно изложение помещение което ще се отоплява може да направят и 25 градуса в 27-28 квадрата/до 70 куб.м., но това не е общия случай, а по-скоро изключение.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #43

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Аз съм си решил, вземам този модел, дано всичко е наред. Тази зима, ако ми държи 21*, ясно е че следващата ще имам и съседи и ще му е по-лесно. Не знаех, че външното е по-старо и вече изпитано, това ме успокои. Иначе смятаме да спим там, така че сигурно няма да се намаля на 19*.
    А за фирма Климафрост някой има ли мнение, мога ли да им се доверя?!!? Или за това може би ще трябва друга тема?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #44

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Благодаря на всички за съветите и мненията.

    Вече ми монтираха Daikin FTX50GV. С това мога да приключа тази тема.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    69
    #45

    Re:Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Здравейте - първо извинете ме, че пиша в стара тема, но мисля че няма нужда да правя нова след като има тази.Тъй като и на мен се наложи да търся нов климатик, порових се доста из форума и попаднах на темата. Реших и аз да се обзаведа с Daikin FTX 50 GV. Помещението е от около 30 кв.м., юг/запад изложение - ще се ползва за хол+кухня. Моля за мнения, заслужава ли си все още този климатик. Намерих го за цена от 1680 лева с включен монтаж. Добра ли е цената? Може ли някъде да се намери по- евтино. Благодаря Ви предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 19:58
  2. Климатик или климатик+парно
    От Flex във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 27-08-12, 17:14
  3. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 11:34
  4. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 19:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе