Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 54

Климатик за 30 кв.м. ?!?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #1

    Климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Здравейте, отварям тема, която най - вероятно е дискутрана вече. Какъв климатик ми трябва за помещение от 30 кв.м. - за отопление и охлаждане. За охлаждане от обща култура знам, че всички видове стават, но за отоплението е по-друго. Що нещо изчетох, но не разбрах какво трябва да гледам, какви технически характеристики и прочие. За пари не съм мислил - знам че няма да намеря за 500 лв, но се надявам да е под 1500 Става въпрос за нова сграда, топлоизолация всичко си има, но аз съм първия живущ там Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Daikin FTX50G - 1500 лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    102
    #3

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Външни стени,етаж? Би трябвало една плазма 12-ка LDC да ти свърши работа ама е малко над 1500лв.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #4

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    2 етаж над партер. Има една външна стена, тя е към терасата с прозорец и прочие. Там ще трябва да е външното тяло. Аз това 1500 лв как съм го нацелил?!? И като чета тоя дайкин например не разбирам зимата ще можелли при -10 - -15 градуса да прави вътре 22 градуса да речем?!?! Или ще замръзва и спира?!?!? РАзбрах че тия инвертори е най - добре въобще да не се спират, ама ако гори нон стоп, колко би била разхода му за ток на края на месеца?!?! Тези неща само от опит ли могат да се разберат или ....?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Ще те топли и при -15°. Няма да го спираш, разход - ти ще видиш, но по-икономично отопление за една стая не се сещам да има. Разход - около 50 лв/месец според мен, но всичко зависи от температури, изолации, топлозагуби и т.н.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #6

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Разход - около 50 лв/месец според мен, но всичко зависи от температури, изолации, топлозагуби и т.н.
    Ако наистина отива само 50,00 лв на месец просто спирам да пиша и отивам да купувам, дори и 150,00 ако излиза. Много малко ми се виждат. Верно че още нямам опит и не знам строителя колко качествена топлоизолация е сложил, но поне знам че има. Притеснява ме че съм първия живущ, т.е. сградата е мноооого студена....

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #7

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Максимум 60 лв. да ти лапа. На мене ми гълта 60-70 лв. в 25 квадрата с големи загуби.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Докато се нанесат - малко повече, после ще спадне консумацията.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #9

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Максимум 60 лв. да ти лапа. На мене ми гълта 60-70 лв. в 25 квадрата с големи загуби.
    А от колко време го ползваш, в смисъл зимата при много ниски температури ползвал ли си го ? На мен ми трябва 20-25 гр да докарва, не съм по жегите.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #10

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Явно в момента няма много съфорумци , дано по-късно са повече, за да сравним с други подходящи модели на други марки.

  13. Junior Member Аватара на artanes
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    16
    #11

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Аз имам същия и го ползвам за 35м2 -с изолация и ПВЦ дограма при зададени 22* ми работи ON/OFF така,че ще ти прави не 22 а25*

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #12

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Тая тема сам ще я развивам, дано помогна и на други незнаещи като мен . Общо взето трябва да си приготвя 1500 лв за климатик ( без монтаж), който би ми вършил работа. Да топли 22-23 градуса, да ми е ОК сметката за ток. Доверявам се на няколкото мнения до тук. Най - хвалят Дайкин 50-ка и Фуджитцу 12-ка. Е, ясно е че има и по-мощни модели на марките, ама няма нужда от по-скъпи. Чудя се дали да гледам някои от другите марки производители при положение, че тези двете са най-хвалени!?!?

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #13

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Я погледни за Fujitsu General 12 LGC,аз съм с такъв в подобно помещение и съм много доволен от него,поне за сега!!!

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #14

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Отнасяй Дайкина, няма какво да мислиш и да се товариш допълнително. Няма по-добро в съотношение качество/цена!

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Re:климатик за 30 кв.м. ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Отнасяй Дайкина, няма какво да мислиш и да се товариш допълнително. Няма по-добро в съотношение качество/цена!

    За 50-ка наистина няма по-добра цена.относно работата он-оф в помещение 30-35 квадрата, то мога да кажа, че зависи от външната температура и зададената вътрешна температура(разбира се и от изолацията).При 22 градуса зададена вътрешна температура и външна под +2до -1 градуса моята подова 50-ка работи без прекъсване в 29.2кв.м.хол или 76 куб.м.(заедно с гардероби, мебели и шкафове) макар и на минимум духаща най-хладкия въздух.Напълни обороти според моите наблюдения подовата 50-ка каквото е външното тяло и на 50-ката FTX GV серията се развърта в моя хол едва при -11 градуса навън и зададени вътре около 24-25 градуса.Януари месец в този "пълноценен режим" подовата 50-ка работи около 3-4 дни, като само през нощта до 12'00 часа на обяд работеше на 19 градуса вътрешна температура и съответно по-ниски обороти.Но дори и така ми се струва че сутрин въртеше на пълни обороти, защото сутрин от 7'00 часа до 9'00 часа е най-студено(противно на моите очаквания електронния термометър с външно тяло както миналата така и тази година потвърждава ежедневно това правило).


    П.П. според мен 12-ката фуджи/фуджитсу/ дженерал ще е слаба.Иначе сега ги има на 1500 лева с доставка и монтаж http://www.fujielectricbg.com/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 19:58
  2. Климатик или климатик+парно
    От Flex във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 27-08-12, 17:14
  3. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 11:34
  4. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 19:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе