Страница 100 от 148 ПърваПърва ... 50909899100101102110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,486 до 1,500 от общо 2218

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1486

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Офф-Топик !

    В този живот,много от нещата не се изплащат никога.
    Който си прави супер тънки сметки-да избира здраво въже и голяма греда и ...
    Животът е прекрасен и твърде кратък!
    Кеф цена няма!
    Това се отнася за тези,които имат финансовите възможности,а винаги...
    Този пост е редактиран от Viking72; 23-06-17 в 21:32.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    16
    #1487

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте. Може ли за съвет - колебая се между три модела на Fujitsu:

    1. ASHG12LMCA за 1300 с монтаж
    2. ASHG12LLCC за 1200 с монтаж
    3. ASYG12LLCC за 1050 с монтаж

    На какво се дължи разлика от 250 лв?
    Ще се ползват основно за охлаждане, понеже съм на ТЕЦ, монтаж в кухня 3х4х2,7м, като ще охлажда и част от коридора и детска 3,5х3,5м врата срещу врата всичко общо около 25 квадрата. Притеснявам се да слагам климатик в детската. Жилището е на 2-ри етаж, PVC, изолирано отвън 8 см, отвътре 2 см, изложение изток-север.

    На по-късен етап ще местя от предишното ми жилище един DAX за спалнята и вероятно ще купя нов инвертор за хола, но не съм решил нищо конкретно. Приемам и съвети за друг модел.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #1488

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Sasho T. Виж публикацията
    Здравейте. Може ли за съвет - колебая се между три модела на Fujitsu:

    1. ASHG12LMCA за 1300 с монтаж
    2. ASHG12LLCC за 1200 с монтаж
    3. ASYG12LLCC за 1050 с монтаж

    На какво се дължи разлика от 250 лв?
    Ще се ползват основно за охлаждане, понеже съм на ТЕЦ, монтаж в кухня 3х4х2,7м, като ще охлажда и част от коридора и детска 3,5х3,5м врата срещу врата всичко общо около 25 квадрата. Притеснявам се да слагам климатик в детската. Жилището е на 2-ри етаж, PVC, изолирано отвън 8 см, отвътре 2 см, изложение изток-север.

    На по-късен етап ще местя от предишното ми жилище един DAX за спалнята и вероятно ще купя нов инвертор за хола, но не съм решил нищо конкретно. Приемам и съвети за друг модел.
    Спри се на Lmca.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    16
    #1489

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Благодаря за отговора.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    65
    #1490

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Някой има ли идея защо у нас не се предлагат Nordic серията LZCA/LZCAN(Extreme Performance)?
    Доколкото знам Bulclima внасят само LMCB/LMCN(Extreme Confort) и LTCB/LTCN(Extreme Design) серията.
    Предполагам цената, но пък на характеристики поне е просто уникална.
    На фона на глобалното захлаждане има резон да ги има
    (Лека вметка , че сме в мини ледников период и тепърва ще го разбираме - справка- последните лета )
    Поздрави
    Този пост е редактиран от georat; 28-07-17 в 22:01.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #1491

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от georat Виж публикацията
    Някой има ли идея защо у нас не се предлагат Nordic серията LZCA/LZCAN(Extreme Performance)?
    Доколкото знам Bulclima внасят само LMCB/LMCN(Extreme Confort) и LTCB/LTCN(Extreme Design) серията.
    Предполагам цената, но пък на характеристики поне е просто уникална.
    На фона на глобалното захлаждане има резон да ги има
    (Лека вметка , че сме в мини ледников период и тепърва ще го разбираме - справка- последните лета )
    Поздрави
    Моята идея е че цената на 12ката е около 3500 лв. За тези пари аз бих предпочел Fujitsu AS-Z40D2 Nokria , ако ще е Fujitsu .

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    9
    #1492

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Миналата година с помощта на колегите се спрях на Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA. Климатикът е чудесен, няма никакви ядове с отопление/охлаждане в помещението, в което е сложен - 17.1кв.м. Само едно нещо ме дразни и това е този вероятен бъг във софтуера, за който някой спомена в темата или пък просто това си му е начина на работа. Като направи температурата и го свалиш примерно с 2 градуса или въобще не го пипаш включва и компресора и вентилатора на вътрешното тяло на всеки 5 мин за около минута явно за да проверява дали градусите в стаята съответстват на зададената температура. Това е в режим отопление, за охлаждане нямам наблюдения. Не е като да млъкне за час два докато температурата се отклони с повече от 2 градуса и чак тогава да започне да работи. Не е болка за умиране, сега гледам има нова версия ASYG 12LMCE/AOYG12LMCE, може да са актуализирали софтуера.
    Този пост е редактиран от Vladimir Nikolov; 31-07-17 в 15:52.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #1493

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Vladimir Nikolov Виж публикацията
    Миналата година с помощта на колегите се спрях на Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA. Климатикът е чудесен, няма никакви ядове с отопление/охлаждане в помещението, в което е сложен .
    Аз го имам същия.Мен друго ме дразни в него.Когато го сложа на 24 градуса охлаждане гори като ламя,остава доста дълго време на 400-500w.На мен ми писне да го чакам и вдигна градусите на 25.Веднага потреблението пада драстично,до 200w .Иначе по термометър в стаята си ми е все 25 градуса.Дори и да отворя коридора,и да го оставя да хлади спалнята ,климатика си гори все толкова - 200-250w,после пада до 180 w и изключва.Почива известно време и пак включва ,развъртайко до 650.Къде му е датчика на тоя
    климатик ? Горе някъде във вътрешното тяло ли е или в дистанционното ?

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    9
    #1494

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    И това го има. Аз го забелязах това зимата при мен. Вътре вече минава 21гр, климатикът и той на 21гр, но няма намерение да спира. Свалиш на 20гр. и спира. Очевидно цели да си създава запас около зададената температура този модел.Впрочем вкъщи има една стара Мидеа, която е по същият начин. На 22 градуса охлаждане може да бичи до безкрайно. Вдигнеш на 23гр. и веднага спира да върти. Датчика не знам къде е, но би трябвало някъде по вътрешното тяло да е.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1495

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Vladimir Nikolov, сигурен ли си че включва компресора. Да не би да развърта само вентилатора на вътрешното.
    Като си достигне температурата вентилатора на вътрешното спира ли или върти много слабо?

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    9
    #1496

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Сигурен 100%, защото много пъти съм бил и вън когато е въртял така. Вътре съвсем леко духа вентилатора по време на тези 5 минутни проверки. Иначе вътрешното си спира нацяло през останалите 4 минути както и компресора разбира се. :D

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #1497

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Изводът който си направих е,че за тая клима трабва да имаш закачен ватметър,иначе може да изгориш като нищо.Те точно вчера се запъна,беше на 24,в стаята 24 а той си бичи на 450w.Б ре сега да свали,бре по късно.....тЦ.....не е*ава.Държи си 400 а в стаята студено та се не трае вече.Накрая ми писна и го повдигнах на 25 та всичко заспа.Вече му знам манталитета през лятото,остава само и през зимата да вида къде му е ферватера и съм ок.Иначе нямам забележки.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #1498

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Изводът който си направих е,че за тая клима трабва да имаш закачен ватметър,иначе може да изгориш като нищо.Те точно вчера се запъна,беше на 24,в стаята 24 а той си бичи на 450w.Б ре сега да свали,бре по късно.....тЦ.....не е*ава.Държи си 400 а в стаята студено та се не трае вече.Накрая ми писна и го повдигнах на 25 та всичко заспа.Вече му знам манталитета през лятото,остава само и през зимата да вида къде му е ферватера и съм ок.Иначе нямам забележки.
    То това, което описвате според мен не е малка забележка за работата на въпросния климатик. Дано зимата да работи нормално и да намалява при достигане на заданието.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #1499

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Когато ми го монтираха,майстора ми каза че зимата ще ми харчи по 40-45 лева.Може би е искал да се пошегува...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1500

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    ponyasd, пробвай с бутона "тих режим на външното тяло" (outdoor unit low noise) и задай 18 градуса. Гледай на ватметъра до колко ще стигне консумацията. На 25zm-s аналогичният бутон ограничава развъртането на компресора. На отопление макс 550W при външна +7...+10 и макс 450W при външна -10. На охлаждане до към 500W. Така няма да навърти голяма сметка. (ако това си имал в предвид с "изгориш").
    Моите не са фуджицо , но дори при задание 26 след 3...4 часа още си бичат на 350...400W стига външната да е над 32..34градуса. При външна под 28..30 си намалят консумацията. И при двата варианта стайната е била около 27...27,5 преди пускане на климите и вратите на стаите са отворени.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 18:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе