Страница 50 от 148 ПърваПърва ... 40484950515260100 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #736

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    stutgart
    1.
    НЕ ГО ПУСКАЙ повече климатика
    2. отиди до фирмата от която си го купил и им направи рекламация.
    3. не им казвай че си го пускал повече пъти след като е показал грешка.

    Климатика е за ремонт.Възможните проблеми не са малко: - изпуснат от монтажниците фреон по преме на монтажа, заседнал клапан, заседнала перка на външното тяло или дефектирал ел.мотор на перката и други.
    Сам няма да се оправиш, а и не ти е това работата.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    20
    #737

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    тъкмо се връщам от работа и жената го пуснала и сега си работи птам я от кога си го пуснала горе долу 1 час и сега кво правиме да чакам пак да стане същото или утре да ги викам

  4. Junior Member Аватара на latzi
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    80
    #738

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Чакаш пак да ти блокира и ги викаш.

  5. il
    il е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #739

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте, трябва ми съдействие за поставяне на климатик в апартамент. Спрял съм се на Ganeral. Посредством форума, взехме за родителите ми климатик от същата марка, който според мен е перфектен за там. Така че пускам данни и всяко мнение ще ми е от полза. Апартамента са намира във Варна, последен етаж с външна изолация и дървена дограма с двоен стъклопакет, юг. За сега можем да поставим само един климатик и не съм решил в коя стая ще е,но най-вероятно в голямата. проект-от горе.jpgпроект II.jpg Малката стая(спалня) е 8.5 кв.м., а голямата(всекидевна с кухня) е около 17 кв.м. Таванът ще стане на около 2.40-2.45 м., със изолация. Мислил съм и за сплит система, но може и да са просто два климатика(от които за сега един). Бюджета е до 1300 лв. Всякъкви решения за климатизирането на жилището и за фирми които предлагат, и монтират климатиците, ще са ми от помощ. Не знам дали точно тук трябаваше да пиша или в Помогнете ми за избор на климатик, но... Благодаря, за евентуалните мнения
    Този пост е редактиран от il; 14-11-12 в 18:16.

  6. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #740

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Аз за 17кв ползвам FUJI / FUJITSU-GENERAL ASHG-12-LEC Климатици Бургас – продажба, монтаж и сервиз – Фрескор ЕООД
    за сега се справя чудесно с охлаждане и отопление а за лютата зима Божа работа, но имам чувството че няма да ме изложи.

    А за малката стая 8кв вчера си купих една конвекторна печка на промоция от Метро за 36лв на първа степен с вентилаторчето 740вата което е направо чудесно има и термо регулатор, настроих го малко преди средата и след 20мин се затопли помещението и изключи. Аз мисля че намерих решение на проблема с малката стая.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    227
    #741

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте.някой можели да ми каже как мога да си настроя климатика да се включи утре например ,но без да заспива веднага а после аз да си го спра.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    49
    #742

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Май няма такава функция, поне моя ЛЕС няма!

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #743

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Такава функция има модела LT предполагам че и LU.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #744

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от mecha Виж публикацията
    Здравейте.някой можели да ми каже как мога да си настроя климатика да се включи утре например ,но без да заспива веднага а после аз да си го спра.
    Ако знаеш в колко часа ще го спираш, може да настроиш OFF-ON timer. Условието е времената да са реално в следната последователност: текущо време, време OFF, време ON.
    Ако искаш да го изключиш, когато ти е кеф е достатъчно да нагласиш "ON timer" само. Аз си нагласям часа на "ON timer", като закривам с ръка светодиода на дистанционното (да не излъчва, че ще спре климатика). Дистанционното показва timerON, климатика не е приел нищо и си кара както преди. След което от "TIMER MODE" му давам "cancel". Вече може да се махне ръката от светодиода. Цялата работа беше да настроим време за ON , без да се изключи климатика докато настройваме. Ако времето ON е настроено вече това горното не е необходимо.
    Когато ти е кеф може да изключиш климатика, но не от "ON-OFF" , а натискаш "TIMER MODE" , докато се появи "timerON".

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    227
    #745

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    малко ми е объркано но сега ще опитам да го осмисля.как ще се включи като не е приел он сигнала.мерси все пак.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #746

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от mecha Виж публикацията
    малко ми е объркано но сега ще опитам да го осмисля.как ще се включи като не е приел он сигнала.мерси все пак.
    Чети по-внимателно и препрочитай ако трябва. Просто отначало настройваш само кога да се включи (timerON), но не му позволяваш да го приеме, щото климатика ще спре веднага и ще светне "timer" и ще чака да дойде времето за ON че да включи.
    Не уточняваш, но предполагам не знаеш в колко часа ще искаш да се изключи, а знаеш само кога да се включи.
    Фактически самото изключване става със натискането на timerMODE (като предварително си задал времето на включване). Задаването на времето на timerON има смисъл, щото в момента когато го изключваш обикновено ти се спи и не е готино да натискаш 20 пъти бутоните, а е достатъчно да натиснеш timerMODE 2 или 3 пъти (докато стигнеш timerON) - не помня колко и си готов. - климата спира, затваря клапите и светва TIMER и чака да стане часа който си задал за TimerON.
    Ако не си разбрал - задавай конкретни въпроси и примерни часове.
    По тоя повод:
    Един преподавател, обяснява някакви задачи, обяснява ... обяснява и накрая вика:
    - Разбрахте ли бе?
    - Неее.
    - Е, как не бе, то Аз ги разбрах. - Пак обяснява,... обяснява.
    - Разбрахте ли бе?
    - Дааа.
    - Е, как няма да разберете, то Аз толкоз хубаво обяснявам.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    227
    #747

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    ОК разбрах,даже го пробвах.Благодаря,нямаше да се сетя за тоя трик.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    15
    #748

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    "привет,
    някой да знае при новите серии LT, LE, LU /след LGC/ дали са сложили допълнителен заглушител по пътя на фреона или пак си шуртят и бълбукат при спиране и тръгване на компресора?"



    Аз съм с LUCA. Шушука само преди да почне да духа вътрешното тяло на режим охлаждане. После шушукането спира.

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Такава функция има модела LT предполагам че и LU.
    Да, и модела LU има седмичен таймер. За всеки ден от седмицата по 4 включвания и изключвания.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #749

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Аз имам в офиса LKC и у нас LEC като съм ги монтирал на стария тръбен път от 12,7мм дебелата а не 9мм и нямам шумове въпреки прехода.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    227
    #750

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте.имам един въпрос.Консумацията на климите при една и саща зададена температура еднаква ли е на ауто и хай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе