Страница 118 от 148 ПърваПърва ... 68108116117118119120128 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,756 до 1,770 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1756

    Климатици Fujitsu General

    Епа, да взима човека. Добре, че не се е заблудил, че си е взел климатик за 1000лв. и по-хубав от него няма, като някои хора. Типичното българско мислене, да вземе нещо "на тънкана" и после да убеждава хората, как по-хубаво няма и колко много другите, взели по-скъпо, са се минали. Да не се разбира погрешно, всеки взима, според възможностите си (в повечето случаи), не всеки може да си позволи скъпа машина, ама е смешно, когато изкарва как по-скъпите, не са нищо повече. Кара голф 2, ама коментира недостатъците на най-новата S-класа.
    Този пост е редактиран от rosswen; 03-05-18 в 10:15.
    VanDan, SPSt, shener84 и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1757
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Епа, да взима човека. Добре, че не се е заблудил, че си е взел климатик за 1000лв. и по-хубав от него няма, като някои хора. Типичното българско мислене, да вземе нещо "на тънкана" и после да убеждава хората, как по-хубаво няма и колко много другите, взели по-скъпо, са се минали. Да не се разбира погрешно, всеки взима, според възможностите си (в повечето случаи), не всеки може да си позволи скъпа машина, ама е смешно, когато изкарва как по-скъпите, не са нищо повече. Кара голф 2, ама коментира недостатъците на най-новата S-класа.
    rosswen , цитирай ме къде съм писал че фуджицуто за 1000лв. е най-хубав и по-хубав от него няма. Само един цитат моля ! Единственото което правя е да не те оставям да объркваш хората с мнения за несъщвствуващи проблеми .

    Единствения който плюва (типично по български) винаги по конкретния модел и го сравнява с по-скъпи машини си Ти. Може би трябва да се замислиш за причините , на мен са ми ясни още от първия път като спомена за "гроздето" Като малко лапе си - "аз пък си имам по- скъпо колелооо"

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1758

    Климатици Fujitsu General

    Хайде цитирай ме пък ти, къде съм писал, че машината, за парите си е лоша? Преиначаваш ми думите! Защо не коментирам някой друг от по-бюджетните модели, замислял ли си се?Ти си този, дето по гръб не пада, че въпросния модел, дори и перфектно монтиран, е по-шумен от, в случая МЕ SF. Други качества не коментирам и МЕ си има недостатъци, неведнъж съм писал за тях. Ти, за сметка на това, постоянно ме упрекваш, че само ги хваля, което не е така. Става въпрос единствено и само за шум. Няколко човека, притежаващи и 2-та модела, ти казаха същото, което и аз, но на мен ми се ежиш?! Не го изкарвам, че е най-шумния и най-вибриращия, това до голяма степен е от монтаж. Ставаше въпрос за конкретно сравнение. В другите случаи, в които съм казвал , че ще "излети", също е било при сравнение с друга машина. И защо постоянно намесваш моите машини? Кога съм сравнявал LMC с МХИ-тата ми, които са висок клас? Никога! И това, дали съм баровец и колко ми струват климите, не е твоя работа. Аз на теб сметка не ти държа. По тая логика, да казвам, че ти си циция? Не, нали?
    Този пост е редактиран от rosswen; 03-05-18 в 11:43.
    chany одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1759
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Както гласи поговорката: "направи, каквото трябва, пък да става каквото ще". Слагай тампони, виж дали е добре нивелирано външното тяло. Трябва да се отстранят възможните за случилото се причини. Пък ако не се оправи, здраве да е! Поне ще знаеш, че си опитал.
    Човека уж питаше за съвет , опитах се да му помогна от къде да тръгне. Я виж изведнъж как Ти се появяваш и тъъъъничко му подхвърляш в последните 2 изречения "да не се хаби" , щот PD нямало да стане по-тихо ...

    Е как да се съглася , като имам "помпа дюза" на стената и не мога да разбера дали работи ако не се доближа на метър за да усетя въздуха. Аман от разбирачи !
    Genadi80 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1760

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Човека уж питаше за съвет , опитах се да му помогна от къде да тръгне. Я виж изведнъж как Ти се появяваш и тъъъъничко му подхвърляш в последните 2 изречения "да не се хаби" , щот PD нямало да стане по-тихо ...

    Е как да се съглася , като имам "помпа дюза" на стената и не мога да разбера дали работи ако не се доближа на метър за да усетя въздуха. Аман от разбирачи !
    Не можеш, защото работи с 200-300W консумация, ама то и ти ги разбираш де. Махни му тампоните, както е на човека МЕ-то, остави го с 1.5м тръбен път и после пак ми разправяй дали е тих колкото другия, особено при -10. Пак ти казвам, не ми изопачавай думите! За пряко сравнение говоря, ама ти си знаеш твойто. Специалистите, с по 10-15г. стаж многократно са потвърждавали това, което пиша, ама ти нали си по-голям специалист от тях. Не ме репликирай повече и не ме намесвай в коментарите си, хората не са длъжни да ни гледат сеира.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1761

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Ако продължавате в този тон, ще заключа темата!

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    16
    #1762

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Ако ми се отдаде възможност това лято или другото ще го преместя климатика, както на колегата на тавана с шпилки и да сложа тампони струвами се някакси надеждно или се лъжа ? четох по-назад, че пътя ако се удължи, ще е по добре питах и др. фирми и една фирма казва нищо му няма друга ми препоръчва да се удължи медната тръбичка поне около 3м, като сега е около 1,5м +/-10см. Някой може ли да сподели, като е по дълъг този преход, какво спомога на машината ? Проверих след като ми казаха да удължа този преход и забелязах, че медната тръбичка и тя вибрира, не е ли по добре да е по къса ?

    Машината ми казаха, че не е лоша наистина дава по хубава топлина от колкото митсубишито. Закупих я миналата година май месец на стойност 1150лв без монтаж, ако знаех, че ще имам такива проблеми да бях доплатил или да взема като другия климатик макар и 9-ка.

    Ще помоля да не се създават излишни напрежения и модератора да не заключи темата, защото форума е много полезен, както за мен така и за другите, които те първа навлизат с проблемите. Ако има положителен резултат с тампоните ще споделя, но това според мен ще е зимата.

    Благодаря за мненията от всеки и не се плюйте, а да бъдем задружни и да се учим от грешките.
    Gyokov одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #1763

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от mishonibg Виж публикацията
    Ако ми се отдаде възможност това лято или другото ще го преместя климатика, както на колегата на тавана с шпилки и да сложа тампони струвами се някакси надеждно или се лъжа ? четох по-назад, че пътя ако се удължи, ще е по добре питах и др. фирми и една фирма казва нищо му няма друга ми препоръчва да се удължи медната тръбичка поне около 3м, като сега е около 1,5м +/-10см. Някой може ли да сподели, като е по дълъг този преход, какво спомога на машината ? Проверих след като ми казаха да удължа този преход и забелязах, че медната тръбичка и тя вибрира, не е ли по добре да е по къса ?

    Машината ми казаха, че не е лоша наистина дава по хубава топлина от колкото митсубишито. Закупих я миналата година май месец на стойност 1150лв без монтаж, ако знаех, че ще имам такива проблеми да бях доплатил или да взема като другия климатик макар и 9-ка.

    Ще помоля да не се създават излишни напрежения и модератора да не заключи темата, защото форума е много полезен, както за мен така и за другите, които те първа навлизат с проблемите. Ако има положителен резултат с тампоните ще споделя, но това според мен ще е зимата.

    Благодаря за мненията от всеки и не се плюйте, а да бъдем задружни и да се учим от грешките.
    слагай му едни тампони и ще забравиш за всякакви шумове, аз за 3 години употреба моето лмца не съм го чувал да бръмчи , с тампони е..
    Mig82 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1764

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Има си едно такова ...буботене при сурови условия (под -10гр. например). Това 12LMC което имам възможност да следя редовно е монтирано на панелен блок без тампони и този шум се усеща само когато е рано сутрин, а се наложи да стане 25гр. в стаята. Не е болка за умиране. Мислех да му слагам тампони, но ползващите ми казаха, че само аз го чувам и си въобразявам А може да е ключово за монтажа, че е върху изолация 80мм стиропор.... дали това не помага?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1765

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Изолацията екато барабан/усилва вибрациите , ако е пльоснат директно отгоре и'.

    Ако трябва да обобщим , зимата в раздела Фужицу беше гробна тишина в сравнение с някои други марки , които уж все нацелваха калпави монтажници. Странно как тук не се поглежда монтажа а директно се обобщава Наздраве.
    zxc0, milanov, Rafailiev и 1 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1766

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Монтажа е важен, но нали "не е кой знае какво", "и сам мога да си го монтирам", а "те луди ли са да искат 150лв. за монтаж"

    Топли си машинката и няма много кусури според мен. Промяната в консуматорите беше само този уред, като замени ел. конвектор. В следствие зимната сметката за ток беше меко казана превъзходна

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    8
    #1767

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    има причина от която се притеснявам 12ката луkа да не започне да работи на on /off и от големия ветрилник който би се получил (топъл или студен въздух според сезона)от който в малко помещение няма да има къде да се скриеш, естествено и от сметката за ток в края на месеца -търся оптималния вариант

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Разгледах спецификациите на 9LT и 12LUC (включително и в Еurovent) и ми изглеждат доста близки.
    Въпроса ми е: Разликата в цената от около 150лв (12LUC е с около 150лв по-евтин от 9LT) обоснована ли е за 9LT? В смисъл освен сензора за движение има ли друга причина да се предпочите 9LT пред 12LUC за едно и също помещение от около 60м3?
    има причина от която се притеснявам 12ката луkа да не започне да работи на on /off и от големия ветрилник който би се получил (топъл или студен въздух според сезона)от който в малко помещение няма да има къде да се скриеш, естествено и от сметката за ток в края на месеца -търся оптималния вариант

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1768

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Знам ,че не е тук мястото ,но се чете темата и затова.
    На Нокрията как се пуска UV лампата?
    Сега идва лято и ми се иска да поработва от време на време.
    Мисля на Есен да се направи една профилактика ,но до тогава ако мога да подкарам UVто ще е добре.
    Благодаря!

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1769

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    На нокрията UV лампата работи само когато се извършва почистване (изсушаване) на изпарителя след режим охлаждане, след като се спре машината.
    Rafailiev одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1770

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    На нокрията UV лампата работи само когато се извършва почистване (изсушаване) на изпарителя след режим охлаждане, след като се спре машината.
    Благодаря !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 17:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе