Страница 119 от 148 ПърваПърва ... 69109117118119120121129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,771 до 1,785 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1771

    Климатици Fujitsu General

    В темата за "Избор на климатизатор", не за първи път, за 30м2+, дори с немалки топлозагуби, се препоръчва 12LTC. В много от случаите, като еквивалент, едва ли не, на 18LFCA. Известно е на много хора, че 12 LTC ползва същия хардуер, като този на 18LFC и 14/18lb nocria, които са си яки 18-ки, само че с различни вътрешни тела. Въпреки по-малкото си вътрешно тяло, 12LTC може да извади подходящите за по-големи помещения дебити. Отдавна съм се канил да поставя тези мои размишления, четейки съветите на специалистите и сервизните ръководства на 12LT и 18LFC. В сервизното на 12LTC, производителят заявява около 68% запазване на мощността или иначе казано - 4,4kW, при стайна 20 гр. и външна -15гр. От друга страна, 18LFC, чийто максимал надхвърля този на 12LT с 2.6kW (което си е доста), по сервизно може да отдава 4,8kW в същите условия. Това са около 53% запазване на мощността (на мен този процент ми се струва по-реалистичен). Реално, изхождайки от сервизните, тези 2.6kW отгоре за LFC, при -15 са само 400W. Многокрятно е писано, че може две машини, да са с еднакъв хардуер, но софтуерът е този, който казва до каква степен ще се разгръща потенциала на климатизатора. 6,5kW максимал, срещу 9,1kW са си доста сериозно ограничение на максималното топлоотдаване. Вероятно разбрахте недоумението ми, особено като се има в предвид, че вътрешният топлообменник на 18lFC е по-голям от този на LTC, което би трябвало да е в негов плюс, а не обратното. Къде е истината? Може ли да се разчита на информацията в сервизните? Най-вероятно никой не може да каже със сигурност, какво е имал в предвид производителят, пишейки ръководствата. Просто реших да споделя с вас, тъй като отдавна са ми направили впечатление тези работи и ме глождеше.
    Този пост е редактиран от rosswen; 02-09-18 в 14:42.
    necata2 и pulsedriverbg харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #1772

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Според мен зависи от приоритетите....12ЛТ ще покрие по-нисък минимум респективно ще предложи по голям комфорт при темперирано помещение, докато 18ЛФ поставен в същото помещение може би ще темперира малко по-бързо но когато мине в режим поддържане има голяма вероятност да мине в он/офф. Беше коментирано от съфорумници че 18ЛФ е надуто софтуерно спрямо хардуера който има точно с цел да впечатлява на хартия. Лично аз съм пре доволен от 18LF - имам наблюдения върху два. Моят работи в доста сурови условия въпреки че беше доста скопен заради "монтажа".

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1773

    Климатици Fujitsu General

    Г-н Вълков, благодаря за включването. Това, което казвате, има резон. Дебитът на LFC, на първите 2 степено е по-голям, което предразполага до по-чест он/офф в по-малки помещения, в преходните сезони и в помещения с малки загуби. Недоумението ми идва от там, че на 3 различни машини, с еднакви външни тела, данните в сервизните се различават сериозно. Примерно, на Нокрия 14-ка, която е с параметри като на LFC-то, при -15 запазва около 62% мощност, с 10% повече. LTC пък с цели 15% повече???Много объркваща информация, по това отношения, в сервизните ръководства.

    П.п. Не оспорвам отоплителните качества на машините, да не се хване някой за това.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1774

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    18LFC, 12LTC и 14LB не са еднакви хардуерно.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Иван Вълков, rosswen и Rafailiev харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1775

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    18LFC, 12LTC и 14LB не са еднакви хардуерно.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Благодаря за отговора. Какви са разликите им? Доколкото знам, ползват еднакви компресори и големина/обем на външния топлообменник. На заглушители, капилярки и т.н. не съм обръщал внимание. От къде идва тази голяма разлика в запазването на мощността?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1776

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Компресорите не са им еднакви.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1777

    Климатици Fujitsu General

    Спомням си, че някъде съм чел, че и 3-те ползват 900W twin rotary на Sanyo, мисля че моделът беше 808-907-80. Явно съм бил в грешка. 12LTC ли е с различен от този на LFC или Нокрията се различава от другите два модела?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #1778

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    LFC не е със Sanyo компресор, по - скоро е Toshiba под прикритие.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1779

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Нокрията я имаше със Sanoy 900 W и с тошиба. LTC е със 850 W, а LFC също с 900 W. Модификацията на компресорите е различна.
    Иван Вълков и rosswen харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1780

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Спомням си, че някъде съм чел, че и 3-те ползват 900W twin rotary на Sanyo, мисля че моделът беше 808-907-80. Явно съм бил в грешка. 12LTC ли е с различен от този на LFC или Нокрията се различава от другите два модела?
    Нокрията и 12lt са с китайски двойнороторни компресори Sanyo, но различни.

    Нокрията я дават с компресор Sanyo C-6RVN93HOP
    12 ltc с компресор
    Sanyo C-6RVN88HOS
    На 9 ltc този ли е компресорът - Тошиба еднороторен?

    https://www.stopnowshop.com/products...-da89x1c-20fz2


    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 02-09-18 в 18:04.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #1781

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Моите впечатления от 18ЛФС са много добри, почти през цялото време на отопление работи на първа степен на вентилатора (Миланов да не ми завиди ). Помещението е около 35м2 , с постоянно отворена врата да се отоплява коридор. В избора превес взе пред 12ЛТ заради по-голямото вътрешно с надеждата да работи основно на ниските степени на вентилатора и така и се получи. С други думи моето мнение е, че който иска по-комфортна работа за по-големи помещения да си вземе 18ка, а който търси по-икономична машина-12лт е идеална.
    Този пост е редактиран от avenger; 06-09-18 в 18:04.
    Jack Krauser, Иван Вълков и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1782

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Какво го бистрите, на дайсейкай-6 (а сигурно и при други дайсейкаи) на 10-ка, 13-ка и 16-ка според сервизното компресорите са еднакви, килограмите са еднакви, фреона еднакъв. Максималите са съответно 6,5 / 7,7 / 8,0

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1783

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Lorda, абсолютно съм съгласен с Вас. За големи помещения, за да е комфортно, е необходим голям дебит, с ниски нива на шум, какъвто предлагат добре изпипаните големи машини, с големи вътрешни тела, като това на 18lfc. Моята 60-ка работи по същия начин, в малко по-голяма квадратура, в най-големите студове, на степен low. Всичко това без торнада и какафонии. Никога не съм подлагал под въпрос възможностите на нашината, от по-друго естество беше въпросът. Все пак благодаря на включилите се, полезна информация е.
    Jack, 9 ltc е с еднороторен на Тошиба, 750W.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1784

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Минималната консумация на Нокрия AWYZ14LBC я дават 90 вата според сервизни данни. Наистина ли е толкова, някой засичал ли е до колко слиза?
    А новата Нокрия с двете духалки с какъв компресор е?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1785

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Старата нокрия е яка машина .
    Може много ,може и малко .
    До сега не съм я виждал да изключва .( нямам ватметъра да я засека )
    На охлаждане при мен се зори малко повече ,но на отопление няма грешка.
    За 60 кв хол в къща си е направо герой .
    Опита ми с нокрия 14 ме научи ,че освен топлене трябва и охлаждане и затова 18 ка щеше да ми е точна.
    Хубавото е ,че охлаждам само около месец .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 17:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе