Страница 22 от 148 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #316

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Аз имам 8 такива ключа с лампички вътре и при направения експеримент излезе ,че те консумират по 24 вата за 1 час./ 3 вата на бройка/.Разкарах ги веднага не заради консумацията,а защото ми пречеха на енергоспестяващите крушки/караха ги да мигат като диско ефекти/.
    Май си умножил 2 пъти по 8. Аз ги сметнах, че за всичките 8 глимки излиза максимум 3,5 вата. На самите глимки последователно има съпротивление обикновено 110кОм -150кОма. Няма как да протече ток по-голям от 2mA, което е 0,44W за 1 бр. Освен ако няма някакъв друг проблем.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    6
    #317

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Вече имам Тошиба 137, благодаря на всички за оказаната помощ при взимане на решение

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,128
    #318

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0
    Май си умножил 2 пъти по 8. Аз ги сметнах, че за всичките 8 глимки излиза максимум 3,5 вата. На самите глимки последователно има съпротивление обикновено 110кОм -150кОма. Няма как да протече ток по-голям от 2mA, което е 0,44W за 1 бр. Освен ако няма някакъв друг проблем.
    не намесвай електротехниката в тоя приятелски диалог

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    67
    #319

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте шумящи Фуджицута . След шерлок холмско-разследване шума изчезна .
    Сложих тампони "прекъснати"на външното тяло, но почти не се промени шума. Реших да експериментирам с козирката, защото единия и край е хваната с видии за капака на тялото , а другия за перваза на дограмата. Развих видиите които придържат козирката към капака на външното тяло и подложих домакинска гъба , от тия с приблизителни размери на цигарена кутия, без да завивам видиите. Ами вече няма шум.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #320

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Вече съм горд собственик на един General ASHB 09 LD. Засега ми харесва как работи, външното тяло се търпи и побръмчаваше само в началото. Като си достигне режима на отопление си бръмчи като всеки климатик (за сравнение имам предвид един японски Daikin S22HTNS). Добре топли и вътрешното тяло не е шумно.
    Добра дума за монтажистите от Булклима. Сложиха ми в стаята кабелен канал и ми замазаха отвън дупката с гипс. Все дребни неща, но правят впечатление, особено като не съм ги срещал при други монтажи

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #321

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от Suren
    Добра дума за монтажистите от Булклима. Сложиха ми в стаята кабелен канал и ми замазаха отвън дупката с гипс. Все дребни неща, но правят впечатление, особено като не съм ги срещал при други монтажи
    Да, особено с гипса отвън...Сигурен(сигурна) ли си, че е гипс или така мислиш?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #322

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Да, особено с гипса отвън...Сигурен(сигурна) ли си, че е гипс или така мислиш?
    100% сигурен, защото им казах да не се занимават и че аз ще си го замажа, но те настояха.
    Забравих да спомена, че ползваха и прахосмукачка, докато пробиваха дупката в стаята (въпреки, че бяхме покрили всичко в стаята с найлони ).

    Иначе климатика след едно денонощие вкъщи ми напомни какво означава да си купиш сравнително скъпа стока.
    Комфорт на подържане на температурата, който няма цена.

    Единственото, което не разбрах е защо трябва да задържа копче на дистанционното, за да променя някоя настройка. Предполагам е някакъв вид защита от случайно натискане. Важи за смяната на режимите, вентилатора и температурата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #323

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от Suren
    Единственото, което не разбрах е защо трябва да задържа копче на дистанционното, за да променя някоя настройка. Предполагам е някакъв вид защита от случайно натискане. Важи за смяната на режимите, вентилатора и температурата.
    Не трябва да го задържаш а да го натиснеш 2 пъти (3, 4 колкото искаш). Като не е нужно да чакаш след всяко натискане да изпрати сигнал (така или иначе на последния сигнал праща всички настройки).
    Първото натискане се брои, че е случайно. Все едно е скрийнсейвър на GSM.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #324

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Благодаря за разяснението, сякаш не беше описано в книжката това държане на дистанционното.
    Сега ми изниква нов въпрос и дали е нормално това поведение:
    След 5 мин духане, климатика размразява за 5 мин и след това пак духа 5 мин.
    Вчера през нощта вярно, че беше с мъгла и влажност близка до 100% и външна температура около 1-4 град, но все пак за 1 път виждам толкова често размразяване.
    Температурата, която бях задал в стаята беше 21 град. и си я поддържаше без проблем дори с 5 минутното духване на топло, защото стаята е добре изолирана.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #325

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от Suren
    Благодаря за разяснението, сякаш не беше описано в книжката това държане на дистанционното.
    Сега ми изниква нов въпрос и дали е нормално това поведение:
    След 5 мин духане, климатика размразява за 5 мин и след това пак духа 5 мин.
    Вчера през нощта вярно, че беше с мъгла и влажност близка до 100% и външна температура около 1-4 град, но все пак за 1 път виждам толкова често размразяване.
    Температурата, която бях задал в стаята беше 21 град. и си я поддържаше без проблем дори с 5 минутното духване на топло, защото стаята е добре изолирана.
    Аз от така написаното виждам едно размразяване, ти как реши че е често.
    Трябва да кажеш колко е времето между 2 размразявания.
    Мисля че за твоя модел по време на размразяването мига "Operation" като свети към 7секунди и изгасва за 2 секунди.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #326

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0
    Аз от така написаното виждам едно размразяване, ти как реши че е често.
    Трябва да кажеш колко е времето между 2 размразявания.
    Мисля че за твоя модел по време на размразяването мига "Operation" като свети към 7секунди и изгасва за 2 секунди.
    Имах предвид, че така се повтаряха поне 1 час, докато заспах
    Но сега като спомена, наистина сякаш имаше едно размразяване предния ден, когато мигаше operation-a. А при това редуване 5-5 operation-a си светеше непрекъснато в червено. Може и аз да съм се бъркал, че размразява, а той просто да е намалявал вътрешния вентилатор до пълна тишина, тъй като температурата в стаята е доста по-висока от зададената (това ми се е случвало на Daikin S22HTNS). Сега дори пробвах да видя какво се случва като намаля температурата с 1-2 градуса и ефекта беше същия, но не останах да видя дали ще прави циклите по 5 мин.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #327

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Само ако мига "operation" е размразяване.
    В твоя случай просто е спирал защото е достигнал зададената температура.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    34
    #328

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Преди 10 дни идваха за профилактика. Измериха налягането и си заминаха. Уж всичко е нормално... а и аз не съм имал оплаквания. Климатиците ги имам от три години. Какво се промени след тяхното идване?
    Девятката при дефрост издава силен шум като от "рязко изпускане на въздух от ... гума при демонтаж в сервиз за гуми". В първия момент си помислих, че тези от сервиза не са затегнали крановете когато мериха налягането и ми е изпуснал целия фреон. Но не беше така, защото климатика си работи, само, че при дефрост фучи така странно. Въпроса ми е какво се случи, има ли нещо нередно. Да ги викам ли да си оправят нещата?

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #329

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Привет и от мен отново. да се похваля прословутият ми ремонт завърши. Сложих изолация, което както казват колеги от форума е много важно. Приятелите ми от фирма ДСЛ ми препоръчаха каменна вата 150 кг на кубик-доста яка. стъклата на дограмата са 4-сезона, апартамента е среден на втори етаж панел.отдолу и отляво съседите са на дърва от дясно на климатик. Това са машините от подписа ми. Все още не са дошли студовете, за да изкажа впечатления. монтираха ги мисля добре през юни. Имаше вакум помпа. За сега впечатленията са ми много добри. Няма пукане на пластмаси. Обаче аз спя много леко и в спалнята като е тихо през нощта чувам климата.От зарибяването в този готин форум съм развил страшен слух за климите Не е толкова шумно /доста по тихо от хладилника ми на 3 години Либхер/. Тъй като до миналата година съм бил на дърва , все още ми е странно с климите. Мисля, че за парите които взех машините съм доволен. А парите са 4500 лв, с монтаж и тампони. Да прибавя и че са с кредит от Райфайзен за енергийна ефективност , които погасих предсрочно след като ми приспаднаха от фонда 20 %. Та машините някъде излнаха 3600 лв. друго не знам какво да пиша, оставил съм ги от 9 октомври включени. като ме няма само ги намалям на 17 градуса. Очаквам да видя как ще се представят в големите студове и ка ще съм със сметките за ток. Ето малко снимки
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #330

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    ... Добре де, никой ли не помисли, че тези машини така една върху друга, едната ще тече на другата и ще я прави буца от лед?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 148 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе