Страница 34 от 148 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #496

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от boje
    Сутринта при -17 гледам единия климатик (с уред за енергия е) лапа 900W и се породи въпроса: като компресора му е 750W отгде ги прави тези 900, да не говорим за 1700W, които виждам при изключено еко и зададени 30гр. Номинална мощност му дават май около 1kW.
    boje, колко мъка има на тоя свят... Той климатика да не е само компресор?! Ми електрониката и електромоторите да не са с автономно захранване? Ако номиналната консумация е 1kW, съвсем логично е максималната да е повече.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #497

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    То е ясно, че има допълнителни консуматори, ама колко? Вътрешната турбина около 30W, външния вентилатор около 40W, клапан и управление около 16W (установено с уреда за енергия в изключено положение при режим топло, при студено 6W). Загубите в модула за управление на компресора са минимални като се има в предвид начина на управление. Така че нещо не връзвам сметките.
    И това с мъката ...

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #498

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Номинална, минимална и максимална честота на въртене на компресора да си се замислял какво представляват?

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #499

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Капацитета на компресора е даден при определени обороти, които са доста под максимално допустимите му за работа.При тези обороти да речем има КОП 3,3 и определена консумация.Ако му увеличиш оборотите до максималните, се увеличава и консумацията му.Например компресора ASCO92CD на ХИТАЧИ/инверторен ДС/.По характеристика дават обхват на оборотите 1500-7000 в минута.При 3200 оборота има КОП 4,07 с охлаждащ капацитет 2500 вата.При 4400 оборота има КОП 3,29 и охлаждащ капацитет 2719 вата.Спокойно можеш да го накараш да работи на 7000 оборота и тогава консумацията му ще се повиши.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #500

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    +1
    Намерих сервизно за този компресор и разбрах от къде е голямата мощност - мах ток 9А. Но пак стои въпроса дали е добре да работи на повече от номинала.
    Опааа, закъснях докато рисувах.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #501

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Колкото изкара климатика толкова, нали за това си го взел да работи. Гледай на теб да ти е добре.

    Всяка техника се разваля и износва, но първо работещата. Живота на обикновенната лампа с нажежаема жичка Philips A55 E27 ES 935 lumen(75W) е 1000 часа. Тази лампа, ако се ползва рядко може и 20 години да работи, а при постоянна работа ще работи 42 дена.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    56
    #502

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Привет
    Може ли да отговорите на колегата PPE /отговр493/,че и мен живо ме интересува
    Имам ASYG12LEC,бучи та се къса,маи ша го
    Благодаря

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #503

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    На общо зададени въпроси не може да се отговори конкретно. Трябва конкретно някой на място да установи, кое бучи. След като се установи къде е проблема може да се търсят вариянти за решение.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    56
    #504

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    с 2 думи да викам техниците, така ли

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #505

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    На първо време грабни сешоара на съпруга ти и го докарай до климатика от тази старана където електрическия блок-там трябва да е вътрешния сензор за температурата.Вдигни предния капак, включи климатика на режим DRY и му задай 18 градуса, а ти със сешоара от 35=40 сантиметра започни да му духаш топло- тая процедура 15-20 минути.Ако кабела на сешоара не стига за да докараш сешоара до клиамтика позлвай удължител или разклонител

    След това престани да му духаш и включи климатика отново в режим отопление/heat.
    Ako има отново проблем, правиш отново горната процедура само че в режим cool и вентилатор настроен на quiet.

    Отново режим отопление.

    Ако проблема отново го има- грабваш една бутлика 1.5 или 2.5 литра от кока кола съответно пепси кола и я пълниш с топла вода.Докато се пълни спираш климатика да не работи или го включваш в режим DRY. Поливаш с топлата вода от бутилката външния топлообменник долу в ниско на 5 до 15 сантиметра като изливаш 8-12 бутилки топла вода и така по целия топлообменник .Когато дупката се е отпушила пускаш климатика в режим отопление и сядаш да удариш една ракия със салата за да се сгрееш след като си висял 30-40 минути навън на студа

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #506

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    И пак не е сигурно дали висенето в студа и поливането на климатика с топла вода ще дадат резултат, защото не се знае къде е проблема, а като не знаем къде е проблема не знаем и какво да направим за да изчезне.

    Проблемите след като се открият трябва да се решават дългосрочно с мисъл напред, а не всеки ден в студа да висим над климатика и да го поливаме с топла вода. Или да ни бръмчи 20 години и да ни вземе здравето, ако това ни дразни.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    56
    #507

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Псах и каде отиде поста ми не знам...
    Та климата е на 3000км от мен и не ми бучи и не ми се влияе ракията от него.
    Жената и БЕБЕТО не могат да спят от него
    П.П мерси на Justifi за идеята ,ще пратя накои да го види

  16. ppe
    ppe е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #508

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    благодаря на всички за съветите

  17. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #509

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    През изминалата нощ във Видин беше измерена Т-28,6гр.Сутринта в 7ч. моята метеостанция сочеше външна -20гр.,вътрешна 21,2гр.при зададени 23гр.-турбина на авто! За 24ч. е излапал 18квч.Преди "Ледена епоха" консумираше 5-6квч. на денонощие.
    В момента навън е -15гр.вътре вече направи 23,4гр.при зададени 23.Изходящия въздух варира между 38-45гр.,взависимост от режима на турбината. Одеве се заиграх с дистанцията и установих,че когато е на авто режим турбината не може да се справи,а на 3-та степен достигна 23,4!
    Нямам изолация-само таванки(0,5см.стиропор).Пети етаж,тухла,1 външна стена с 3,6м2.дървена и добре уплътнена дограма+ролетна щора,1 стена към стая,в която в момента е 0гр.,дървен портал с единично стъкло към бокс,в който е 4гр.,съседи не помагат.
    Пиша това,за да стане ясно,че Fujitsu ASYG 12LECA топли отлично и при -15гр. напук на всички "скептици"!!!
    Вярно,че си има кусури и потраква от време на време,но важното е,че топли!
    Относно бученето,от което се оплаква tiburon-и моя бучи та се чува през една стая-като голям трансформатор(монотонно бучене-лятото е жужене).Явно така си работи компресора-при мен външното е на завет и не е с натрупан лед в тавата.
    Направило ми е впечатление,че външните на Хитачи бучат подобно!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #510

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    ... Всъщност General-Fujitsu си топлят. Ако има оплаквания, то не са от нетоплене а от шум. Но при -20 и аз да съм на вън и аз ще съм шумен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 148 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе