Страница 58 от 148 ПърваПърва ... 848565758596068108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #856

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от karambam Виж публикацията
    брошура на Практис до края на месеца ,12 lec е 1000 лева!
    Който се възползва ще спечели.Машината е добра и много топлеща и не на последно място икономична.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #857

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ами те 90% от машините им са е еднороторния компресор на Тошиба каква разлика очакваш да има .. Нокрията е в отделна категория
    12 LTCA не е ли с компресор на Саньо?

  4. Junior Member Аватара на zarko359
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #858

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    От днес и аз мога да се похваля че съм в клуба на "фуражомелките" и съм горд собственик на General 12 LTCA .Първите впечатления са че климатика е уникален реално 2-3 отивах до него за да съм сигурен че работи или с една дума толкова е тих, че не се разбира че работи(24гр). Също искам да благодаря за перфектния монтаж на ‎Aleksandars(братя Щереви) наистина е добре да се довериш на хора който си разбират от работата и с нетърпение чакам да дойде зимата и да видя с какво е по добър тошко V от тази машина защото от 10 човека 9 казаха взимаи тошко ,но понеже аз съм обратно колело си викам ще взема LT за да видя с какво е по лош този уникален климатик .Ами за сега е това ако някой има въпроси да пита ето малко снимки на климатика.
    IMG_20130621_172723.jpg
    IMG_20130622_123854.jpgIMG_20130622_124109.jpgIMG_20130622_142203.jpgIMG_20130622_142221.jpg
    Този пост е редактиран от zarko359; 23-06-13 в 21:58.
    aruba_man одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #859

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Честито. Машината е изключителна.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #860

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Честито! Най-сетне някой да се "прецака". Със здраве да си го ползваш!
    Очакваме отзивите с нетърпение.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    15
    #861

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    И аз от преди няколко дни съм с този модел. Макар, че външното тяло при мен е по-друго. Всъщност може би само в лепенката на марката се различават. При мен пише Fudjijsu. Като се загледах по външното тяло, забелязах, че не ти е свързана тръбичка за отвеждане на конденза и отворите от долна страна не са затапени. Не капе ли от тези отвори конденз?

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на zarko359
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #862

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от Jontro Виж публикацията
    И аз от преди няколко дни съм с този модел. Макар, че външното тяло при мен е по-друго. Всъщност може би само в лепенката на марката се различават. При мен пише Fudjijsu. Като се загледах по външното тяло, забелязах, че не ти е свързана тръбичка за отвеждане на конденза и отворите от долна страна не са затапени. Не капе ли от тези отвори конденз?
    Значи моя е General 12 LT за това е с зелената лепенка . По мое искане не са го затапили защото
    зимата ще има проблеми .Конденз капе, но да мисли на този върху който му капе

    Реално аз го ползвам лятото така 24-25гр като реша да не го ползвам го правя на 30 и той заспива никога не гася климатик аз поне така ползвах стария климатик.Има и режим FAN ,но аз не го ползвам защото при 30 гр той си работи в режим Вентилация

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #863

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Пролетта и лятото когато има прогноза за бури със светкавици е добре по време на светкавиците да се изключи климатика от мрежата.Това може да предпази климатика от повреда, а собственика от неприятности.

    Зимата светкавици почти няма(досега само веднъж ми се е случвало по време на снеговалеж да има и светкавици) и поради това климатика не се изключва, а пък и изключването при студено време е противопоказно за живота на климатика.

    Аз моите климатици преди няколко седмици когато е продължение на около 40-50 дни имаше прогнози за светкавици ги изключвах.Особено този в офиса-няма ме по няколко дни защо да е включен, какъв е смисъла??? Тези у дома винаги можеш когато видиш, че има светкавици да ги изключиш.

    На мои познати последния месец им изгоряха 1 захранване и 2 дъна на компютри от светкавиците и свръхнапрежение и токови удари именно от светкавици.
    Този пост е редактиран от justify; 23-06-13 в 18:17.
    Mega одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #864

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    @justufy,
    Това, за противопоказността от изключване на климатизаторите при студено или много горещо време, се отнася единствено за монофазните конвенционални машини, с пусков кондензатор за компресора. Вече почти всички са инверторни и за тях това не важи.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #865

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    @justufy,
    Това, за противопоказността от изключване на климатизаторите при студено или много горещо време, се отнася единствено за монофазните конвенционални машини, с пусков кондензатор за компресора. Вече почти всички са инверторни и за тях това не важи.
    Явно не си виждал изгоряла платка на инвертор и поне 500 лв.в добрия случай от джоба навън. Колкото и да са защитени, не са направени да се гаврят с тях родните ЕРП-та и природата!

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #866

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Изгорели платки и ЕРП- та нямат отношение към темата с повторно-кратковременната работа на климатизаторите, това са съвсем различни неща.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #867

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    ... Спирай го зимата в студа и ще му се радваш дълго ...

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #868

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    13 зими го правя, на 3 машини, чул те Господ да е все така :rolleyes:
    aruba_man одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    8
    #869

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Сложих преди месец 2 броя 12LEC вкъщи и с нетърпение чаках жегите
    Много съм доволен от машинките, изстудяват добре. Може би са ми една идея по-шумни вътрешните тела, но това е при никакъв друг източник на шум. При пуснат телевизор/дете/жена не се чува нищо.
    zarko359 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #870

    Отговор: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    @justufy,
    Това, за противопоказността от изключване на климатизаторите при студено или много горещо време, се отнася единствено за монофазните конвенционални машини, с пусков кондензатор за компресора. Вече почти всички са инверторни и за тях това не важи.
    И за конвенционални машини не важи! Първо компресорите са изчислени за повторно-кратковременен режим на работа, а освен това е предвидена 3 мин. пауза, ако се запусне веднага след спиране. По тази начин намалява налягането и компресора не тръгва под товар. При промишлените компресори дори е предвиден клапан за изпускане на подналягането, преди тръгването на компресора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе