Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 136 до 144 от общо 144

Странни звуци от 12LGC. Причини!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #136

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от Airfan
    Мисля, че не е фреонът този път. Пищенето е много много високочестотно и се чува едва едва и то ако извърнеш глава леко странично. Ще пробвам довечера да го запиша с видеокамерата, но не съм сигурен дали микрофона ще улови този тънък звук. Ако си спомняте как пищяха едно време ламповите телевизори, нещо такова се чува от климатика.
    Не го записвай - няма смисъл. Няма оправия. Просто свиквай и при следваща покупка на климатик - умната!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #137

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Това не е от фреона може да е от импулсното.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #138

    Re:Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Това не е от фреона може да е от импулсното.
    Има ли от какво да се притеснявам? Нещо може ли да се направи по въпроса?

    Иначе снимах снощи, но не съм качил в youtube, за да постна тук и да видя дали ще се чува нещо, тъй като беше късно вечерта. Довечера живот и здраве ще постна отново ако се чува нещо от клипа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    16
    #139

    Отговор: Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Имам същия проблем с 12LGC. Странното е, че имам два такива, единия от 2008г. не се чува изобщо, нито вънка нито вътре, като се използва денонощно зима и лято.
    Бях много доволен от него и си купих същия за друга стая от дуга фирма през 2010 година. От този не съм доволен, външното тяло е много шумно, със силни вибрации. При натоварване на компресора, няма значение колко е студено или топло започва да трака яко, след време спира, но ако е по студено изобщо не спира.
    Понеже имах същия вече две години, веднага щом го установих повиках техниците на фирмата от която го купих. Казаха че трябвало да затегнат болтовете на компресора били разхлабени. Добре, но след това отново същата работа, затова си извиках друга фирма, на която да платя и да свърши работа. Те казаха, че имало тръба, която опирала някъде и тракала, били оправили проблема. Но пак се оказа, че нищо не са направили, взеха парите иначе.
    Реших пак да извикам сервиза по гаранцията, този път изобщо не го отвяряха, кзаха, че този модел си е така, аз им викам как така погледнете другия изобщо не се чува /беше включен в момента/, да ама той е купен преди, а сега последните партиди от модела имали този дефект, просто комплесора е много шумен.

    Тогава се отказах да викам повече майстори, но тази зима се задава, а шума е неприятен и ще пробвам сам да направя нещо. Най-странното е , че като го натисна с ръка отдолу /климатика е на тераса/ на определено място и шума изчезва, 100% има нещо което се опира в друго и трака. Поогледах отвън, имаше разхлабени болтчета и липсващи от много майстори, затегнах ги и минамално намаля шума. Отделно зад крановете се мотаеше някаква ламаринка, подцинкована, която беше свободна и като я бутнах с отвеката падна някъде в климатика.
    Та молбата ми е да ми кажете може ли да направя нещо сам или да търся трета фирма във Варна, или да го ставям така.

    Лека!

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #140

    Отговор: Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    А тампони под климатика имаш ли?
    Свали му капаците и го пусни ако шума изчезне значи търсиш проблема в тях някъде са поусукани.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #141

    Отговор: Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Повечето шумове(ако не е прецакан компресора или вентилатора не е наред и тресе) се пораждат от не добре наместени тръбички около компресора ако сте забелязали има тръби с гумени тампони за да обират вибрациите така че там търсете проблема като ги побутвате тук там...!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #142

    Отговор: Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Ето го моя как шуми:







    Хубаво или лошо, накарах един пич да ми долее малко фреон и вече няма помен от всякакви въздишащи, пуфкащи и прочие звуци.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    16
    #143

    Отговор: Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Има тампони на климатика, не са такива като твоите, а са някакви елементарни. Сложих ги да пробвам дали няма да се реши проблема, но не стана, пък и на другия климатик няма тампони, а не се чува изобщо.
    Мисля да му сваля ламарините и капаците и да гледам какво дрънчи, но не знам дали ще успея. Климатика е в горен ляв ъгъл на тераса, отляво нама достъп, а отзад е тясно и трудно. Не знам дали трябва да свалям горния капак за да го разглобя, или мога да махна решетката отпред и ламарините отдясно за да видя какво хлопа. Ако горня капак трябва да се сваля не знам дали мога да му развия всики винтове...

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #144

    Отговор: Странни звуци от 12LGC. Причини!?

    Без горния капак няма да може да свалиш нищо.Първо се почва от него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Подобни теми

  1. Хладилникът издава странни звуци
    От em4000 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-13, 13:59
  2. Хладилник фризер LIEBHERR CP 3523 издава странни звуци
    От nikolovvd във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 18-01-12, 23:47
  3. 12 причини да не купуваме iPhone 3G
    От Riki888 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 32
    Последно: 19-01-11, 22:02
  4. Рестартира ми се компютъра - причини ?
    От georgikirchev във форум Windows
    Отговори: 53
    Последно: 11-07-06, 12:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе