Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 177

Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #61

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Няма да се справи това Фуджицу с 25кв.м. По-добре се насочи към този.
    Изглежда ми по-слабо от LEC?


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #62

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    То само изглежда така.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #63

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Колеги, поръчах този FUJI RSB-12LDC PLAZMA климатик, като силно се надявам да не съм сбъркал...;-)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #64

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Честито!
    Пожелавам му дълги години безаварийна работа.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #65

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Не си, не си, не се притеснявай

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #66

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Колеги, поръчах този FUJI RSB-12LDC PLAZMA климатик, като силно се надявам да не съм сбъркал...;-)
    Честито, ти ще си от последните "намазал" от 12LD серията, че направо се чудя откъде си я намерил???

    Така и не каза от кой град си???От Пловдив ли си???

    Това фуджи е сила-23 градуса ще са достаътчни зимата да се чувстваш добре, само че му сложи едни гумени антивибрационни тампони по 1 до 3 лева всеки под всяко краче за по сигурно.На моето фуджи не са необходими, но за теб знае ли човек.


    Колко върви сега този изчезващ вид климатици(FUJI 12 LD)????

    П.П.: И под 10 градуса като започнат да падат температурите да не го изключваш.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #67

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Мерси! От Пловдив съм, взех го от Vimax на цена 1730лв. с монтаж.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #68

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Здравейте, колеги!

    Така, днес направих малък тест драйв на климатика и не знам, до колко да се радвам. Все пак резултатите са впечатляващи, спрямо стария IKEDA...

    В Пловдив на 9 градуса външна температура и на 18 в стаята, зададох на климатика първоначално 24 градуса, но понеже помещението е една стая от 14 кв., с преход към бокс от 12кв., реших да оставя вратата между помещенията затворена.

    В резултата, температурата се повиши от 18 на 21, (За около 25 минути след старта на климатика.) В последствие зададох на 29 градуса и също така вътрешната перка на максимум. Климатика вече е работил на 29гр на максимум вътрешно тяло в течение на час. В резултат, температурата не се покачи повече от 24 гр. След това реших да отворя другото помещение - бокса и там температурата се дигна от 18 на 20 градуса.

    Питането ми е, нормално ли е климатика да не може да достигне от зададени 29 на максимум, поне 28 в помещението при условие че навън не е студено и аз правя само тест на климатика, в продължение на 2 часа?

    Надявам се като се захлади при по-постоянна работа да може да държи поне 24 градуса.

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #69

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Как са настроени клапите? Ако са отвесно надоло не очаквай да ти гони зададената темп.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #70

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Аз бих запитал как е изолирано помещението? Питам защото при мен на 6-7 градуса навън, вътре е 22 градуса. Ако в Пловдив е било 9 а вътре 18 ми се струва, че имаш много загуби.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #71

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Ами може би лош навик от предишните майстори, които са ми казали през зимата клапите да са надолу, понеже избутват "тежкия" студен въздух, а лятото съответно да са нагоре.

    Иначе аз ги държа на 35-45 градуса надолу...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318285320[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Аз бих запитал как е изолирано помещението? Питам защото при мен на 6-7 градуса навън, вътре е 22 градуса. Ако в Пловдив е било 9 а вътре 18 ми се струва, че имаш много загуби.
    22 градуса без пуснат климатик?!?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318355820[/time]_________________________________________________

    По принцип, понеже съм вече претръпнал 6 години от стария климатик, който не топли и сега този ми е втория, който слагам и то по-свестен... Не случайно съм броил 1730 с монтаж, сиреч 400 лв отгоре, прямо LEC. Може би трябва да мине време, докато се дигне градуса в стаята? Вече работи точно един час и е дигнал от 17,5 до 22,9, при зададени 29 на среден режим перка. Дали аз имам по-големи очаквания от самата реалност, такава каквато трябва да е?

    Това пак казвам за помещение едното 14кв. - там държи 23 градуса, другото е 11кв. и там е 19гр.

    Защото една позната все се хвали с нейния климатик Мидея 12, как са го пуснали за 25 минути и е станало баня и са го изключили, на което ако наистина е така, то аз съм си дал парите на вятъра, дано греша!

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318362000[/time]_________________________________________________

    По принцип плазмения филтър веднага ли се усеща разликата, понеже или аз не мога да направя нещо разлика, или нищо не прави.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #72

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Последно да попитам, пък и дано някой благоволи да ми отговори и на предходните въпроси. Много ли се покачва консумацията, ако климатика работи примерно на 22, 24, 26, 28 градуса?

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #73

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Отговора е прост. Колкото по-високи градуси гониш, толкова е повече тока, които харчи. Както при колите е. Ако искаш да следиш изкъсо си вземи PowerMeter и следи. Мен лично ми се вижда странно 12LDC да не може да стопли 14-15 квадрата и то в това време. Ако гониш 28-29 градуса е малко нереално.

    Дай-климатика на максимални градуси и максимален вентилатор и измери с термометър колко е температурата на изходящия и входящия въздух?

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #74

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Настрой го на 22 градуса и го остави да си темперира помещението ден-два, без да го изключваш.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #75

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Не гоня 28-29 градуса, и при 24 ми е добре, но бях прочел тук във форума, че някой е бил пробвал на абсолютен максимум климатика, пуснат на 30 и всички перки на макс, та тогава е достигнал 29 градуса. Просто и аз пробвах този вид изпитание за климатика, но нещо повече от 24 градуса не е дигнал при това за повече от 2 часа работа, при външни температури 8 градуса. Подчертавам, при 8 градуса вън, вътре без климатик е 18, следователно е "дигнал" 6 градуса за времето в което е бил включен.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318419473[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Mega


    Дай-климатика на максимални градуси и максимален вентилатор и измери с термометър колко е температурата на изходящия и входящия въздух?
    Това не го разбрах, за входящия е ясно - слагам термометъра до вътрешното тяло, но за изходящия?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 12:41
  2. FUJITSU ASYG-12LEC или Fujitsu ASHG-12LE
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 05-10-12, 22:24
  3. Fujitsu ASYB 09LDC
    От alkobrez във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 27-09-12, 16:38
  4. Няколко въпроса за Fujitsu ASYB 09LDC
    От keytex във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 33
    Последно: 01-06-12, 13:35
  5. Какво е по подходящо за кухня Мицубиши MSZ-fd25VA или Fujitsu ASYB 09LDC
    От keytex във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 17-02-12, 14:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе