Страница 5 от 34 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 506
Like Tree22Одобрявам

Коя да бъде машината? Нокрия или ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #61

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Здравейте,

    МАШИНАТА Е ПОРЪЧАНА Toshiba, RAS-16PKVP-E - Super Daiseikai 5 http://powerclima.com/index.php?page=details&id=76

    Надявам се покупката да е успешна и надеждна!

    Монтажа малко ще се забави/до седмица/, тъй като в момента и в София няма такава машина в наличност.

    ПП.Очаквам вашите компетентни мнения и коментари!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #62

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk
    Здравейте,

    МАШИНАТА Е ПОРЪЧАНА Toshiba, RAS-16PKVP-E - Super Daiseikai 5 http://powerclima.com/index.php?page=details&id=76

    Надявам се покупката да е успешна и надеждна!

    Монтажа малко ще се забави/до седмица/, тъй като в момента и в София няма такава машина в наличност.

    ПП.Очаквам вашите компетентни мнения и коментари!

    Честито.Това е климатика с най-много "гъзарийки" и може би най-доброто за теб.

    Дистанционното със светеш екран и копчета/клавиши ли е??? Дай аванта някоя снимка на дистанционното на тъмно със светещи копчета като го монтират.

    Според мен и 13PKVP щеше да свърши работа, но щом искаш да си спокоен става и 16-ка.

    Няма как да не те загрее теб и булката/ите ти

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #63

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Благодаря,
    Като го монтират ще кача снимки.Обещавам!
    Климатика го няма и в София на склад/16-ка/, в България казаха че няма повече от 30-40 монтирани от този модел за сега! Ще почакаме някой ден.
    Монтажа обещаха че ще го направят с вакумиране и поне 2м. тръбен път/под 2.5м. не правят на такива машини/, да са си сигурни щото по инструкции трябва да е мининимум 2м. за този модел, а и за да важи гаранцията на фирмата им търсят снимки на монтажа!
    Така преценихме 16PKVP, да има малко повечко мощ за студените дни.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #64

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Айде, честито, не си сгрешил.И 13 щеше да свърши същата работа.От 2 градуса надолу разликата между 13 и 16 в отоплителната мощност е 300 вата, което в общи линии е нищожна разлика, ама здраве да е.Да те топли без проблемно дълги години.Ще имаш 2,81 кв максимално топлоотдаване при -15 с тази машина и много добър комфорт.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #65

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Малкото уточение е, че модела го има наличен и само в София са монтирани в пъти повече от цитираната цифра. Иначе избора е отличен и успех с монтажа. Дано и гаранцията да е от вносителя.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #66

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Малкото уточение е, че модела го има наличен и само в София са монтирани в пъти повече от цитираната цифра.
    Сигурно е така и на мен не ми звучеше реално като ми го казваха.

    edi1 може ли да качиш диаграма за отдаваната мощност отопление при различни температури за RAS-16PKVP-E - Super Daiseikai 5.
    Тези 2.81кв при -15* в сравнение с други климатици от същия клас и мощност как са/в смисъл къде се намира Тошиба в лукс класа спрямо конкуренцията при ниски температури/?
    Според моите изчисления 60кв х 65куб. = 3.9кв. При -7* като намалим около 30% от 5.5кв номинал на Тошибата се получават 3.9кв. идеални за комфорт в студените дни. Ще работи като Панасоника 12/конвенционален/ при +7гр.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #67

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    предполагам е това?
    http://www.energiverket.no/manualer/...omprimert2.pdf
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #68

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    и никой не може да ме убеди, че тази Нокриа при 90 вата консумация ще отдава 900, това е КОП 10 все едно. При 90 вата работи само вентилатора.
    Около 10,че и нагоре КОП е нормално за минимума на топ машините,а за убеждаването вярно няма как,ма бая вентилатор си трябва за 90w. да дърпа-може да е вързана и кафемелачката към него.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Моите климатици работят на 500-700 вата средно, затова не ми трябва този минимум. Знам си помещенията и съм доволен от работата и разхода им.
    С тази консумация,няма как да докараме сметката на 45лв.при най студения месец за хитака при студентките,или той не влиза в сметките?

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #69

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    500x24=12 kW x 0,15 лева/средно = 1,80 х 30 = 54 лева грубо. Аз винаги съм казвал 45-50 лева. Пък и сметките са от 20-ти до 20-ти, не са за календарен месец. Може и 40 лева да гори ако му сложа електромер, ама хората са доволни от крайната сметка, както и аз и затова не си играя да смятам, кое колко харчи. За 27 квадрата панела си е екстра.

    С Дайкините зимните месеци сметките бяха 305 лв., 200 лв., 250 лв. и така. После два месеца по 100 лева, сега два месеца по 220 имам. Значи средно е 250 лева зимата и 160 лятото. Дали единия е харчил 80 или 100 има ли значение? По-важното е, че са си свършили работата. Каквито и електромери да закачам, каквито и записки да си водя, сметките няма да намалеят, затова гледам да бачкам и да изкарвам пари, че иначе глад.


  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #70

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk
    Сигурно е така и на мен не ми звучеше реално като ми го казваха.

    edi1 може ли да качиш диаграма за отдаваната мощност отопление при различни температури за RAS-16PKVP-E - Super Daiseikai 5.
    Тези 2.81кв при -15* в сравнение с други климатици от същия клас и мощност как са/в смисъл къде се намира Тошиба в лукс класа спрямо конкуренцията при ниски температури/?
    Според моите изчисления 60кв х 65куб. = 3.9кв. При -7* като намалим около 30% от 5.5кв номинал на Тошибата се получават 3.9кв. идеални за комфорт в студените дни. Ще работи като Панасоника 12/конвенционален/ при +7гр.
    estqwerty e качил вече сервизното и диаграмата за 16-ицата.Под -10 разликите при топ машините от един клас са минимални и могат да се пренебрегнат от практическа гледна точка.5-10% не са от голямо значение.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #71

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Благодаря за инфото!
    От таблицата прави впечатление големия срив от +7 до +5гр. на всички Дайсейкай 5, интересно!?
    При Дайкин като че ли топлинните стойности се запазват с по 10-15% повече при ниски температури/по стабилни са на - /, видя ми се много тази загуба на мощност в % та за това питам?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #72

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    При ТОШИБА я има тази особеност за Европейчетата.До към +2 градуса губят 20-ина %, но после кривата става плавна и загубите при по-ниски температури намаляват, което означава, че има по-голяма стабилност при ниски температури.Докато при ДАЙКИН загубите са по-плавни, но постоянни.Никой не знае какви са падовете под-10 градуса, защото само до там дават таблични или графични данни в сервизните си.В крайна сметка при ниски температури, да речем под -5, машините имат сходни загуби.Да речем моя ТОШО ЯПОНСКИ при +7 отдава 8,1 кв, при +2 пада на 6 кв, а при -15 на 4,95 кв.Виждаш сам каква е кривата на пада на мощността.При -10 САРАРА запазва 63%.ТОШО-вците - ІІІ серия към 50-53%, а V и 6 серия 56-57%.Разликите са малки и практически нямат кой знае какво значение.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #73

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    мисля че всички имат "дупка" в +-2 или +-5 градуса без значение марката - там водата почва да се държи странно и е голямата борба с обледяването. после всичко се нормализира при някои марки, а и при други, зависи от гледната точка.

    някои има ли на нокриата дефроста как става? да се ... глупака - пак съм си взел климатик без да съм гледал.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #74

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Е, какво му е на климатика ти, нали те топли.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #75

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    edi1
    Да речем моя ТОШО ЯПОНСКИ при +7 отдава 8,1 кв, при +2 пада на 6 кв, а при -15 на 4,95 кв.
    Тези 8,1кв. мощност са максимално отдаване което не може да трае постоянно и за това считам за по правилно изчисленята да се правят на база номинални стойности.Така ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 34 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нокрия
    От divi4 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 187
    Последно: 30-03-16, 10:09
  2. Коя да бъде машината?
    От Ibr1975 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-13, 11:51
  3. Струва ли си ''машината''!
    От krasimirov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 29-09-09, 16:59
  4. Отговори: 0
    Последно: 27-08-09, 21:26
  5. Ъпгрейд на машината
    От Greendragon във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 02-04-08, 19:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе