Страница 5 от 13 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 188
Like Tree28Одобрявам

Нокрия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #61

    Отговор: Нокрия

    Аз пък съветвам клиентите да държат вентилатора на auto.Според моите наблюдения така е най-добре.
    FaceOff одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,788
    #62

    Отговор: Нокрия

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Аз пък съветвам клиентите да държат вентилатора на auto.Според моите наблюдения така е най-добре.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #63

    Отговор: Нокрия

    и на теб.Тъкмо си сипах след тежкия ден един аперитив.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    27
    #64

    Отговор: Нокрия

    Здравейте и от мен. И аз съм с Нокриа 14-а..това ще и е втората зима. Машината е уникална, топля хол и трапезария в едно, никакви проблеми. Най-добре е точно така - задаваш желаната температура, пускаш го на "Heat", вентилатора на Ауто и забравяш дори къде ти е дистанционното за целия сезон.
    FaceOff одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    20
    #65

    Отговор: Нокрия

    Здравейте и от мен.Притежател съм на Nocria 14 прочетох брошурките ама не разбрах тази UV лампа откъде се включва.ако някой знае благодаря предварително.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,788
    #66

    Отговор: Нокрия

    "Натиснете бутона COIL DRY (когато климатизатора е включен или изключен).Ще светне само индикаторната лампа OPERATION (червена) на вътрешното тяло.“COIL DRY”ще се появи на дисплея на дистанционното управление и ще изчезне след приблизително 20 минути. Когато започне работа в режим изсушаване на топлообменника, вътрешното тяло работи на отопление и вентилация, за да го изсуши отвътре. В резултат на това температурата и влагата в помещението могат да се повишат слабо. След като изсушите топлообменника, включете ултравиолетово почистване на филтрите (MAINTENANCE SIGN), за да ограничите плесента и бактериите от топлообменикът и въздушния филтър. Тази функция дава ясни резултати от почистването след като охлаждане или изсушаване. Ултравиолетови лъчи въздействатвърху въздушният филтър, дезодорират и дезифекцират всяка мръсотия, миризма и прах, и след което се рециклиратв кутията за прах. В същото време, дезинфекциращата и дезодорираща функция на въздушният филтър се възстановяват, и са готови да почистват пак."

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    14
    #67

    Отговор: Нокрия

    Благодаря Ви много за съветите . Все пак очакваме и други мнения и препоръки .

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,788
    #68

    Отговор: Нокрия

    Другите менния няма да са по различни...Това което съм написал е извадка от инструкцията за експлоатация на модела - не си го изсмуквам от пръстите....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    14
    #69

    Отговор: Нокрия

    Aleksandars;595910]Другите менния няма да са по различни...Това което съм написал е извадка от инструкцията за експлоатация на модела - не си го изсмуквам от пръстите....]

    Много се извинявам, нямах намерение да засягам никого.Но пак повтарям , че досега не сме се отоплявали с климатик и чисто и просто исках съвети относно това как да направим настройките за по-добро и разбира се по -ефективно отопление.Документите, които ни оставиха са без превод на български език и това ни затруднява много.
    Отново се извинявам ако съм засегнала някого.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #70

    Отговор: Нокрия

    Здравейте,може ли да споделите кой колко кв.м. отоплява с своята Нокрия,защото обислям да взема една за 23м2 доста студена стая в къща(кухня с всекидневна) но незнам дали няма да е доста преоразмерена,а в същото време ме е страх една 12ка дали няма да се окаже слаба?

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #71

    Отговор: Нокрия

    определено няма да я преоразмериш.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    14
    #72

    Отговор: Нокрия

    Здравейте отново! Нашата Нокрия сме я настроили на 22 градуса но в стаята едвам достигат 19 градуса.Тази вечер си поставих за цел да засека как работи и картината беше ,че климатика работи 15 или 20 минути , после спира за около 10 минути и отново тръгва . Мисля , че това не е нормално но все пак се надявам Вие да ми кажете . Само да допълня , че през това време свети само OPERATION / подчертавам , че свети а не че премигва , защото четох че когато премигва означава нещо друго . Ако може да кажете по какво да разбера кога става размразяването и колко често.

    - - - Обновено - - -

    Само да допълня за настройките : HEAT , а FAN KONTROL - AUTO

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #73

    Отговор: Нокрия

    Вземи друг термометър и пак премери температурата.
    Къде мериш тези 19 градуса - близо до климатика, до пода или на метър височина, в далечния или близкия до климатика ъгъл и т.н.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    14
    #74

    Отговор: Нокрия

    Смених термометъра и го поставих по средата на стаята на височина 1.10 м.положението е същото - при зададени 22 в стаята са 19 градуса и климатика продължава да включва и изключва през 15 минути, за което много се притеснявам , защото смятам че не е нормално честото включване и изключване.

  18. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #75

    Отговор: Нокрия

    Нормално е на това топло време да го прави това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 13 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Коя да бъде машината? Нокрия или ...
    От joro_vk във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 505
    Последно: 06-10-21, 16:34
  2. Къде се намират датчиците на Нокрия
    От Ibr1975 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-13, 16:51
  3. Дайкин FTXS50J Proffesional или Фуджицу AWHZ 18 LB(нокрия)
    От Румен1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 01-09-11, 16:14
  4. Колеги дайте инфо европейска и японска Нокрия
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 15-04-11, 12:38
  5. Отговори: 0
    Последно: 27-08-09, 21:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе