Страница 6 от 33 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 491
Like Tree319Одобрявам

Fuji Electric RSG-12 LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #76

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Градусите не е препоръчително да ги пипаш при тая марка .. 1-2 надолу и изпада в тежък он/офф като вместо да спре докато температурата падне с 2° постоянно включва и изключва компресора
    bojoviki одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #77

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    bojoviki
    Да, колкото повече си играеш с градусите, толкова по-шумно работят точно тези машини. Но други шумове нямам, освен пукането и то, ако пак се заиграеш с температурата. Имам три и при всички,макар и с различен тръбен път /2м. 4м. и 5+м./, нямам шум от фреон или бучене, както се оплакват някои. Явно монтажа ми е минал що годе добре. Единият ми е над главата в спалнята и го държа на авто вентилатор, но от 21 градуса не е пипан от монтажа и мога да кажа, че не създава никакъв дискомфорт, само че е деветка в 13 кв. м. В хола, 24 кв.м. имам дванадесетка, която по-често върти тубината на по-висока степен. Още, двата малки, в еднакви стаи, дефростват много рядко и тихо, на няколко дни,в София. Имам леген под тях и все си е празен. По-големият размразява няколко пъти на ден, пак тихо, но се чува.

    Не са скъпи модели, така че не можем да очакваме чудеса, но работят прилично и мисля, че ще си доволен.
    necata2, bobbyap, ruuni9 и 1 други харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    5
    #78

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    При мен идваха и мериха количеството фреон в климатика и казаха ,че бил по малко /климатика е на около 2 седмици/ .
    След като го допълниха с 160 гр. шума намаля при спиране, но сега се получи
    постоянен лек шум при работа и се чува само кога то е на тих режим /тръбен път 3.50м/.

  5. Junior Member Аватара на bojoviki
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    95
    #79

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    И на мен ми казаха,че шума наподобява свистене,съскане.Дано да не е осезаем,че и както няма да имам нужните 2,50см-3м тръбен път,незнам.Уж можели да увиват тръбите зад външното тяло,ама надали ще им се занимава.

    - - - - - - - - - -

    Благодаря ви,не знаех за това с градусите.Това няма да е проблем, когато навън е студено,няма да се пипат,примерно от 25.Но когато временно се вдигнат градусите над нулата,препоръчвате отново да не се пипат,а примерно да се отварят повече врати?Този начин на употреба ще завиши ли консумацията на електроенергия?Понеже сега точно така практикувам със стария Хакер,намаляме вечер и при по-топло време.

  6. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #80

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Имам три фуджика, за сефте чувам за такова нещо. Сега работи LT-то от трите, това от октомври досега. За LKC-то за 4 години наблюдения също не съм забелязвал подобно нещо. Нокрията не я обсъждам.
    LT-то от октомври досега го оставям на 19 през деня и привечер на 23. Няма нищо подобно, като симптоми, даже и дефрост не направи тази нощ. LKC не си спомням да е правил подобни неща. Той просто е по-шумен, но тежко изпадане в on/off зз 4 години абсурд.
    Виж при панасоноците елате да видите дефрости ....
    За LMCA - не зная как се държи.
    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от mkukas; 20-12-16 в 17:03.
    toto4ev одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    5
    #81

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Трябва ли след проверка на количество то фреон и допълване да се вакумирва пак?

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на bojoviki
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    95
    #82

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Ясно,всяка машина е сама за себе си.Ще коментирам след малко експлоатация и проби.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #83

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    mkukas, нали знаеш, че между LT и LMCA има голяма разлика? Имам споменатия по-евтин модел и наистина пука сериозно при задаване на по-висока или по-ниска температура. Ако надхвърля 2-3 градуса и се почва. Не е чак толкова страшно, но две, три минути пластмасите се наместват. После, турбината се форсира значително и това също създава дискомфорт. Дефроста не е проблем, рядко и не дразни. Но ако скриеш дистанционното, машините се кротват и няма пукане, урагани и подобни щуротии. LT-то е друг клас и е логично да се държи по описания от теб начин.
    mkukas одобрява това.

  11. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #84

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Ясно, е че са различни класове, но понеже се генерализира за Фуджитсу, та да кажа де - имам два от най-високия клас и едно дето е сравнимо с LMCA, а и дефрости до дупка категорично казвам, че при трите клими от триото няма, абсурд. За LMCA и за LLC не зная и не взимам отношение. Апропо, Нокрията поприпуква в началото като я пусна на отопление, след това се кротва, най-добре откъм пукане е LT, факт!
    Този пост е редактиран от mkukas; 20-12-16 в 17:05.
    ivan74 одобрява това.

  12. Junior Member Аватара на bojoviki
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    95
    #85

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Здравейте,както обещах да пиша.Та вчера монтираха Фуджито.Не знам дали има 2,50см-3м тръбен път,но като гледам Ф-то на дупката,може да са нагъвали тръбата и да са я докарали до нужния метраж.Сложен е на ауто вентилатор със зададени 26 градуса.Почна да отопля помещенията.На дисплея светят две икони, едната не мога да я опиша,но отдалече изглежда на заключен катинар.Другата е вертикална черта.И тук имам питане, когато започне да мига,се чува едно изсъхване,ламелите се вдигат нагоре(без да се затварят) и започва нещо да се чува отвътре, предполагам,това е т.н. дефрост.А от външното тяло,през един отвор от долната му страна,тече вода.А през самата шлаухка(пластмасовата тръбичка),нищо.Старият ми Хакер не съм го виждал така да изтича вода,а и на други климатици.Та това нормално ли е или не са наместили правилно тръбичката?

    Весело посрещане на Коледните празници.
    Този пост е редактиран от avenger; 24-12-16 в 11:22.

  13. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #86

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Нормално е , през пластмасовата тръбичка тече(капе) само лятото на охлаждане .
    mkukas одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на bojoviki
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    95
    #87

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Значи е трябвало да поръчам и пластмасовата тавичка за отдолу.Но струва,ако не се лъжа,70лв.А преди години, когато монтираха Хайера,си имаше,както и пвц канал за тръбите,както и гумени тампони за външното тяло.А сега всичко е допълнително и се заплаща.Сега настроих времето на дисплея на дистанционното и горе на вътрешното тяло светна оранжев часовник.Иначе иконата,която не можах да обясня,е икономия.Тоест сега светят три индикатора

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #88

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Съвсем нормално е, материалите които не са включени към стандартния монтаж да се заплащат - отводнителна тава, тампони, пвц канал над определена дължина, материали над определена дължина.
    Mega и mkukas харесват това.

  17. Junior Member Аватара на bojoviki
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    95
    #89

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    О да,не ме разбирайте неправилно,не искам да умаловажавам труда на монтажниците,то и аз съм такъв,но на мебели.Просто не бях наясно с подробностите.А стария климатик просто си го избрах и след монтажа имах всички горе споменати аксесоари.Както и да е, сега ще го наблюдавам как се държи.

    Весело посрещане на празниците

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #90

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от bojoviki Виж публикацията
    Сега настроих времето на дисплея на дистанционното и горе на вътрешното тяло светна оранжев часовник.Иначе иконата,която не можах да обясня,е икономия.Тоест сега светят три индикатора
    Сигурен ли си, че си настроил часовника, а не таймер за изключване/оранжев часовник на дисплея/?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 33 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 13:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 16:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  4. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  5. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 10:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе