Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree12Одобрявам

Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #1

    Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    Здравейте,

    От около седмица вече имам този модел и бих желал да споделя впечатленията си.

    - вътрешното тяло е с добър дизайн и по-скоро приятно за окото.

    - при работа обаче се чува - не мога да кажа, че е шумно, но определено не и от най-тихите. Единствено не се чува когато е на първа степен на вентилатора - втора степен вече се чува, но може би и защото при мен е в сравнително малка стая (около 16 м2). Като цяло нямам много опит с климатиците, но сравнявам с Дайкин FTX18GV, на един приятел и Нокриата определено е по-шумна. Трябва обаче да се отбележи, че Дайкинът е по-издължен и това би трябвало да помага за намаляване на оборотите и шума.

    - външното е по-скоро нормално на размер, тежи около 43 кг по документи. Не се чува при работа, но ми сложиха тампони с прекъснат/чупен болт които общо струваха 30 лв (четири на брой).

    - топлина - разположен в стая от 16 м2 втори и последен етаж от къща с мазилка, но никакви други подобрения и доста големи загуби. При зададени 25 градуса в стаята поддържа 23 като заедно с това отоплявам коридор, кухненски бокс и баня - още около 15 м2. В допълнение има и още една стая около 18 м2 към която вратата също е винаги отворена и въпреки, че няма пряк път на въздушният поток температурата там е около 19 градуса. При няколко последователни дена с температури от около 0 гр (-1 до 1) и 100% влажност изобщо не се затрудни и си поддържаше температурата без проблеми. Все още температурите не са падали под -10 и нямам наблюдения за такива условия, но когато стане (както се очертава февруари най-рано) ще пиша отново.

    - дефрости - при положителни градуси почти не мога да го хвана да прави дефрост, дори и профилактичен такъв Преди няколко дена при температури около 0 гр. и 100% влажност правеше на около 2 до 3 часа. Като цяло мисля, че сравнително интелигентно си контролира дефростите и до сега не съм хванал ненужен такъв. Самият дефрост винаги продължава 15 мин. или поне не съм го засичал да е по-малко.

    - възможности на компресора - при режим High Power изключва след около 1 час работа или до достигане на +2 градуса от зададените. Не съм засичал с термометър, но смея да твърдя, че в този режим вдига температурата на вкарваният въздух почти двойно. Също при условие, че не съм техник ще кажа, че самият компресор ми се вижда доста добър понеже бях хванал външното тяло изцяло в лед и въпреки това вътре духаше нормално горещ въздух (без видимо да се затрудни по никакъв начин). По документи тази 14-ка вади 20500 BTU и 6 KW номинал и достига до 9 KW и съответно около 30000 BTU. Мисля, че напълно оправдава тези характеристики и спокойно може да се конкурира с Дайкин 18-ка.

    - екстри - автоматично почистване на филтрите, антибактериални филтри и UV лампа. Направи ми впечатление, че неприятните миризми изчезват доста по-бързо. Преди след готвене се задържаха доста повече миризми, а сега около час след това не мога да усетя такава. Не знам дали това се дължи на антибактериалният филтър, но определено съм сигурен, че не си въобразявам.

    Като цяло единственият ми минус е по-шумното вътрешно тяло, а всичко останало го имам за плюсове. До сега бях с Мидеа 12-ка и нямам добра база за сравнение, но определено смятам, че тази 14-ка може да се конкурира без проблеми с Daikin FTX18GV (както казах един приятел има такъв).

    Честита Нова Година от Пловдив и се надявам, че съм бил полезен

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Отговор: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    Nocria в 16 квадрата?
    estqwerty одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #3

    Отговор: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Nocria в 16 квадрата?
    Май не четеш особено - в 16 кв разположена до (а НЕ над!) вратата за коридора и баня и бокс с още 15 + втора стая която е 18 кв. Всички врати са постоянно отворени. Загубите също са значителни. Мога да ти начертая схема, но целта ми не е да се обяснявам и да се заяждам дали е правилно или не, а да предоставя информация и евентуална да помогна с избора на други хора. Някакви въпроси, които са по темата?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    КЛИМЕНТОВО
    Мнения
    40
    #4

    Re: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    кажи направо колко кубика отопляваш

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5

    Отговор: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    Дайкин FTX18GV-ей тва трябва да се види
    mirandi одобрява това.

  7. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #6

    Отговор: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    Дайкин FTX18GV-ей тва трябва да се види
    Те такову жувотну нема и у бре

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #7

    Отговор: Re: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    Цитат Първоначално публикувано от gangstera Виж публикацията
    кажи направо колко кубика отопляваш
    Реално около 36 м2, но дефакто по-малко защото няма добра циркулация и пряк въздушен поток. Ще видя по-късно ако не ме домързи да направя една схема.

    @DUNDURMA и mirandi - добре де, объркал съм се... FTX50GV. Който поне малко се е интересувал знае, че 50-то е еквивалент на 18-ка (18000 BTU)...

    Update: прикачам и схема на жилището. За пуританите пояснявам, че пропорциите НЕ СА правилни и целта е просто да се види разположението на стаите, квадратурата (при 2.6 м таван) и температурите. Ето и линк към схемата View image: shema
    Този пост е редактиран от sinergy; 02-01-14 в 18:54.
    mirandi одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #8

    Отговор: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    по шумен е да.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #9

    Отговор: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    не може да е шумен ,това е най доброто до 2400 лв

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Отговор: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    ох много глупости бях написал и после изтрих. накрая остана само това.
    ако ще е успокоение - раздрънканото вентилаторче на съседите два етажа надолу е по-шумно от нокрията и от дайкина.
    Mega и mirandi харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #11

    Отговор: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не може да е шумен ,това е най доброто до 2400 лв
    Да, и аз смятам, че е най-доброто за тези пари (2400 с включен монтаж). Ако трябва да избирам пак, отново бих го взел. Това обаче не изключва факта, че е по-шумен от Дайкин FTX50GV Просто се опитвам да бъда обективен - ако на някой му трябва абсолютно тиха работа, то Нокриата по-скоро не е за него. Не знам как би стоял въпроса ако имах добра/някаква изолация и дали щеше да работи на 1-ва степен, но на 2-ра определено си се чува.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Отговор: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    Цитат Първоначално публикувано от sinergy Виж публикацията
    Да, и аз смятам, че е най-доброто за тези пари (2400 с включен монтаж). Ако трябва да избирам пак, отново бих го взел. Това обаче не изключва факта, че е по-шумен от Дайкин FTX50GV Просто се опитвам да бъда обективен - ако на някой му трябва абсолютно тиха работа, то Нокриата по-скоро не е за него. Не знам как би стоял въпроса ако имах добра/някаква изолация и дали щеше да работи на 1-ва степен, но на 2-ра определено си се чува.
    Няма начин да не се чува.Това е машина, направена да превърта много въздух и да топли големи помещения, а ти да не си на 1 метър от нея.На КАУАЙЪТ е 29 дб, а на СУПЕР КУАЙЪТ е 24 дб.В това помещение от 16 квадрата, няма начин да работи като по-тихите машини.
    Aleksandars, DUNDURMA, chachoto и 2 други харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #13

    Отговор: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    Като гледам разположението по схемата доста си се изсили с Нокрия в 16 кв.м. За да се отопляват и другите помещения трябва да поддържаш по-висока температура в помещениет, с което ще си докараш още по-голям дискомфорт освен шума. Трябваше да заложиш на две по-малки машини в двете помещения, това си сериозна машина за по-голямо помещение и е нормално да е шумна.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #14

    Отговор: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    има го и друго - разбрах защо се води високостенен : на 3.20 монтиран е горе долу на 3м, докато в стая 2.6 въпреки че е монтиран възможно най-високо - насочването на струята е почти невъзможно, просто е прекалено ниско.

    трябва да е в голяма стая за да се развърти тази машина, да се вдигне от минимума си и да се метне да топли - тогава се случва "чудото".
    mirandi одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #15

    Отговор: Първи впечатления от Fujitsu Nocria AWYZ14LBC

    @edi1 знам и не ми пречи. Просто пояснявам като информация. Иначе шума го замервам с телефона и на втора степен вентилатор вади около 58-60 децибела точно под вътрешното. Не вярвам и в голяма стая да не се чува. На тих режим още не съм пробвал какво ще стане понеже ми е едва на седмица и исках първо да засека и събера данни как се държи по принцип на авто и някакви зададени температури. Вече като цяло имам добра база за сравнение и сигурно тези дни ще я пусна на quiet да тествам

    @Frigo вентилаторът е на автоматично и си поддържа втора степен, та не мисля че може много повече да се смъкне шума. Иначе мен ме устройва сегашното разпределение на температурата в другите помещения - примерно за сервизните помещения (баня, коридор, кух. бокс) 20-21 гр. е идеално, а втората стая не се ползва (предимно като склад) и я отоплявам просто за комфорт. Обмислях варианта с две по-малки, но реално съм под наем и не знам примерно къде ще съм след 1 година. За това предпочетох да взема по-голяма машина, която ще ми върши работа и в по-голямо помещение, отколкото две по-малки с риск да се чудя какво да ги правя.

    @estqwerty аз като цяло съм си доволен и не мисля, че при това разположение друга машина би се справила много по-добре в кое да е отношение Има логика за това, че се води високостенен, но при положение, че е към 60 db на 50 см. под вътрешното, не очаквам да има чак такъв ефект

    ПП В първоначалният си поуст пропуснах да спомена, че реално не съм наблюдавал прословутото пукане на пластмаси. Имаше първият път когато го пуснах, но тогава температурата в стаята беше 10 гр. и е напълно нормално. След като си вдигна и задържа температура не съм чувал пукане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 17:56
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. Fuji Electric RJZ-14LB Nocria - впечатления
    От morten във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 06-02-10, 17:44
  4. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 19:54
  5. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе