Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 74
Like Tree26Одобрявам

Избор на климатик - моля за съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от Jikata Виж публикацията
    Ааа, ок. Какво би ме посъветвал да избера в моя случай? Благодаря.
    Ами аз съм фен на Дайсекай 5, но не знам дали ще намериш. Мятай една 6-ца и не го мисли.
    Mega одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #17

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    ... Иде и 8-ма серия. Тези дни ще има и снимки.
    preparatos одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #18

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... Иде и 8-ма серия. Тези дни ще има и снимки.
    Бе иде то, ама след като почнаха да правят полoвинчати работи (6.5) не ми се мисли какво са издялкали.
    Да преживее една зима 8мачето, пък после да го хвалим.
    justify одобрява това.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    И да иде, най-важна е мощността в режим отопление.Те лат всички могат да духат ...

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    Както и да ги къдрят, ДАЙСЕЙКАЙ винаги са си топлели доволно добре през зимата.
    Mega и preparatos харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #21

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    Аз първо ще гледам цената и после другото......

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #22

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Аз първо ще гледам цената и после другото......
    Тръгнеш ли да гледаш първо цената, рискуваш да се метнеш на Мидея, без да искаш . Наистина е важна, ама чак пък толкова...?
    DUNDURMA и preparatos харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #23

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Наистина е важна, ама чак пък толкова...?
    Ами за мен е определяща. Най-важната от всички изисквания......Говоря принципно....

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #24

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    Така или иначе, приказката, че икономията е майка на мизерията, винаги излиза вярна...
    Mega одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #25

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    Едно си баба бае, друго си внуче знае.....
    Говоря за принципно съотношение между цена и качество, като 1то е определящо...!

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #26

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Едно си баба бае, друго си внуче знае.....
    Говоря за принципно съотношение между цена и качество, като 1то е определящо...!
    твърдо НЬЕ

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #27

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    Ако в съотношението цена качество, по-важна е цената, то задължително трябва да се включат и секънд хенд климатици. При тях поне има шанс на ниска цена да се вземе машина от най-висок клас, макар и ползвана.
    Aleksandars и preparatos харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #28

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    Съотношението между цена и качество базирайки се само на моделите на Дайсекай до тука.... Отеделно и цената между самите търговци, защото добре знаем, че от сайт до сайт си има разлики....Т.е. дали цената си струва предлагането, а не предлагането дали си струва цената Има разлика, мисля

    Блу, за К2у, не мога да коментирам, но мисля, че качеството при тях не може да се сравнява с нова машина с 5 годишна гаранция. Говоря като дългосрочна инвестиция

    Мога да копна от нета факти който трудно ще оборите:

    Рискове при закупуване на климатик втора употреба от Япония
    Покупката на климатик втора употреба внос от Япония има следните основни предимства и недостатъци, които трябва да знаем преди да се ориентираме към покупка на климатична система. Предимствата са познати на повечето потребители и се изтъкват винаги и без изключение от продавачите – по-ниската цена, гаранция от 6 мес. до 1г. в замисимост от фирмата вносител, качествени инверторни модели произведени за Япония. Някои търговци твърдят, че климатиците които продават имат коефициент на преобразуване на енергията (COP) за режим „отопление“ над 5, дори над 6, което за специалистите звучи като научна фантастика, особено за модели на около десет години. Оказва се, че това няма как лесно да се провери дори по интернет, поне не и от хора които не ползват японски език.
    Недостатъците им, както и рисковете, които потребителят поема при купуване на подобен продукт обаче не се споменават от търговците на японски климатици втора ръка, а те са сериозни и не бива да се подценяват, защото нерядко се оказва, че „икономията“ е излязла с обратен знак (-) т.е. „евтиното излиза по-скъпо“ се оказва неприятната реалност.
    Да започнем с това, че както всяка техника която е втора употреба уредите имат отчасти изчерпан ресурс и известна степен на амортизация на детайлите, леко механично износване на движещите се части и леко до сериозно окисляване на ламелите на топлообменниците. Япония е островна държава и повечето климатици идващи от там са работили в сгради от крайбрежните градове, в които вятърът носи значително количество соли от морето, които буквално „изяждат“ топлообменниците на климатичните инсталации ( когато два различни метала са в контакт с вода и соли ), или в най-добрия случай ги окисляват и сериозно влошават топлообменият им капацитет.
    Друг факт, които може да бъде разглеждан като предимство, но и недостатък, е че всички климатици втора употреба от Япония са инверторни. Известно е с какво инверторните климатици са по-добри от конвенционалните (блог), но не и че имат много повече и по-сложно електронно управление, като част от него е във външното тяло и макар и в по-слаба степен също е подложено на влиянието на атмосферните условия и на солите. Поради това значително се увеличава вероятността от повреди в електрониката, което може да се окаже сериозен проблем. Решението е подмяна на дефектнта платка с друга – свалена от друг климатик втора употреба от същия модел и марка. Ако има такъв в склада на фирмата вносител. Същото важи и за повреден компресор. Интересен въпрос е и на каква цена ще ни ги продаде търговеца ако уреда вече е излязъл от гаранция. Ако обаче не може да се намери съответната резервна част – климатика става неизползваем и може единствено да бъде изхвърлен. Фирмите, които внасят такива климатици, не внасят резервни части, нито нови, нито втора употреба, те разчитат на части и детайли, демонтирани от други употребявани климатици. Моделите, които се произвеждат за Япония са съвсем различни от тези за Европа и в частност за България. Проектирани са да работят със зхранващо напрежение от 110 V, а тези за Европа – за 220 V. Съответно и електрическите компоненти, които се влагат в тях са съвсем различни като електрически параметри и затова не може да се разчита на това, че в България може да се намерят нови резервни части за тях.
    Една важна подробност е, че за да се ползва в България стар японски климатик, трябва да му се монтира електрически трансформатор който да понижава захранващото напрежение от 220 V на 110 V. Това, което обикновено не се споменава от търговеца е, че маломощните трансформатори имат сравнително ниско КПД ( коефициент на полезно действие ) – около 85-90% и заради това част от електроенергията за климатика – около 15% се „разсейва“ от трансформатора и ако той бъде разглеждан като част от климатичната система, като резултат намалява нейната енергоефективност.
    Важно е да се знае и че старите климатици в Япония се демонтират по начин, който не предполага последващ монтаж и ползване. Транспортират се към България в контейнери без опаковката си, разбира се, не особено добре укрепени, наредени един върху друг. Вътрешните тела се оставят с отворени тръби през които в топлообменника влиза влага и прах, а нерядко това се случва и с външните тела. Полиолестерното (PPOE) компресорно масло за хладилен агент (фреон) R410A , с което работят по-новите японски климатици е изключително хигроскопично (притежава свойството да поема влага) и тази част от него, останала в топлообменниците на вътрешните тела през незапушените тръби успява да поеме достатъчно влага, която в последствие да предизвика повишена киселинност на маслото, която пък от своя страна започва постепенно да поврежда лака на намотките на компресора и не след дълго той бива тотално повреден. Много от климатиците от Япония имат този проблем и при тях повредата на компресора се случва най-късно до около две години след монтирането им в България. На този проблем има решение, което е сравнително просто и не изисква големи инвестиции, но въпреки това не се прилага от фирмите, които продават и монтират тези уреди, може би защото не са заинтересовани климатиците, които продават да работят дълго време. Когато повредата на компресора стане факт, а това обикновено се случва след като уредът е излязъл от гаранция (климатиците втора употреба внос от Япония се продават с гаранция от 6 м. до 1 год.) и оттам нататък всички разходи и неприятности са за сметка на клиента. Смяната на компресор и нецелесъобразна и от икономическа и от амортизационна гледна точка дори да бъде монтиран нов компресор, защото всички останали части и детайли на климатика са вече амортизирани до известна степен и вероятността да се появят повреди при тях е по-голяма. В такива случаи най-правилното решение обикновено е изхвърлане на стария и закупуването на нов климатик от България, с пълна гаранция на уреда и инсталацията в зависимост от марката от 2 до 5 години. Неприятното в случая е загубата за клиента от около 600-700 лв., които е платил за удоволствието да има климатик втора употреба за няколко години.
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Така или иначе, приказката, че икономията е майка на мизерията, винаги излиза вярна...
    Е на това аз му викам икономия....
    Крието го, а според мене трябва да се знае от всички хора.....
    Този пост е редактиран от preparatos; 01-07-14 в 14:43.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #29

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията

    Блу, за К2у, не мога да коментирам, но мисля, че качеството при тях не може да се сравнява с нова машина с 5 годишна гаранция.

    Мога да копна от нета факти който трудно ще оборите:



    Крието го, а според мене трябва да се знае от всички хора.....
    Прав си няма как да се сравнява качеството. Сега погледнах, че LDR- а ми е станал на 14 години и никога не се е повреждал, а по показатели не знам с кой нов ще го сравниш и колко ще струва охл 2.8kw.(0.9~3.7) консумация 585w.(85~970) cop-4.78
    отопл.4.2kw.(0.9~7.5) консумация 840w.(75~1810) cop-5
    при2°C-5.4kw.
    За PDR пък хич няма с какво да го сравниш Параметри на климатика при 7°С външна температура:
    Охлаждаща мощност: 2.8 kW (0.5 ~ 3.9)
    Консумация: 495 W (55 ~ 940)
    COP: 5.66 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Отоплителна мощност: 4.0 kW (0.5 ~ 8.1)
    Консумация: 680 W (55 ~ 2000)
    COP: 5.88 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатика при 2°С външна температура:
    Отоплителна мощност: 5.9 kW
    COP: 5.77
    Параметри на климатика при -15°С външна температура:
    Отоплителна мощност: 4.9 kWа
    За 22 годишното Саньо да ти пиша ли.........14 години работи от както съм го купил аз без да му е правена профилактика, без да му е проверяван фреона, даже не е вакуумиран.....Всъщност не съм сигурен дали като качество машините за японският пазар още ги правят такива.


    Хахахахаххааха, Препараторс, този бисер мноооого отдавна е обсъждан- пълен е с фактически грешки и откровени глупости.
    Този пост е редактиран от blue1; 01-07-14 в 14:54.
    Aleksandars, DUNDURMA, preparatos и 1 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #30

    Отговор: Избор на климатик - моля за съвет

    Блу, със здраве да си ги ползвате, не ми е по силите да коментирам против някой толкова доволен ползвател.... (искрен съм). Нямам поглед върху тях и ще спра да коментирам тези к2у избощо във форума май.... За мене, моето лично мнение, е че при покупката на к2у си има риск. Аз моя избор съм го направил, доволен съм и аз също като вас и есента живи и здрави, обмислям пак за кухнята, нещо . Всеки да си преценява сам.....

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Хахахахаххааха, Препараторс, този бисер много отдавна е обсъждан- пълен е с фактически грешки и откровени глупости.
    Така без обосновка не важи....Но почти ви вярвам вече с примера който посочихте.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля за съвет относно избор на климатик
    От vankata09 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 05-11-13, 19:42
  2. Подходящ климатик - моля за съвет
    От Desislava S Teneva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 22-12-12, 20:29
  3. Избор на климатик. Моля за съвет!
    От HYordanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 17-09-12, 13:16
  4. Моля за съвет за покупка на климатик
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-12, 16:11
  5. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе