Страница 12 от 30 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 443
Like Tree354Одобрявам

Fujitsu 12 LMCE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    77
    #166

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    12 Lmce е добро климатиче, при добре изолирано помещение отоплява без проблем(задължително по къс ръкав) 20кв. М на родителите ми при консумация между 400 - 800 вата на час. Навън беше - 2 при замерването. Работи със склонности към офф, но с добър дефрост за сметка на това.
    За хилядарка, друго ново по добро от това - Няма!
    Не искайте прекалено от машините, достатъчбо добри са. Няма да ви остави никога на студено.
    Със здраве
    GLARYS и Mig82 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #167
    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    При режим MODE AUTO на FUJITSU 12LMCE на всички степени на вентилатора намаля дебита им /духа по-слабо и шуми по-малко/от режим HEAT. Пробвал съм при охладена стая и при режим MODE AUTO до достигане на зададената температура климатика работи пак в режим on/off преди да е достигнал зададената температура и всички степени на FAN духат по-силно и шумят по-силно.След достигане на зададената температура в стаята всички степени на FAN започват да духат по-слабо и съответно да шумят по-слабо и така без да си усилват шума и силата на духане работят до следващото охлаждане/проветряване/ на стаята.Но през цялото време климатика работи on/off.Само когато външната температура падна до 0 градуса температурата в стаята е 1 градус под зададената му температура, но и тогава FAN не си усили степента на духане до степента с която духа в режим HEAT.
    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
    А когато падна 0 градуса продължи ли он/офф ?

    На колко градуса си го настроил ?

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #168
    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    А когато падна 0 градуса продължи ли он/офф ?

    На колко градуса си го настроил ?
    FUJITSU 12LMCE в режим MODE AUTO при зададена температура 24 градуса при висока външна температура си подържа 24 градуса в стаята.Но когато външната температура падна до 0 градуса при зададени 24 градуса в стаята климатика държи 23 градуса като при режим MODE AUTO винаги работи в режим on/off независимо дали трябва да догонва зададената температура в стаята или после само за да я поддържа.След всеки off вентилатора на вътрешното тяло леко се върти и следи температурата в стаята до следващия on.Предполагам,че така му е зададено софтуерно.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 06-02-18 в 16:02.
    Mig82 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #169

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Колега , днес го пробвах на Fan и Mode Auto , не вдига консумацията над 270w. на 24 и на 26 и на 28 го пробвах. Започва он/офф , 5мин.офф/25мин.он и така при закована консумация на 270-280 w. Затова изостава при 0°, при по ниска ще стане по-зле сигурно. Ако целта е икономия разбирам но с това постоянно циклене он/офф не ми харесва. В книжката Installation Manual има описано на 9та и 10та страница как се прави корекция на Heating room temperrature.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #170

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LMCE

    Ползвайте функцията за икономия, може би, там където минва заданието ще е ОК.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #171

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Влизаш в сервизно меню. Програма 31,под прогама,според помещението,топлозагубите и т.нт. 00-стандартна настройка на вътрешния датчик. 01-2,2 градуса по-хладно от заданието. 02-2,2 градуса над заданието. 03-4.4 градуса над заданието.Всичко е въпрос на предпочитание. Не знам друга марка да предлага такова решение за преоразмеряване и топлозагуби. Можеш да го настроиш да работи както на тебе ти е кеф.
    necata2 и GLARYS харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #172

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Колега , днес го пробвах на Fan и Mode Auto , не вдига консумацията над 270w. на 24 и на 26 и на 28 го пробвах. Започва он/офф , 5мин.офф/25мин.он и така при закована консумация на 270-280 w. Затова изостава при 0°, при по ниска ще стане по-зле сигурно. Ако целта е икономия разбирам но с това постоянно циклене он/офф не ми харесва. В книжката Installation Manual има описано на 9та и 10та страница как се прави корекция на Heating room temperrature.
    Колега FUJITSU 12LMCE го имам от около 2 седмици и реших да го пробвам как ще работи в режим Mode Auto и при мен работи точно по същия начин както и ти си го описъл.Аз го държах 3 денонощия и се опитвах с промяна на градуси,с промяна на степените на Fan и чрез отваряне на вратата на стаята да го накарам да не работи в режим он/офф,Но винаги през тези 3 денонощия климатика си работи в режим он/офф точно както е работил и твоя климатик. След тези 3 денонощия си го превключих на режим HEAT и така работи в момента и повече няма да ползвам режим Mode Auto.Интересното е, че пробвах климатика ми в спалнята 10 TOSHIBA SUZUMI+ на режим MODE AUTO но след като започне да топли на този режим преди да е достигната зададената температура в стаята Тошибата минава в режим COOL и започва да охлажда.Повторих опита отново и пак мина в режим COOL и започна да охлажда преди да е достигната зададената температура в стаята и си върнах на режим HEAT защото стаята изстина..Имам и климатик LG ще го пробвам и него как работи в режим Mode Auto.Благодаря за информацията че в книжката Installation Manual има описано на 9та и 10та страница как се прави корекция на Heating room temperrature.Ще я погледна.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #173

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Точно това имах в предвид.
    На режим Mode Auto ако не му е он/оффа като по таймер ще си стига заданието и ще даде по-голяма икономия дори. Но той не се повлия от нищо , нито от клапи ни от врати ни от външна. Поне с такова впечатление останах. Може пак да го пробвам като съм "Сам в къщи 2"

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #174

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Влизаш в сервизно меню. Програма 31,под прогама,според помещението,топлозагубите и т.нт. 00-стандартна настройка на вътрешния датчик. 01-2,2 градуса по-хладно от заданието. 02-2,2 градуса над заданието. 03-4.4 градуса над заданието.Всичко е въпрос на предпочитание. Не знам друга марка да предлага такова решение за преоразмеряване и топлозагуби. Можеш да го настроиш да работи както на тебе ти е кеф.
    Не мога да влезна в сервизното меню.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 08-02-18 в 11:00.
    toto4ev одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #175

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Имай в предвид че всичко е зависимо от топлозагубите,изолация и т.нт. Ако в момента в режим Хийт ти повишава с 2 градуса,в студено време всичко ще е ок. Всичко е строго индивидуално. Но винаги може да си го върнеш към стандартната настройка. Успех.
    Този пост е редактиран от toto4ev; 07-02-18 в 21:57.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #176

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    [QUOTE=toto4ev;861623]Имай в предвид че всичко е зависимо от топлозагубите,изолация и т.нт. Ако в момента в режим Хийт ти повишава с 2 градуса,в студено време всичко ще е ок. Всичко е строго индивидуално. Но винаги може да си го върнеш към стандартната

    Не мога да влезна в сервизното меню.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 08-02-18 в 11:02.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #177

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    На 9та страница е описано. На 10та е това което колегата toto4ev подробно е описал в пост 171.
    За което Му благодаря! Както и на Теб че споделяш опит! На Heat си работи достатъчно добре , с вратата и жалузите си го дресирам задоволително. При мен не превишава и държи доста точно градусите означава че правилно съм го "претеглил" за помещението. Ама той и термометъра и климатика китайски може да са се наговорили
    Някой ако знае и е пробвал други интересни настройки да споделя.
    Този пост е редактиран от Mig82; 07-02-18 в 22:53.

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #178

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Не знам друга марка да предлага такова решение за преоразмеряване и топлозагуби.
    Аз лично мога да потвърдя за още 2(Хитачи и Тошиба) но съм сигурен, че има и още марки.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #179

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Аз лично мога да потвърдя за още 2(Хитачи и Тошиба) но съм сигурен, че има и още марки.
    На тошибата как става номера ?

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #180

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    На тошибата как става номера ?
    Не съм запознат, но си спомням, че фигурираше като на функция в сервизното.На Хитачито съм го тествал. от -3 до +3 диапазон и в отопление и в охлаждане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 30 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе