Страница 23 от 30 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 443

Fujitsu 12 LMCE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    26
    #331

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Здравейте,
    с риск да ям сопата ще попитам още няколко неща.
    Първо все още не са дошли да занулят климатика. Аз така или иначе съм взел тампони по препоръка на колегата bobovo, така, че ще оправя и зануляването в събота.
    Имам няколко въпроса относно режимите на работа.
    Чета че в режим heat и вентилатор на quiet климатика работи неефективно. Какво ще рече това. Че заради по-ниските обороти климатика стопля по-бавно или има нещо друго. При мен стаята е около 15кв. и отделно кухненски бокс около 4кв. Когато пусна климатика на Heat и режим quiet, климатика достига желаната температура за около 30-на мин. ( по принцип температурата в стаята не пада под 20 градуса. ) При зададени 23 на дистанционното в стаята става около 25, като термометъра е леко по диагонал и в другия край на стаята. Ако пусна климатика на режим Heat и оставя вентилатора за АУТО, стопля стаята за около 20-на мин. В този режим температурата също надвишава с около 2 градуса. Но след утихване оборотите са осезаемо по-високи, при което струята е малко хладна и се усеща. Няма големи топлозагуби, единствената външна стена е към остъклена тераса, която вътре също е изолирана. Тавана е гипсокартон с вата.
    Та според Вас, ще има ли чак толкова голяма разлика в консумацията ако го държа на quiet. Това че надвишава температурата не ми е проблем.
    И последен въпрос. Какво точно прави бутона ECONOMY. Снощи след режим на вентилатора AUTO включих економи, при което оборотите доста понамаляха и струята беше леко хладна. Стаята така или иначе си беше стоплена вече. Какво точно прави това Економи, че от книжката на климатика не ми стана ясно. Там пише само че намаля консумацията и държи няколко градуса под зададената температура. Ако го оставя на режим heat и вентилатор на quiet, и включа режим економи, дали ще изравни температурите или е въпрос на тестове.

    Благодаря предварително и се извинявам за дългия пост.
    Прекачвам и разположението на климатика с стаята.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #332

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LMCE

    Янко Янков, цепеницата Ви е прекалено голяма за помещението, поради което приличен комфорт при отопление може да получите на режим quiet. Да претендирате за ефективност е несериозно, тя е обратно пропорционална на комфорта и непостижима във Вашия случай. Изберете си такава настройка на съкровището, която най-малко да Ви пречи.
    Успех!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #333

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Карай го на quiet щом се справя и ти е комфортно.
    До колко градуса външна ще се справя така е друг въпрос.
    Фуджитата подържат 2С по-висока температура в първите 2
    часа след включване.От там ти идва разликата.
    Економито е пълна глупост за мен.
    При отопление сваля 2С, а при охлаждане вдига 2С от зададените.
    То това може и ръчно да си го направиш от бутона за градусите.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    26
    #334

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Фуджитата подържат 2С по-висока температура в първите 2
    часа след включване.От там ти идва разликата.
    Ами климатика работи цял ден и вечер като се прибера и разликата пак е 2 градуса. В момента се държи на 23 и го прави около 25 по термометър.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #335

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LMCE

    От сервизното меню ви е зададено +2° от производителя. Темата е дъвкана назад.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #336

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Намали от ДУ с 2 гр. и си свиркай. Стаята ти е топла и затова превишава.
    Един час от ОН се поддържа +2гр.
    При LGC, ЕСО-то ограничава максималната консумация на номинал, градуси не пипа.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #337

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Yanko Yankov Виж публикацията
    Ами климатика работи цял ден и вечер като се прибера и разликата пак е 2 градуса. В момента се държи на 23 и го прави около 25 по термометър.
    Китайските метеостанции (както и повечето китайски термометри) ми показват 1,5° над реалната температура.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #338

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Китайските метеостанции (както и повечето китайски термометри) ми показват 1,5° над реалната температура.
    А реалната с какво я мерите?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #339

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    smt160-30
    Цък
    Той пък е проверяван с живачен лабораторен с резолюция 0,1°.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    26
    #340

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Китайските метеостанции (както и повечето китайски термометри) ми показват 1,5° над реалната температура.
    Значи всичко е точно.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #341

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Големи пръчки са въпреки, че са едни от най-често препоръчваните във форума. Това да направиш климатик който има само две скорости на вентилатора (ТИХА и ШУМНА) за мене си чисто малоумие. Те скоростите си ги водят повече, но реално са си две QUIET 22dB и следващата LOW 33dB. Като сложиш и факта, че при автоматичен вентилатор не може да слезе QUIET (щото така е преценил производителя) направо си остана само една скорост. Поиграх си с моя като го оставих на фиксирана MEDIUM щото така можел сам да слезе на QUIET , но не се случи при мен поне до външна температура около 0-та. Писна ми и спрях да си играя с него. Ще му се сърдя докато не стане отново лято. Това да си го държиш на QUIET ръчно за постоянно си е почти толкова тъпо колкото и подборът на скорости и шумови характеристики от производителя.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #342

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Че кво толкова му сменяш скоростите това да не е кола. Какъвто и климатик да си сложиш винаги ще търсиш най-тихата другите се включват когато доста паднат температурите и евентуално не може да смогне. Не си случил на истинска пръчка брато , не се заяждам. Прочети из форума че има климатици които въпреки ръчно зададена скорост си ги сменя без да те пита , фуджака е бетон за парите си ! В момента топли (23°) 22кв.м хол с 270-300w.външна 0°С.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #343

    Fujitsu 12 LMCE

    Mig82, на колко се покачваше минимумът и при каква външна температура? Само веднъж ли се покачва? Между другото, мисля, че дефрост алгоритъмът му е подобен на LUCA и LTC. Баджанакът ми сподели тази сутрин, че вчера, при външна около -3, след 3,5-4ч. непрекъсната работа, направил дефрост на суха пита, за около 2-3мин. Точно както е на по-високите класове. Вчера наблюдавах същото явление при 12LTC. При нас, това не е никакъв проблем, тъй като много рядко се случва на 3-тия час да не се е заскрежил топлообменника, особено по-малкия на LMC. Това е само за протокола. МЕ-то ми си ги кара на 2,5ч. работа на компресора, без да има никаква нужда.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #344

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Не съм сигурен дали е минимум защото си бичи без он/офф. Под външна -3 при мен работеше на 350w+ както и на -14°.

    За дефроста , оня ден в 1ч. през ноща падна слана , след нея мъгла при външна -2-0°, влажноста не знам но стана кофти съвкупност от условия. Дефростваше на 1ч. за пръв път го видях в затруднение , но си държеше заданието. Беше отворена и врата към коридор 8кв.м. която затворих впредвид условията.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #345

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LMCE

    Питам, защото имах някакви спомени, че беше писал някъде на колко се покачва. Мисля, че беше нещо минимално.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 30 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 08:27
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе