Страница 24 от 30 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 443

Fujitsu 12 LMCE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #346

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #347

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Да питам за фуджи грешки
    Става въпрос за ЛДЦ 18 ка
    5 пъти свети таймера + операшън и един път само таймер
    Какво може да е . Климатика спря да работи ?
    До колкото прочетох май е компресора ?
    Този пост е редактиран от Rafailiev; 29-11-18 в 22:55.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #348

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Външният вентилатор не се върти, казва грешката!
    Да се бутне с отверка, примерно.
    Дали се върти перката свободно?
    Лед в тавата има ли?

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #349

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Ошибка управления наружного блока -
    Ошибка обнаружения положения ротора
    Работата не е на добре...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #350

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Външният вентилатор не се върти, казва грешката!
    Да се бутне с отверка, примерно.
    Дали се върти перката свободно?
    Лед в тавата има ли?
    Интересно външния вентилатор се върти

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ошибка управления наружного блока -
    Ошибка обнаружения положения ротора
    Работата не е на добре...
    Лошо !
    Ако е компресора заслужава ли си да се прави?
    Климатика топли хол с кухня от панелните .

    - - - - - - - - - -

    След поредното изключване от бушона и повторно включване ,но този път първо на студено .
    Животинката взе че тръгна.
    Поработи малко на студено и сега заработи и на топло .
    Интересна работа ...
    Благодаря на всички !
    Този пост е редактиран от Rafailiev; 29-11-18 в 23:32.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #351

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    В моя край имаше доста токови удари покрай валежите от скорошните дни? Да не би да се е "ошашкал" само?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    24
    #352

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Здравейте, тръбен път около 1,8-2м. на LMCE-то, влияе ли на работата на машината, за шума е ясно/бълбука си доволно/, също забелязах че не слиза на
    най ниска скорост на вент. на AUTO, от 2 месеца го имам и топли за сега стая 18 кв.м с отворена врата към коридор 9кв.м. Чести дефрости в сравнение с 09LGC/железен/.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #353

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    В моя край имаше доста токови удари покрай валежите от скорошните дни? Да не би да се е "ошашкал" само?
    Най- вероятно. Днес цял ден си работи без проблеми.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    26
    #354

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Здравейте,
    в Събота се позанимавах с климатика. Оказа се, че кабела между вътрешното и външното тяло е 4-ри жилен. Земята между двете тела си беше свързана, просто занулих вътрешното тяло и фазомера вече не свети. Отделно монтирах и тампони с прекъсната връзка. Странното е, че шума не намаля. Прикачвам запис на звука. Ще се радвам ако по запознатите кажат нормален ли е този звук. Не съм маниак на тема тишина, то това нещо в 1 през нощта е изключително дразнещо. Терасата има външна изолация, троен стъклопакет и външни щори. Климатика е монтиран на стената на спалнята. Жената много не го чува, но тя си е перде по принцип и като заспи само ядрен взрив може да я вдигне. Във съседната стая не се чува толкова. Заради този звук вечер спирам климатика.

    https://drive.google.com/file/d/13iCn6g_Z8B9MGy0QKxu1SpvvNWz8UTYv/view?usp=sharing

    Благодаря предварително и успешна седмица на всички.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #355

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Това си е нормален шум просто машината е вкарана в обороти т.е. явно се мъчи нещо или помещението е голямо или има много загуби но звука не е ненормален. Моя климатик като се възбуди понякога и той издава подобен шум но реално този шум не се чува на повече от 5 метра разстояние. Това съм го изпробвал терасата ми е 8 метра и на другия край нищо не се чува.
    А в стаята може да се чува поради някакви вибрации. Моя климатик като работи с 300-400 вата се чува в стаята и то много дразнещо щото се усилва от металната скара на гипсокартона. В интервала 400-800 вата не се чува вътре после пак си се чува и така но не бих казал че е кой знае колко дразнещо явно зависи от нервната система на човека. А това с вибрациите трудно се оправя с тампони. Аз за моя знам че шуми защото е монтиран на бетонна противоземетръсна шайба но късмет мислех че започва от друго място ама се оказа точно там където пробиха за стойките. Сега няма кой да го мести ако стане много дразнещо тогава.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    26
    #356

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Това си е нормален шум просто машината е вкарана в обороти т.е. явно се мъчи нещо или помещението е голямо или има много загуби но звука не е ненормален.......
    Стаята е около 15кв. на практика без външни стени и с таван от гипсокартон и изолация от вата. Температурата в помещението не пада под 19 градуса по принцип. Когато климатика работи и перката върти, няма проблеми със звука. Но периодично се чува този звук при включване на компресора. Реално не е от вибрация към самите монтажни планки, защото когато ги хвана с ръка не се усеща почти нищо. Самия звук е доста силен и дразнещ, за това питам дали е нормално. Защото ще извикам техници ( те не че дойдоха за зануляването ) и ще кажат ми нормално си е и това е.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #357

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Според мен си е нормален шум но ти явно си с по изострени сетива. Майка ми в къщи има едно лмце и едно лмца като излезна на терасата лмце-то работи така но като си сложа ухото на 20 сантиметра от тялото. Иначе вибрациите не чакай да ги усетиш така все пак си инженер те по принцип са високочестотни. Щото ако бяха нискочестотни сам знаеш че всичко щеше да полети от стената. Аз ти казвам ако чуваш шум в стаята може да е точно от тази гадна комбинация вибрации по стената които се предават по конструкцията на тавана. Аз в по горния пост ти казах при мен между 300-400 вата вибрира и тия вибрации така добре се разпространяват че като легна на спалнята/щото моите стени всички са с гипсокартон на метална конструкция/ имам чувството че климатика е на другата стена чува се тихо бучене което е в горния край на чуваемостта с леки металически нотки от конструкцията.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #358

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Ето едно видео за профилактика на въпросния климатик .
    https://youtu.be/C_6To07W9KU

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #359

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Това ако е профилактика, аз съм космонавт!

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #360

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Това ако е профилактика, аз съм космонавт!
    Това си е чисто почистване и пределно е ясно от клипа. На няколко пъти го споменава!!! Въпроса е ти като профи по-чист ли ще го направиш, а и да го направиш малко по-чист ще му спести ли 40лв на година (по неговите думи за един брой)? Човека е сиромах, а машините си работят коректно според него и затова сам си ги чисти. Трябва ли да се моли и плажа на някой "космонавт" за да му измие той топлообменника? Я малко се осъзнайте с тези ненужни почиствания и профилактики, които постоянно ни ги вменявате, защото тези машини не са направени да работят в стерилна среда и това си е предвидено от производителя. Те тези топлообменници на сплитовете ще се окажат много специални за разлика от другите дето висят по-покривите с десетилетия и без грам внимание.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 30 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 08:27
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе