Страница 6 от 82 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #76

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Преди 11 дена ми монтираха 7-ца с малко под 3м и 9-ка с 3.2м тр.път шум от фреона има единствено когато изключа климатика.
    Трае няколко секунди предполагам докато се изравни налягането.
    Като това е при 9-ката другия не съм го слушал.Това са ми първите климатици но не е като да не съм виждал до сега климатик.
    Та малко мнения да дам макар и след само 10 дена ползване.
    Някой беше писал за клапите,или по-точно клапата да тя е една само за вертикално насочвене.
    И на първа степен го чувам,на авто си поддържа втора но не ми е проблем защото живея на шумно място.
    Външното иначе не се разбира дали работи като и двата са баз тампони.
    Като се прибирам надничам моментния разход на електромера и при зададени 22гр,
    най-ниска стойност съм виждал да показва 191W това като единият е изключен а все мисля че имам 20-на вата
    постоянна консумация модеми тв интернет и др.
    Та това може би показва колко може да слиза като минимум.
    И пак казвам шум от фреонът по време на работа няма.
    За сега това се сещам по нататък като се застуди повече.
    pulsedriverbg, mystikalrs и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #77

    Новият модел на триото KGTA

    Моите наблюдения са, че при доста от климатиците, дори и при 3м. тръбен път, шумът от фреон, се чува основно при он/офф и дефрост. При Фуджи, съм наблюдавал при 12LMCA, с 3м. тръби се чува единствено при он/офф (по време на дефрост не съм имал възможност). Не е нищо фрапиращо, чува се леко.
    Този пост е редактиран от rosswen; 20-11-18 в 10:08.
    chany одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    12
    #78

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Здравейте . Проблемът с моето 12 KGTA е решен ,чрез замяна на целият климатик както и нов тръбен път (3 метра). Незнам кое е точно причината , но и самата фирма доста се чудиха тъй като били монтирали доста от посоченият модел , както и с тръбен път по-малък от 3 метра. Казаха ,че въпросната бройка климатик ще бъде тестван от вносителя за шум от фреон.
    Като цяло съм доволен от климатика работи сравнително тихо особено на първата степен на вентилатора. Шумът от фреон го няма (можеби съвсем леко в първата мин. От пуск, но ако в началото беше така въобще нямаше да знам за неговото съществуване) . Благодаря и на фирмата ,която реагира адекватно на моята рекламация.

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Motoman; 26-11-18 в 22:36.
    bobivg, toto_toto, Genadi80 и 1 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #79

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Motoman Виж публикацията
    Здравейте . Проблемът с моето 12 KGTA е решен ,чрез замяна на целият климатик както и нов тръбен път (3 метра). Незнам кое е точно причината , но и самата фирма доста се чудиха тъй като били монтирали доста от посоченият модел , както и с тръбен път по-малък от 3 метра. Казаха ,че въпросният модел ще бъде тестван от вносителя за шум от фреон.
    Като цяло съм доволен от климатика работи сравнително тихо особено на първата степен на вентилатора. Шумът от фреон го няма (можеби съвсем леко в първата мин. От пуск, но ако в началото беше така въобще нямаше да знам за неговото съществуване) . Благодаря и на фирмата ,която реагира адекватно на моята рекламация.

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
    Хубаво е да напишете фирмата ,за да се знае ,че са коректни .
    Както и населеното място за да се попълни списъка на “ бели фирми “
    toto_toto, chany, Genadi80 и 1 други харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    908
    #80

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Брех, явно някой термоклима чете и/или участва във форума (на лепенката си личи кои са)
    Motoman одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #81

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Който ползва модела нека да споделя впечатления,че имам едно оплакване за много чести он-оф цикли и недостигане на зададената температура.
    pulsedriverbg одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    12
    #82

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Който ползва модела нека да споделя впечатления,че имам едно оплакване за много чести он-оф цикли и недостигане на зададената температура.
    Незнам как се разбират on-off циклите ,но моят климатик се размразява доста често поне според мен . Нямам идея това нормално ли е , но единствено сравнявам с предният климатик на същото място както и климатика в другата стая (Panasonic) при сходни работни условия.
    След пуск примерно на 25 градуса (в стаята е около 11 градуса) климатика започва да духа здраво около 15-20 мин. След това следва продължителен дефрост поне 5-10 мин. и влизане в режим на нормална работа като със сигурност има поне един дефрост на час ( може и по често да е не съм засичал) . Незнам това така ли трябва да е и е просто впечатление от работата до момента . Инъче топли ,а точността на градусите нямам за СЕГА с какво да проверя .

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #83

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Motoman, не че нещо, но с този начин на експлоатация, си е съвсем нормално да се държи по този начин климатизаторът.
    edi1, bobbyap, mystikalrs и 1 други харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    12
    #84

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Motoman, не че нещо, но с този начин на експлоатация, си е съвсем нормално да се държи по този начин климатизаторът.
    По принцип работи около 8 часа на ден . Това се случва при пуск и не е оплакване просто споделям мнение за модела за неговата работа . Другото което мога да споделя е че вентилатора на вътрешното тяло не слиза на най ниските си обороти когато е на auto fan ( според мен а дали е такаа???)

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #85

    Новият модел на триото KGTA

    Ползвателите на триото казват, че машината може да слезе на най-тихата си степен, когато е избрана някоя от фиксираните степени на турбината. Ако има да догонва или загубите са по-високи, не очаквай да слиза много на нея.
    Motoman одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #86

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Докато не го оставиш да поработи няколко дни по 24ч на фиксирана температура няма как да изградиш реална представа каква му е работата в действителност. Това се отнася, както за дефростите, така и за начина на управление на турбината. Помещението щом е толкова студено ...няма как да си свали на 1ва степен толкова бързо.....

    Мисля това имаше в предвид @rosswen .
    edi1, Mega и SPSt харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #87

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Който ползва модела нека да споделя впечатления,че имам едно оплакване за много чести он-оф цикли и недостигане на зададената температура.
    Бях писал в друга тема (Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric) за това, че имам известен проблем с климатика.Тези чести он-офф цикли са на периоди, редувани с периоди на нормална работа?

    При мен се получаваше нещо такова преди време. Като изпадне в това състояние, компресорът работи, външен вентилатор работи, но няма топлообмен, т.е. реална работа, след което минава в офф. . Прави пауза 2-3мин. и отново стартира. Ако пак не се получи, отново минава в офф. Грешки не се индицират, След няколко опита обикновено заработва нормално. ТРВ или четирипътен?
    Вече почти месец работи напълно нормално, проблемът се получаваше само в рамките на 2-3дни.
    necata2 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #88

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Много вероятно и при него да е така.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #89

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    А колко време е в ОН, при зациклянето?
    Консумацията по време на ОН, колко е ако я следиш?
    Под минута, минута, две?
    При каква външна темп.?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #90

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Външна температура 0 - +4, on продължава дълго, 10-15мин. Консумацията е нормална, вдига до 450-500W, както обикновено, после започва да сваля, но вътр. топлообменник не се стопля, вътр. вентилатор не тръгва. След това започва да вдига до около 900W, но пак не се получават нещата и минава в Off. Грешка няма.

    Като че ли има връзка с влизането в дефрост. Първият път при мен се случи точно тогава. Дефростът продължи ненормално дълго, към 15мин., при условие че при същите външни условия трае 2-3мин. общо. Явно завършването на дефроста беше по максимално време, а не по температура - не можа да стопли външният топлообменник. След минаване в режим отопление, се получи това, което описах по-горе.

    За дефростите - има и контролни, при които компресорът работи само 20-30сек. Но интересното е, че няма "твърда" логика. При еднакви условия, може с часове да работи без нито един дефрост, или пък да направи 2-3 контролни и след това разрежда много интервалите. Като цялостно поведение, бих казал, че е странна машина.

    Но съм много доволен, като изключим няколко то пъти, когато се получи проблемът.
    Рано тази сутрин, външна +0,2 градуса, затворена врата на хола(20кв.м.) :
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от djenev; 22-12-18 в 17:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 82 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе