Страница 4 от 82 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    12
    #46

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Здравейте. От няколко дни съм горд собственик на Fujitsu 12Kgta. За съжаление и при мен както и при други в този форум открих ,че климатика издава шум от вътрешното тяло ,които бих определил като завиране , преливане на течност . Шумът е силен и се чува на всички степени на вентилатора (турбината) без най високата . Разстоянието между вътрешно и външно тяло е по-малко от метър , тръбният път я 1.6 метра ,а при монтажа бе извършено вакуумиране.Вътрешното тяло е по високо разположено от външното.
    Как мислите дали тръбнят път е къс ( в интернет открих някакъв минимум за модела 5 метра) или вакуумирането не е било извършено правилно ?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #47

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Тръбния път е много къс.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    12
    #48

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Понеже другата седмица ще ходя във фирмата , която го монтира ...поне за каква дължина да настоявам? А опасно ли е да работи така??

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #49

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Поне три метра...не е опасно...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    rosswen и Motoman харесват това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #50

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Motoman Виж публикацията
    Здравейте
    Здравей, пиши какво е станало. Аз до сега не съм прочел във форума на някой да са му уважили рекламацията за къс тръбен път или пък доброволно да са го удължили до 3 метра.
    Aleksandars одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #51

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Поредния случай, на некадърно упражняване на професия, в ущърб на потребителя... Предполагам, покупката е от някой фирма, при която всичко е на промоция, "на корем"...
    necata2, Mega, ivan74 и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    12
    #52

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Ще пиша разбира се . То не е рекламация за къс тръбен път а за неестествен шум , който не би трябвало да го има особено в един рекламиран като почти безшумен климатик .

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #53

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Motoman, шума който чувате не е породен от хардуера на вътрешното тяло, а от хладилния агент. Всички данни от производителя за шумови характеристики не са обвързани с хладилния цикъл. Машината е чудесна, друг е въпроса, че има променливи, които оказват влияние във Вашия случай. Ако монтажа Ви беше направен както трябва, едва ли щяхте да пишете тук и да се оплаквате.
    rosswen, Pazo799 и Motoman харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #54

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Motoman Виж публикацията
    Здравейте. От няколко дни съм горд собственик на Fujitsu 12Kgta. За съжаление и при мен както и при други в този форум открих ,че климатика издава шум от вътрешното тяло ,които бих определил като завиране , преливане на течност . Шумът е силен и се чува на всички степени на вентилатора (турбината) без най високата . Разстоянието между вътрешно и външно тяло е по-малко от метър , тръбният път я 1.6 метра ,а при монтажа бе извършено вакуумиране.Вътрешното тяло е по високо разположено от външното.
    Как мислите дали тръбнят път е къс ( в интернет открих някакъв минимум за модела 5 метра) или вакуумирането не е било извършено правилно ?
    При по-къс тръбен път климатикът работи по-ефективно и топли повече, но може да се усещат шум и вибрации от компресора. От друга страна удължаването на тръбите не дава гаранция, че шумът от фреон ще изчезне, а и с дълъг път по-трудно ще слиза на минимум. Ако шумът от фреона не те дразни чак толкова, няма нужда да правиш нищо, вече ако не можеш да го изтърпиш - удължавай, но може да има загуба на ефективност. Според мен 1,6 метра не е толкова зле. При мен климатикът е с около 4 метра тръбен път и шум от фреон пак се чува във вътрешното тяло.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 17-11-18 в 15:23.
    milanov и Genadi80 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #55

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Благодаря ти Джак, отново ме развесели

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При по-къс тръбен път климатикък работи по-ефективно и топли повече...
    Aleksandars, pulsedriverbg, SPSt и 1 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #56

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Джак, триото има коефициент 1 при 5 метра път.Винаги ще е по-добре от 1,6 метра.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #57

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    При някои клими влияе повече, при други по-малко. При този, може и при 3-4м. да не се чува шума. При МЕ SF серията имам наблюдение над 3бр., с различен тръбен път. Единият е гръб/гръб, около 1-1,5м. Вторият, от вчера ми бачка над главата, с 3м. тръби (на гости съм), като при него шума от фреон е доста по-продължителен и силен. Третият, е в мойта спалня и е с около 4-4,5м тръби, като шум от фреон също има. Бих го сравнил с този от 1,5м. Демек, разлика почти няма.
    shener84 одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #58

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При по-къс тръбен път климатикък работи по-ефективно.
    Мисълта "цепи мрака"....
    dodo_pv одобрява това.

  17. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #59

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При някои клими влияе повече, при други по-малко. При този, може и при 3-4м. да не се чува шума. При МЕ SF серията имам наблюдение над 3бр., с различен тръбен път. Единият е гръб/гръб, около 1-1,5м. Вторият, от вчера ми бачка над главата, с 3м. тръби (на гости съм), като при него шума от фреон е доста по-продължителен и силен. Третият, е в мойта спалня и е с около 4-4,5м тръби, като шум от фреон също има. Бих го сравнил с този от 1,5м. Демек, разлика почти няма.
    Това лято изкарах всички климатици от терасите, съответно бяха удължени тръбните им пътища. Само на единия се долавяше шум от фреон ( МЕ SF35 2м. тръбен път). Сега е 5м.- 6м. и се усеща разлика . Долавя се съвсем слабо, защото се заслушвам. Ако човек не е наясно, няма да чуе нищо.

    Изпратено от моят HTC One с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #60

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Джак, триото има коефициент 1 при 5 метра път.Винаги ще е по-добре от 1,6 метра.
    Дали ще е по-добре или по-зле зависи от стойността на подохлаждането(subcooling) на вътрешното тяло при конкретната дължина на тръбите. Без да измерим и да знаем стойността на подохлаждането, във форума можем само да си чешем клавиатурите.
    В конкретния случай аз не бих пипал тръбите, ако ще се навиват грозни колела навън - абсурд.
    В Япония масово монтират с по 1,8 - 2 метра тръбен път по балконите и там не го правят на проблем. Както написах по-горе, при мен тръбния път е над 4 метра и пак се чува шум от фреон във вътрешното тяло.
    Да му навият 10 метра тръби отвън - може изобщо да спре да се чува фреона, но ще се получи хубава цигания и горкото климатиче ще работи ли на минимума си?
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 17-11-18 в 15:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 82 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе