Страница 31 от 82 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 1228

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #451

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    И според мен е добре измислено, за това искам отзиви.
    Ами аз мисля че има голяма полза от това. Дори и веднъж да се случи за цялата зима има го. Добре си го направил в ниската част ще бяга по бързо водата

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dimitrin6405; 17-01-20 в 16:55.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #452

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    имаше една зима -16 и гъста мъгла .. сега е песен топличко е .. тогава е един от малкото случаи когато съм поливал Фуджицу 12 ЛСС с гореща вода щото каталяса .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #453

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    То проблемът е, че е продължително. Дават го още няколко дни така. Иначе не е нищо кой знае какво. -2 -5 си е детска игра.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #454

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    При мен и в момента е 0 градуса и 96% влажност. Много интересно и подходящо време за тестване на дефрост-алгоритми.

    Тази вечер поне гъстата мъгла се вдигна. Панасоникът ми от вчера цикли дефрости на всеки час, за около половин час питата се зашива напълно от скреж. Климатикът работи при зададени 22°, вент първа степен + тих режим. При размразяване консумира 300-400 вата.
    Дъното и цялата кутия на външното тяло са замръзнали и в ледени шушулки, странно, но единственият малък отвор на тавата не е запушен - кондензът се изтича нормално. Накрая на всеки дефрост питата се чисти до сухо.
    Аз съм доволен от размразяването на моя панасоник. Когато трябва размразява и си чисти питата идеално, когато не трябва, не размразява.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #455

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    От сутринта от както съм станал му броя дефростите, до сега са 5 на брой всеки момент ще дефростнне за шести път.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #456

    Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При мен и в момента е 0 градуса и 96% влажност. Много интересно и подходящо време за тестване на дефрост-алгоритми.

    Тази вечер поне гъстата мъгла се вдигна. Панасоникът ми от вчера цикли дефрости на всеки час, за около половин час питата се зашива напълно от скреж. Климатикът работи при зададени 22°, вент първа степен + тих режим. При размразяване консумира 300-400 вата.
    Дъното и цялата кутия на външното тяло са замръзнали и в ледени шушулки, странно, но единственият малък отвор на тавата не е запушен - кондензът се изтича нормално. Накрая на всеки дефрост питата се чисти до сухо.
    Аз съм доволен от размразяването на моя панасоник. Когато трябва размразява и си чисти питата идеално, когато не трябва, не размразява.
    Оффтопик.
    Това е вярно, комшията има Панасоник нисък клас, с тава като твоята и въпреки мижавия отвор се дренира добре и не е замръзнал все още?! Добра профил на тавата, определено.
    Аз дефростите от 4-5 дена спрях да ги броя. Температури -2 до -5гр. с мъгла нон -стоп. 60-ката дефроства на около 2 часа, поддържа над 23гр., на 2-ра степен на турбината. 20ZMX прави на 3-4 часа дефрост. Най-късия интервал на това животно е 3 часа! Никога по-малко. А работи на 24-25гр.
    Спирам с оффтопика. Важното е машините да дефростват при нужда, да побелеят хубаво целите. На колко време е, зависи от натовареност, обем на топлообменници и т.н.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #457

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Определено голям външен топлообменник е предимство при екстремни условия.
    Забелязал съм, че при нормални условия външното на моят климатик много бавно трупа скреж. От началото на есента до сега към 3-4 размразявания е правил. Но в такива гъсти мъгли - колкото по-голям топлообменник - по-добре.

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #458

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от dimitrin6405 Виж публикацията
    От сутринта от както съм станал му броя дефростите, до сега са 5 на брой всеки момент ще дефростнне за шести път.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    Ужаст, а пък моя чака да стана сутринта, за да дигне клапата за дефрост.
    Това в мъглата и минус 4 градуса. Дали щото не е на завет..???

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #459

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от yul67 Виж публикацията
    Ще се опитам да опиша как се случва. Излиза от дефрост вентилатора се вдига на максимум работи известно време и започва да намалява вентилатора стига до втора степен/работи предимно на тази включен на авто вентилатор/ след малко изключва.

    - - - - - - - - - -

    Една външна стена остана неизолирана на тавана няма изолация първи етаж тухлена кооперация. Дограма ПВЦ и ка стъкла.
    През деня когато съм на работа е на 21 градус, като се прибера го слагам на 23 много рядко на 24. меря Т на 1,10 от пода.

    колега, направих откритие при ЛМЦ модела, ако искаш да не ти изключва след дефрост , му вкл LOW NOISE, по този начин няма да се форсира като луд след дефрост и няма да изключва

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    24
    #460

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Един лек ъпдейт.
    Около 65 м2 чиста площ с коридор в малък апартамент.
    3 бр. 07KGTA
    Тухла.
    Външна изолация 10см, вътрешна изолация вата на конструкция. Т.е. пак около 10 см.
    Изолация на тавани пак с вата.
    Втори етаж на къща от два етажа.
    Банята стои на полуотворена врата (около още 4 м2).
    Средната температура в апартамента 22-23 градуса. В банята 20 гр.
    Нова дограма (сменена алуминиева с PVC петкамерна с троен стъклопакет и външно стъкло 4 сезона).
    Външни алуминиеви щори с термоподложка.
    ОБЩА консумация, считано от 01 ноември до днес - 800 квтч. за ТРИТЕ машини.

    Външните тела не се чуват.
    Вътрешните тела се чуват при дефрост, случващ се рядко, но се ЧУВА. Досега повече от 4 минути дефрост не съм видял.
    Всичките са пуснати на 1-ва степен.

    Не знам от комбинацията изолация вътре, вън плюс щорите, новата дограма с тройния стъклопакет ли е, от климатиците ли е, но средната стойност за три машини в апартамент 65 м2 е 50 лв. на месец.
    То и зима няма, но при идентични студове за кратко при -10 градуса Панасониците ми се предаваха, а тия машини не трепват.
    Изключително нисък минимум от около 100-120 вата консумация.
    При голям зор, примерно външна минус 5, вътрешна 22 и вдигане от дистанционното на 30 градуса, развърта до 1500 вата консумация и духа като калорифер от СТАРИТЕ ГОЛЕМИТЕ!
    Реагират ВЕДНАГА на повишена или понижена температура от дистанционното.

    Доволен съм. И изобщо не съжалявам, че не избрах 9-ки или 12-ки. Тая седмица е ОГЪН!

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #461

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Предполагах, че точно така ще стане и това много ме радва.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #462

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    За пореден път се убеждавам, че кгта не е предназначен за екстремни условия. Хора от форума писаха как климатика работил странно, това е когато е монтиран в неизолирано помещение. Този климатик е конструиран да работи в изолирани помещения, тогава работи като истински хиперинвертор.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #463

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Глупости...


    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    24
    #464

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Предполагах, че точно така ще стане и това много ме радва.
    За който съвет много благодаря!

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #465

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Здравейте, понеже имам драма по избор на климатик за спалня, за сега се колебая между 07kgta и 20zs-w, при така прочетеното разбирам че кгта би трябвало да е по-комфортен с тези ниски минимуми и това че след офф не се набира силно. А и няма съобщения за тракащи втулки. Въпросът ми е как работят на охлаждане и кой от двата според вас е по комфортен на охлаждане. И ако някой знае за работата на охлаждане на по евтината серия kmta?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 82 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 21-01-12, 00:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 19:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 02:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 05-08-07, 00:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 01:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе