Страница 54 от 82 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1228

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #796

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от oppaaa Виж публикацията
    Турбината е на автоматичен режим насочен е надолу и на страни и не му е включен сензора за движение! Днес дойде момчето което го монтира и каза, че най вероятно се бърка датчика който е във вътрешното тяло и дава грешна информация, че е направил температурата и за това духа слабо, но утре каза че ще дойде да извади датчика да го измести извън тялото. Вътрешното тяло е на 10 сантиметра от тавана, стената срещу него е на 2,5 метра.
    Но мен пак ме съмнява да е от датчика защото когато времето не е толкова студено той си прави градусите които са зададени!

    - - - - - - - - - -

    Така беше оставен от снощи и сутринта беше 22, а сега е дигнал.Външна температура в момента е около 3 градуса.
    Тия момчета преди да вадят датчиците да седнат и прочетат книжките на съответния модел. Модела може да се програмира с колко градуса нагоре или надолу да работи от заданието в режим охлаждане или отопление.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    38
    #797

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Дистанционното е точно пот климатика на 50 сантиметра и се чува звуков сигнал когато мърдаш нещо , хваща много добре.
    Не знам дали има нужда от препрограмираме на градусите след като когато времето е по топло си подържа това което е зададено. Сега ходих да видя как е топлото в това помещение, в момента е 4 сутринта и вънка е минус 6,а вътре при зададени 29 и турбината в най висока степен, стайния термометър показва 22,2, съгласен съм да има градус два с термометъра, но то е доста повече! Топлото което духа не е много топло,а също вчера почистих външното тяло но той нямаше много прах защото климатика не е работел лятото, а само миналата зима която не беше точно зима и тогава нямаше проблем но и нямаше температури под 10 градуса!
    Ако на всички климатиците работят и само моя прави тия номера да не би нещо да е прецакан или при монтажа нещо да е не е спазено?

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #798

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Тия момчета преди да вадят датчиците да седнат и прочетат книжките на съответния модел. Модела може да се програмира с колко градуса нагоре или надолу да работи от заданието в режим охлаждане или отопление.





    Това с дистанционното ли става или... ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #799

    Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Това с дистанционното ли става или... ?
    Да. Предполагам, Велев имаше в предвид тези настройки:



  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #800

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Ако говорим за окото на FD35 не бих го изключил.Пробвал съм в различни варианти и сега е идеално.
    Говоря за окото на КГТА, модела от темата.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #801

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Ако под око разбираме сензора за човешко присъствие,изключен е.

    ''
    За да се спести електроенергия, тази функция контролиратемпературните настройки, когато няма хора в помещението.Енергоспестяващата функция е активирана при покупката наизделието.
    1 За да активирате функцията за енергоспестяване, натиснетебутон "SENSOR" (cензор).Индикаторът "ENERGY SAVING" (енергоспестяване) надистанционното управление ще мига.
    2 За да активирате функцията за енергоспестяване, натиснетеотново бутон "SENSOR" (cензор).Индикаторът "ENERGY SAVING" (енергоспестяване) надистанционното управление ще изгасне.
    Това го копирах от инструкцията.Може би т.2 е ''деактивирате''.
    Видял съм го и "ENERGY SAVING" е изключено на дистанционното.

    Засега няма да коригирам температурата,докато не започне да работи в някакави по -постоянни граници.
    Този пост е редактиран от inches9; 20-01-21 в 10:51.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #802

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Първоначално публикувано от oppaaa:
    Турбината е на автоматичен режим насочен е надолу и на страни.
    - - - - - - - - - - - - - - - -
    Вдигни клапите на турбината да духа нагоре(най-добре на 45 градуса). Колкото повече клапите на вътрешното тяло ги насочваш настрани толкова повече намаля дебита на вътрешното тяло. Първо вдигни клапите нагоре и ги изправи(да не са настрани) и ако няма промяна тогава търси майстор. За добрата и ефективна работа на един климатик е много важно мястото където се монтира вътрешното тяло и неговите настройки. Затова един и същ климатик при различни хора работи по различен начин.
    Специалистите по климатиците препоръчват на отопление клапите на вътрешното тяло да са насочени надолу.След като пробвах как климатика ми работи при различните положения на клапите установих, че при мен на режим отопление климатика работи най-добре и поддържа зададената температура когато клапите на турбината на вътрешното тяло са насочени на 45 градуса и клапите са насочени направо. Тогава вътрешното тяло духа най-силно и климатика работи най-ефективно. На режим охлаждане клапите ги вдигам на най-горната позиция и ги насочвам настрани, за да не духа директно в мен.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 20-01-21 в 11:18.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #803

    Новият модел на триото KGTA

    Прощавайте, ама що за шъшкании са това? И на 3-те ми климатика клапите са почти максимално надолу и настрани, пък поддържат заданията, ако ще -10 да е. Не е нормално според мен такова поведение...по-скоро нещо се заиграйте със степените на турбината.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #804

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Аз просто споделям личния си опит.При мен с тези настройки на климатика при отопление с клапа вдигната на 45 градуса климатика ми работи най-добре. Предполагам, че защото вътрешното тяло ми е сложено близо до ъгъла на стаята(само там можеше да се монтира) и това да оказва влияние за работата на климатика. Затова предлагам на колегата да пробва различни варианти на работа на насоченост на клапите.На степен AUTO на турбината на FUJITSU климатика си духа достатъчно силно и не мисля, че проблема е в степените на турбината.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 20-01-21 в 11:51.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    38
    #805

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Да. Предполагам, Велев имаше в предвид тези настройки:


    Благодаря ти rosswen
    Снощи го пробвах това и вътре стана баня, направих го с плюс 4 градуса и оставих климатика на 27,5 след два часа отидох и вътре беше 27,5, а вън беше минус 5! До сега не бях усетил тоя климатик колко топло може да духа, още веднъж благодаря на rosswen
    Ако ви се наложи да мърдате настройките на датчика, преди това трябва изключете климатика от дистанционното!

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #806

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    И аз предполагам,че вероятно просто си мери температурата по неточно.И ще трябва да се вдигне по начина който е показал колегата,защото иначе малко дразни с тези разлики.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #807

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Има ли начин да направя въпросните настройки на КМТА? Климатика е вързан директно на готово окабеляване на апартамента, а пише да се изключи от захранване след промените.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #808

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Абе как си купувате климатик без да сте изчели всички сервизни.
    Много сте наивни, ако си мислите, че монтажника ги е чел. Те ги четат само при проблем, ама и това не е сигурно.
    Този пост е редактиран от bobivg; 22-01-21 в 11:35.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #809

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Има ли начин да направя въпросните настройки на КМТА? Климатика е вързан директно на готово окабеляване на апартамента, а пише да се изключи от захранване след промените.
    След въвеждане на кода и потвърждаване се изключва захранването за 20сек. Сваляте предпазителя на стаята.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от oppaaa Виж публикацията
    Благодаря ти rosswen
    Снощи го пробвах това и вътре стана баня, направих го с плюс 4 градуса и оставих климатика на 27,5 след два часа отидох и вътре беше 27,5, а вън беше минус 5! До сега не бях усетил тоя климатик колко топло може да духа, още веднъж благодаря на rosswen
    Ако ви се наложи да мърдате настройките на датчика, преди това трябва изключете климатика от дистанционното!
    Добре че ви светнах.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #810

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Velev ви светва...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 54 от 82 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 21-01-12, 00:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 19:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 02:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 05-08-07, 00:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 01:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе