Страница 31 от 39 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 577
Like Tree383Одобрявам

Gree GWH12UB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #451

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Горните данни за Gree GWH12UB ли са ?
    Да-в моя случай се води под името C&H VIP CH-S12FTXHV-B, но си е 100% идентичен с Gree GWH12UB, дори и на хартия
    Поради уникалността на дизайна няма никакви "козметични" изменения.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #452

    Отговор: Gree GWH12UB

    При захлаждането от няколко дни ,забелязах че вече се изключва по-рядко.
    Все още си спазва заданието много точно и духа с много гореща струя. Толкова топло не било никога, дори и на парно
    Поглеждам го понякога -държи около 650 вата на ауто вентилатор ,което е по ниско отколкото при 10 градуса примерно.
    Очаквам да стане под нулата
    Иначе при външна 3 ,над 80% влажност ,поддържа 22.5 замерени през ДУ ниско на дивана, горе при неговия датчик е 26.5.Дневната е 32-33м2 и около 90м3 стара къща на ъгъл-външни стени,много прозорци и т. н.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Rafailiev и alextk69 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #453

    Отговор: Gree GWH12UB

    Случайно попаднах на тази класация, докато разглеждах американски форум.Оказва се, че моделът се представя не лошо зад океана
    https://www.pickhvac.com/ductless/best-brands/

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #454

    Отговор: Gree GWH12UB

    Случайно си попаднал на нея, преди Тръмп! Види ли я класацията, ще го прати грийто при хуавей [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen и stainway харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #455

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Толкова топло не било никога, дори и на парно
    Не знам дали си сериозен, но с локалното ми парно на газ (каквото и ти имаш, но не знам твоето дали е сметнато правилно по думите, които пишеш ако си сериозен) мога при всякакви външни температури да ти направя по час и ден от седмицата, каквато искаш "жега", което ще се отнася за всяко едно помещение - стаи, антре, коридор, санитарни помещения, дори и в мазата на къщата имам ефект (там ми е котела и минават тръби). И е приятно топло и по-ниско към пода, а не да ти е задушно на главата, а студено на краката, както при стенните климатици. И няма да го гледам заледило ли е на буца лед външното тяло при повечко минус градуси и мъгла, както беше в последно време, пука ли, трака ли, бълбука ли вътре, дефроства ли по време.
    Всеки има право да си избира каквито иска начини за отопление и собствено мнение по въпроса. Не търся абсолютно никаква форма на конфронтация и спор, просто не съм съгласен с твърдението ти. Хайде там за потребление и сметки, моржуващи потребители и т.н. не казвам нищо, но на тема комфорт няма как да съм съгласен.
    Този пост е редактиран от VanDan; 07-12-18 в 17:21.
    avast3, bobivg, SPSt и 2 други харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    31
    #456

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не знам дали си сериозен, но с локалното ми парно на газ (каквото и ти имаш, но не знам твоето дали е сметнато правилно по думите, които пишеш ако си сериозен) мога при всякакви външни температури да ти направя по час и ден от седмицата, каквато искаш "жега", което ще се отнася за всяко едно помещение - стаи, антре, коридор, санитарни помещения, дори и в мазата на къщата имам ефект (там ми е котела и минават тръби). И е приятно топло и по-ниско към пода, а не да ти е задушно на главата, а студено на краката, както при стенните климатици. И няма да го гледам заледило ли е на буца лед външното тяло при повечко минус градуси и мъгла, както беше в последно време, пука ли, трака ли, бълбука ли вътре, дефроства ли по време.
    Не търся абсолютно никаква форма на конфронтация и спор, просто не съм съгласен с твърдението ти. Хайде там за потребление и сметки, моржуващи потребители и т.н. не казвам нищо, но на тема комфорт няма как да съм съгласен.
    Напълно съм съгласен. Но понеже на село трябва газта да ни я носят с кофи евентуално - та си пукаме, балбукаме, трещим, заледяваме и разскрежаваме :D

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #457

    Отговор: Gree GWH12UB

    Да не повдигаме дискусия на тази тема. Просто изказах личното си мнение по точно определено твърдение. Иначе ще напиша отново:
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Всеки има право да си избира каквито иска начини за отопление и собствено мнение по въпроса. Не търся абсолютно никаква форма на конфронтация и спор...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #458

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Случайно си попаднал на нея, преди Тръмп! Види ли я класацията, ще го прати грийто при хуавей [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Няма страшно ZTE си платиха няколко милиарда и се оправиха.
    dodo_pv одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    31
    #459

    Отговор: Gree GWH12UB

    Е точно ставаше дума как някои не си избираме, а това ни е единствения разумен начин за отопление.
    VanDan одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #460

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не знам дали си сериозен, но с локалното ми парно на газ (каквото и ти имаш, но не знам твоето дали е сметнато правилно по думите, които пишеш ако си сериозен) мога при всякакви външни температури да ти направя по час и ден от седмицата, каквато искаш "жега", което ще се отнася за всяко едно помещение - стаи, антре, коридор, санитарни помещения, дори и в мазата на къщата имам ефект (там ми е котела и минават тръби). И е приятно топло и по-ниско към пода, а не да ти е задушно на главата, а студено на краката, както при стенните климатици. И няма да го гледам заледило ли е на буца лед външното тяло при повечко минус градуси и мъгла, както беше в последно време, пука ли, трака ли, бълбука ли вътре, дефроства ли по време.
    Всеки има право да си избира каквито иска начини за отопление и собствено мнение по въпроса. Не търся абсолютно никаква форма на конфронтация и спор, просто не съм съгласен с твърдението ти. Хайде там за потребление и сметки, моржуващи потребители и т.н. не казвам нищо, но на тема комфорт няма как да съм съгласен.
    Напълно съм сериозен и затова съм си взел модел, който няма как да стане на буца лед и винаги духа само горещо Колкото да газта - сметките са много различни+ решението да се прекрати ползването й тук. Имам над 20 годишен опит с локално парно и да разбира се, че топли много, но ситуацията се променя и се опитваме да намерим оптималните решения.

    Не знам как да го обясня-като ми духа с около 50 градуса и "обръща" въздуха много добре-създава се същия уют , както с парното, дори по-добре. Ако ми духа с 36-38 градуса-тогава и на мен не ми е така приятно.Все пак темата е за климатици.
    Този пост е редактиран от stainway; 07-12-18 в 17:40.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #461

    Отговор: Gree GWH12UB

    Последен пост, защото гледам май си сериозен. Не аз, а ти си намесил сравнението с локалното парно в поста си в тема за климатик. Ти пишеш, че на климатик ти е по-топло, както не е било при локалното парно. Това е в сферата на комфорта. Нито си отбелязал, че става дума за цена, нито за сметки, нито за оптимално решение. Аз просто отговарям, че твърдението ти, написано по този начин не е вярно. Което и ти потвърждаваш... В къщи имам 3 климатика - стане ли есен, женската част вика пускай парното. На работа имаме климатици във всички стаи, стане ли студено и всички колежки натискат да се пуска молба до ТЕЦ-а да пускат централното парно ако още не е пуснато.
    Стига толкова по темата.
    Този пост е редактиран от VanDan; 07-12-18 в 17:46.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #462

    Отговор: Gree GWH12UB

    Допълвам-с този климатик, за който е темата С друг може и да не ми е толкова комфортно в моята ситуация.
    И позволете ми да си познавам собствената къща и да съм прекарал достатъчно зими , за да мога да направя обективно сравнение.
    Никога не съм бил на студено и инсталацията ми все още е в изправност и поддържана .Все още ползвам газ за топлата вода, защото не съм решил за бойлер.
    Между другото констатацията е на цялото семейство, гости и т.н.
    Rafailiev одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    31
    #463

    Отговор: Gree GWH12UB

    Е ама тук от вчера до днес спира 4 пъти тока за по около 5 минути. Това има ли го при Вас? Силно ме съмнява.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #464

    Отговор: Gree GWH12UB

    Така да е! stainway, щом твърдиш, че си прав за себе си, не искам повече да споря. Всички комшии наоколо имащи и климатици (от най-различни модели) и локално парно (няма значение вид котел и гориво) като стана студено и си минаха на парното. 2 от моите климатици са с R22 и духат много топло. Имам и 1 Gree и той духа сравнително топло. При голям студ вън вече не духат толкова топло и се почват дефрости. Да, става привидно доста топло в стаята, но едно такова хем задушно към главата, а пък на краката си е студено. Е в стаи без климатик, антре и особено в санитарни помещения (няколко градуса над външната) си е студено направо. Но всеки луд с номера си, както е приказката.
    Този пост е редактиран от VanDan; 07-12-18 в 18:00.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #465

    Отговор: Gree GWH12UB

    Внушавате , че лъжа или съм луд , или и двете? Наистина не виждам смисъл...
    Моите комшии си махат също локалното парно и слагат термопомпи ако имат възможност на подово или въздух/въздух, както е при мен. Новите домове от миналата година се правят без газови връзки...Идеята е къщите да бъдат максимално енергийно независими. Това е политика и план за действие-иначе всеки дом е свързан с газ от 60-те години на миналия век тук.
    И не - тока не спира, защото тогава не работи и локалното парно, но по принцип е сензация ако някъде спре-плащат ти и неустойка за прекъсвания на захранването.

    П.П. Наистина ли нямам право да споделя, че ми е по-топло, от когато и да е било, без да трябва да се оправдавам за това...
    Този пост е редактиран от stainway; 07-12-18 в 18:05.
    Rafailiev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 39 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 12:30
  2. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 12:29
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе