Страница 32 от 39 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 577
Like Tree383Одобрявам

Gree GWH12UB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    31
    #466

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    И не - тока не спира, защото тогава не работи и локалното парно, но по принцип е сензация ако някъде спре-плащат ти и неустойка за прекъсвания на захранването..
    Ех чакам това да го доживеем в България!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #467

    Отговор: Gree GWH12UB

    Не внушавам абсолютно нищо по отношение психическото Ви здраве. Това за "всеки луд с номера си" се отнасяше за мен и моето семейство. Но да, твърдя че написаното "на климатик е по-топло и комфортно от локално парно" не е вярно. Не казвам, че е умишлена лъжа. Очевидно Вие си вярвате, аз също си вярвам. На мен, като ми дойдат "климатични" гости в периодите на най-студена плевенска зима и в нас е засилено парното, защото жената се била намръзнала и първата работа им е да почнат да се разсъбличат и да викат - намали го това парно, че станахме вир-вода. Така че ще повторя "всеки луд с номера си" (в добрия смисъл на думата разбира се).
    Котелът ми на твърдо гориво (още е наличен) можеше да работи и при спрял ток между другото... Отворена система е при него и по естествена гравитация се справяше.
    Можеше да не си отговаряме няколко поста... Уважавам Ви доста, поне по задочните ни контакти от този форум...
    Ако ще говорим за алтернатива, наистина съчетание на комфорт и оптимални разходи - то считам решението с термопомпа (въздух-вода, а където има възможност и вода-вода) и подово отопление за най-доброто. В съчетание с отлична изолация разбира се.
    Този пост е редактиран от VanDan; 07-12-18 в 18:19.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #468

    Отговор: Gree GWH12UB

    VanDan, зимите в Холандия нямат нищо общо с българските. Ефективността на едни и същи машини при отопление е поне с 2 единици по-висока там. Силните ветрове при положителните температури са бонус. Външният вентилатор на дайсейкай 8, например, следи скоростта на вятъра и понякога не се включва въобще. Дефростите също са рядкост.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    VanDan одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #469

    Отговор: Gree GWH12UB

    Знам за подовото, но ще трябва да си сменя подовете (гредоред) или всички радиатори с нискотемпературни.
    Предлагат се и хибридни системи-до около -7 градуса на ток, после превключва на газ....
    Специално си търсех модел, който да духа винаги и само горещо. С раздвижването на въздуха се получава за мое учудване и радост.
    Не съм и нямам намерение да си махам инсталацията, защото на практика е невъзможно все още да се откажа от газ-и да не ползвам си плащам за правото. Но в момента се обсъжда как да стане и това.
    Засега повтарям ми е наистина по-комфортно. Нека мине зимата, а може и няколко и ще го мисля. А дотогава винаги мога да завъртя термостата ако има нужда и обещавам да споделя.
    VanDan и Rado Smilkov харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #470

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Знам за подовото, но ще трябва да си сменя подовете (гредоред) или всички радиатори с нискотемпературни.
    Предлагат се и хибридни системи-до около -7 градуса на ток, после превключва на газ....
    Не е силата на термопомпа с радиатори. Подовото е еталон. Комшиите, които купиха къщата до нас и имат доста сериозни финансови възможности така направиха с хибридна система с общо управление. След пълен ремонт изградиха подово с термопомпа въздух-вода и газов котел за резерв при студено време. На покрива изкараха тръби за солари (но отложиха монтажа). Монтираха и няколко климатика - един много голям Фуджицу за голямото помещение на първия етаж и 2 Уруру-Сарара (така ли беше точно модела) за спалните на втория подпокривен етаж за охлаждане лятото. Също така направиха много качествена 20см. изолация на стени, а понеже е къща по американски тип, с първи "етаж" общо помещение, а стълби (като мезонет) към спални горе, още стария собственик беше направил 10см. подпокривна изолация.
    stainway, както не веднъж си писал - няма значение кой какво си е избрал или монтирал, най-важното е на него и на семейството му, да се чувстват добре и уютно по собствените им критерии.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #471

    Отговор: Gree GWH12UB

    Господа, нещо много се отдалечихте от темата!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #472

    Отговор: Gree GWH12UB

    Аз съм "виновен", за което се извинявам. По-добре изтрий всички постове след моя първи пост (включително и него). Тази дискусия е стара и не и е наистина тук мястото.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #473

    Отговор: Gree GWH12UB

    Няма да трия постове, защото се води културна дискусия. Но наистина, мястото и не тук, а в темите предназначени за това което дискутирате.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #474

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    VanDan, зимите в Холандия нямат нищо общо с българските. Ефективността на едни и същи машини при отопление е поне с 2 единици по-висока там. Силните ветрове при положителните температури са бонус. Външният вентилатор на дайсейкай 8, например, следи скоростта на вятъра и понякога не се включва въобще. Дефростите също са рядкост.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Сигурно е така-миналата зима ми направи впечатление, че става по-тих при по-ниски температури и силен вятър...
    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...tml#post841486

    Но през Януари-Февруари винаги има периоди на силно застудяване, каналите почват да замръзват, пързалянето на естествен лед става мания....

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    Този пост е редактиран от ccankov73; 08-12-18 в 02:05.

  13. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #476

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не знам дали си сериозен, но с локалното ми парно на газ (каквото и ти имаш, но не знам твоето дали е сметнато правилно по думите, които пишеш ако си сериозен) мога при всякакви външни температури да ти направя по час и ден от седмицата, каквато искаш "жега", което ще се отнася за всяко едно помещение - стаи, антре, коридор, санитарни помещения, дори и в мазата на къщата имам ефект (там ми е котела и минават тръби). И е приятно топло и по-ниско към пода, а не да ти е задушно на главата, а студено на краката, както при стенните климатици. И няма да го гледам заледило ли е на буца лед външното тяло при повечко минус градуси и мъгла, както беше в последно време, пука ли, трака ли, бълбука ли вътре, дефроства ли по време.
    Всеки има право да си избира каквито иска начини за отопление и собствено мнение по въпроса. Не търся абсолютно никаква форма на конфронтация и спор, просто не съм съгласен с твърдението ти. Хайде там за потребление и сметки, моржуващи потребители и т.н. не казвам нищо, но на тема комфорт няма как да съм съгласен.
    Би ли обяснил по подробно как с парното става по приятно ниско долу в стаята а с климатика не може, че ми е много интересно. Какви са тия магически свойства които притежава парното а климатика не и нека си представим че аз никога не съм виждал парно а съм чувал за него от един който е виждал.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #477

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Би ли обяснил по подробно как с парното става по приятно ниско долу в стаята а с климатика не може, че ми е много интересно. Какви са тия магически свойства които притежава парното а климатика не и нека си представим че аз никога не съм виждал парно а съм чувал за него от един който е виждал.
    Има си теми за целта. Тази не е за парното.
    VanDan одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #478

    Отговор: Gree GWH12UB

    Стенли, при вас зимата колко са средните температури (съответно ден и нощ)? Все съм си мислел, че зимата е сравнително мека в тази част от Европа. Няма кучи студ по няколко седмици с дневни максимуми "-10" като в северна България. Иначе, твоята машина със сигурност и при тези условия ще работи добре, но може би разходът ще е много различен.
    ПС: Сега видях, че е засегната вече темата за разликата в климата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    85
    #479

    Question Отговор: Gree GWH12UB

    Здравейте , трета зима ми е с U-Crown 12-ка , но за първи път пробвам I feel функцията.
    Нещо неправилно ли правя, зададени 21.5 от дистанционното с пуснат I feel , вентилатор на Auto и до момента вече са 24гр. в стаята. А като гледам не иска и да спира, ще покачи още. Ако му се зададат 23 примерно, прави в стаята 21-21.5 и работи в режим On/Off а сега е влязъл в режим на леко духане.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #480

    Отговор: Gree GWH12UB

    Миналата година средната температура за Февруари беше 0,68 градуса Като най-висока е била 4,37 градуса.
    Да не става -20, но цял месец около нулата+влажност и вятър-не е толкова меко и приятно.
    Предпочитам да е -20 и да има слънце, но за това се ходи на зимен спорт.
    Ето статистиката , за която говорих, има и за всеки месец:
    https://weerstatistieken.nl/de-bilt/2018/februari

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от netizen Виж публикацията
    Здравейте , трета зима ми е с U-Crown 12-ка , но за първи път пробвам I feel функцията.
    Нещо неправилно ли правя, зададени 21.5 от дистанционното с пуснат I feel , вентилатор на Auto и до момента вече са 24гр. в стаята. А като гледам не иска и да спира, ще покачи още. Ако му се зададат 23 примерно, прави в стаята 21-21.5 и работи в режим On/Off а сега е влязъл в режим на леко духане.
    На мен ми направи впечатление, че I feel е много точен до около +5 градуса външна. После го оставям на датчика във вътрешното.
    Според мен причината (поне при мен) е наличието на изолация на стените, но не и да пода. При по-ниски температури разликите между стените/тавана и пода намалят и си отчита по-добре с този на вътрешното. Но пак повтарям-това е в моя конкретен случай.Зависи от помещението според мен.Ако работи комфортно без I Feel- не виждам причина да го ползвате Може ви при по-високи външни ще дава по-добър комфорт, но ако навън е +3 и надолу-при мен работи без I Feel.
    П.П. Какъв е този режим леко духане?
    Този пост е редактиран от stainway; 08-12-18 в 16:22.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 39 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 12:30
  2. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 12:29
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе