Страница 44 от 67 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1005
Like Tree799Одобрявам

GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #646

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Съгласен съм за толкова пари толкова, оттук за напред очаквам да ме топли а това, че няма нисък минимум ще си го платя на гишето на Energy Pro

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #647

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Това сигурно ще е най-обсъждания модел тази зима. Няколко колеги се бяха оплакали преди време, че 24-ките на този модел топлят даже когато са пуснати на охлаждане.За толкова пари толкова.
    Stankov85 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #648

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Японска машина, в малко помещение иска поне 100 вата, за да запали трафа, да завърти външния вентилатор и да остане нещо за компресора с вентилите, които са обикновено повече от един. Стига популизъм на тема минимуми при отопление. Не искайте от мен да се убеждавам под хипноза, че като запаля лампата в кенефа, холът ми се стопля. Това е само на теория
    ВЕрвай ми в грешка си, но повече няма да пиша, защото темата е друга.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #649

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Ако някой си мисли, че ще се сгрее с 90-100 вата консумация - нещо се е объркал. Като сложиш 2*15 вата за вентилаторите, 10 вата за бобината на четирипътния, по 10 вата за платките се получава грубо 60-70 общо.
    И колко остава за компресора - 30-40 вата. То е ясно, че никаква полезна работа не върши при толкова ниска консумация, само върти напразно при напълно отворен дроселиращ вентил, сигурно почти няма изпарение в изпарителя.

    Хладилникът у дома харчи 90 вата и няма нито вентили, нито вентилатори, а охлажда далеч по-минимален обем от климатика. Все едно да се топля с хладилника си.
    dodo_pv, stutgart, ponyasd и 3 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #650

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Джак, сега ще се раздвижи, пазара на хладилници за отопление/охлаждане![emoji3]
    Иначе вярваш , не вярваш, климатиците си топлят с посочените ватове. Е разбира се, не и твоите.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Aleksandars, SPSt, Rumb@ta и 2 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #651

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Аз дали вярвам или не, няма никакво значение. Ако се замислиш логически, хладилникът имитира работата на климатик - изпарителят е при температура 5-6 градуса, кондензаторът е при стайна температура 20-24 градуса.
    Какво сакаш да ми кажеш, че зимата ще се стопля само от хладилника си с тези 90 вата мощност?
    Плюс това при климатиците има още допълнителни консуматори, от тези 90 вата какво остава чисто за компресора?
    За мен смислената работа започва поне от 200 вата нагоре иначе само спонсорираш енергото.
    От толкова ниски минимуми има смисъл само ако климатика ти е преоразмерен или набутан в някое малко стайче без топлозагуби, за да работи по-комфортно и да не изключва непрекъснато при по-топло време, но ако чакам зимата да ме стоплят тези 90-100 вата - забрави...
    Stankov85 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #652

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Аз дали вярвам или не, няма никакво значение. Ако се замислиш логически, хладилникът имитира работата на климатик - изпарителят е при температура 5-6 градуса, кондензаторът е при стайна температура 20-24 градуса.
    Какво сакаш да ми кажеш, че зимата ще се стопля само от хладилника си с тези 90 вата мощност?
    Ако изкараш изпарителя навън тогава сравнението ще е коректно.
    Доста хора с пасивни къщи пък изкарват кондензатора навън, иначе не се стои от жега в стаите :D
    https://en.wikipedia.org/wiki/Passive_house
    Иначе си прав, с 50W дори при COP6 внасяш 300W топлина в стаята. Аз само в хола имам 15 кв. метра прозорци и топлозагуби от по 1-2KW при -20 само от тях. Но ако си гледал, а ти си гледал клипчета от Япония, там живеят в стаи по 6 квадрата с изолация близка до тази на пасивните къщи. За там си трябва 50W минимум ... Даже с 50W ще умреш от жега.
    https://www.youtube.com/watch?v=wxRQ5fqvZKQ
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 28-10-17 в 10:11.
    kokovox одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #653

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Попадам на разни четива, че сградите строени от 2018г. (първоначално обществени ,а после и жилищни) трябва да имат 10 пъти по-малко енергопотребление. Сега дали е само пожелание/проект не знам, но такава ще е тенденцията. Та ако за едно стайче сега се слага клима с отдавана 3kW, ще са нужни 300W.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #654

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Абе кой говори за стопляне при -20 с 50 вата ,нещо изкривихте темата както ви е угодно .. говорим ,че има климатици които работят и духат топло с 50 вата консумация ! това при +7 до 15 примерно ! КОП обикновено е над 5 на такива машини ,с 250-300 вата топлоотдаване спокойно можеш да стоплиш стая при +10 да речем .. в същия тоя момент има климатици ,които харчат 400 вата на он оф ,с форсиране докъм 600 при стартиране
    Aleksandars, SPSt, Rumb@ta и 4 други харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #655

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново


  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #656

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Абе кой говори за стопляне при -20 с 50 вата ,нещо изкривихте темата както ви е угодно ..)
    То темата се изкриви, още преди 10-15 поста. Доколкото виждам е за модел Грее, а не на кой колко му харчи климатика.
    Във форума си има точно определена тема за това.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    kokovox одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #657

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Абе кой говори за стопляне при -20 с 50 вата ,нещо изкривихте темата както ви е угодно .. говорим ,че има климатици които работят и духат топло с 50 вата консумация ! това при +7 до 15 примерно ! КОП обикновено е над 5 на такива машини ,с 250-300 вата топлоотдаване спокойно можеш да стоплиш стая при +10 да речем .. в същия тоя момент има климатици ,които харчат 400 вата на он оф ,с форсиране докъм 600 при стартиране
    Темата е изкривихте вие...тук се пише за GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH)


  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #658

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Абе кой говори за стопляне при -20 с 50 вата ,нещо изкривихте темата както ви е угодно .. говорим ,че има климатици които работят и духат топло с 50 вата консумация ! това при +7 до 15 примерно ! КОП обикновено е над 5 на такива машини ,с 250-300 вата топлоотдаване спокойно можеш да стоплиш стая при +10 да речем .. в същия тоя момент има климатици ,които харчат 400 вата на он оф ,с форсиране докъм 600 при стартиране
    Що пишеш глупости? Този cop от 5 ще се получи, ако КОМПРЕСОРЪТ харчи толкова. Не машината. Затова се спират при такава обща консумация, защото са ефективни, колкото грушка с нажежаема жичка. Избийте си ги тези тъпи 50W консумация ат акъла, това е недостатък! За за отдаде 300W топлина, достатъчна за комфорта в едно стайче от 10 квадрата, ще харчи 100W. Това е на практика! Японските машини с ниски минимуми са за такива помещения. При по-големите е все тая.
    musster и Jack Krauser харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #659

    Re: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Когато достигне температурата и изключи, колко вата показва на ватметъра, би трябвало да има и този модел това обсъждано в тази тема и да продължава да върти компресора много бавно с консумация 45 вата някъде
    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...tml#post841813
    https://www.youtube.com/watch?v=CfJp...ature=youtu.be

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    109
    #660

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Имам gree change 12 и това лято в големите жеги от 21.07 до 21.08 (засичат ми тока на 21во число) в режим обезвлажняване, настроен на 23°С, без да го изключвам цял месец имам точно 31лв. повече сметка за ток. от предходния месец. Демек за Юли платих 58лв. а за Август 89лв. Климатика си работи денонощно в хол 22кв.м. с отворени врати из целия апартамент. Имам поставени термометри във всяка стая. В хола отчита 23° ; в коридора 25° ; в детската 26° и в най-отдалечената стая спалнята 29°С. Ако на някой му се занимава да провери, каква е била t°C за Варна през посочения период. Не съм закачал ват или ампермери. Просто си купих още един gree change 9 за спалнята.

    Sent from my HM 1S using Tapatalk
    kokovox и Sir John харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 67 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX
    От miroslavkl във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-12, 22:07
  2. Става ли Gree GWH12KF za 32 кв.м.
    От kudj00 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 10:40
  3. Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 10:07
  4. Малко помощ за избор/купуване на ново РС
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-05, 08:18
  5. Нещо ново в Win XP Update?!
    От bestman във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-04, 15:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе