Страница 30 от 67 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 1005
Like Tree799Одобрявам

GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #436

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Спред мен климатик със 700 w >>> разход категорично не си заслужава парите.Има евтини електроуреди които с този разход поддържат 19 градуса в малка стая дори и в големи студове.
    Кои са тия уреди. Старият ми Адакс в същата стая си ковеше 3500 w консумация
    Mega и P.Hristov харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #437

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    На парно съм,но съм си правил експерименти в спалнята.С Delonghi ковектор на min консумурам 700 w и поддържам спокойно 19 градуса .С маслен радиатор Смядово на 570 w ,вкл единия реотан поддържам и малко повече,към 20 градуса.Без никакъв проблем.Даже уредите се изключват
    Спалнята е вътрешна ,с дървена дограма (здрава) ,неизолирана,12 квадрата е мисля,не съм я мерил.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #438

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Днес ще взема от познат такъв измервател и ще видим за какво става въпрос.Иначе сега за 2ч по електромер 1.5 киловата е изхарчил на 22гр е настроен и на 2-ра степен на вентилатора.Два прозореца има стаята двойни или как да кажа с две крила са стандартни,отвътре е залепен гипсокартон без вата,отвън без изолация.Това е в общи линии

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #439

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Днес ще взема от познат такъв измервател и ще видим за какво става въпрос.Иначе сега за 2ч по електромер 1.5 киловата е изхарчил на 22гр е настроен и на 2-ра степен на вентилатора.Два прозореца има стаята двойни или как да кажа с две крила са стандартни,отвътре е залепен гипсокартон без вата,отвън без изолация.Това е в общи линии
    Ако имаш включени хладилник,комп,перялня,тв,или каквото и да е,дори и да не работи си потребява.Телевизора ми е на 17 w,другия на 14w,пералнята е на 6 w и.т.н.Ако ти се включи хладилника - около 150-170w харчи компресора.За 2 часа киловат и половина в тая жега е много.Ако е само климатика.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #440

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    P.hristov сподели подробности за lomo eko модела,пуснахте ли го вече?

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #441

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    P.hristov сподели подробности за lomo eko модела,пуснахте ли го вече?
    Пуснат е подробностите, тия дни. По- интересен ще ти е Hansol

    Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
    necata2, justify, ivan74 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #442

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    @loshiatЯвно загубите са ти достааааа... При наемателите ми с два 12 чейндж се топлят 59 квадрата сметката от 20.12 до 20.01 е 175 лева, като отида за наема вътре се разхождат по тениски (нямам идея колко градуса е) отделно си готвят а топлата вода е на бойлер. смятам двата климатика да са изгорили към 100 лева.
    Естествено значение има изолацията, отвън на стените е 10 см. стиропор а на тавана върху плочата е 20-25см вата, дограмата е обикновена ПВЦ с двоен стъклопакет.
    Преди изолацията този апартамент беше хладилник (краен последен етаж под вентилиран покрив).
    P.Hristov одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    109
    #443

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    При мен 107 квадрата. Работят: два конвектора аирлек тактик на 5та степен; климатика на 20° ; духалка в кухнята (за по два три часа дневно) ; три телевизора; два компютъра; бойлер; готварска печка; хладилник; проточен бойлер теси в кухнята и отделно дето не мога да науча женорята в къщи да гасят лампите и по-рядко да ползват преси за коса. Сметката за тока 21.12. 2016 - 22.01.2017 е 328лв.

    Изпратено от моят HM 1S с помощта на Tapatalk
    P.Hristov одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #444

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov Виж публикацията
    @loshiatЯвно загубите са ти достааааа... При наемателите ми с два 12 чейндж се топлят 59 квадрата сметката от 20.12 до 20.01 е 175 лева, като отида за наема вътре се разхождат по тениски (нямам идея колко градуса е) отделно си готвят а топлата вода е на бойлер. смятам двата климатика да са изгорили към 100 лева.
    Естествено значение има изолацията, отвън на стените е 10 см. стиропор а на тавана върху плочата е 20-25см вата, дограмата е обикновена ПВЦ с двоен стъклопакет.
    Преди изолацията този апартамент беше хладилник (краен последен етаж под вентилиран покрив).
    Добре изолацията явно има значение и знам че е така,аз на етажа съм навсякъде изолиран защото съм на газ.Но чак пък 120лв. да направи не знам.Както казваш два климатика мофеби са изгорили 100лв при мен без изолация да е 100 ще го приема.Взех сега такова устройство датчика му показваше 20гр на климатика,работи 10мин някъде на 1350-1400вата консумация.Бях го вдигнал на 23гр свали после на 900вата и не мърда.Вдигнах му на втора степен вентилатора свали още на трета още сваля.Датчика му показва вътре 22гр.Свалям на 22гр от дистанционото на първа степен на вентилатора 700вата черпи и не сваля.Същевремемнно пробвам датчика му колко показва и хоп 21гр.Как падна тази температура като не е спирал този климатик.Сложих го на автоматичен режим и падна до 600вата и повече не пада консумацията .Трябва ли да се изключи този климатик като вдигне темп. не знам.Техника каза че не се изключвал а си понижавал консумацията на 150-200вата и така.Мерим с живачен термометър колко е темп. 22гр е.А той си бачка и черпи 600вата и не спира.Утре щял с комисия да идват в нас да мерят фреони и така климатика си е добре.Накрая ще се пищисам и ще прежаля някой лев и да си размонтирва и да си го взема.Какви тениски ,какви къси гащи бе хора не знам.
    ponyasd и Stankov85 харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    109
    #445

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Моя като си направи градусите и изключва напълно за по няколко часа. В режим I feel е и на авто.

    Изпратено от моят HM 1S с помощта на Tapatalk

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #446

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Добре изолацията явно има значение и знам че е така,аз на етажа съм навсякъде изолиран защото съм на газ.Но чак пък 120лв. да направи не знам.Както казваш два климатика мофеби са изгорили 100лв при мен без изолация да е 100 ще го приема.Взех сега такова устройство датчика му показваше 20гр на климатика,работи 10мин някъде на 1350-1400вата консумация.Бях го вдигнал на 23гр свали после на 900вата и не мърда.Вдигнах му на втора степен вентилатора свали още на трета още сваля.Датчика му показва вътре 22гр.Свалям на 22гр от дистанционото на първа степен на вентилатора 700вата черпи и не сваля.Същевремемнно пробвам датчика му колко показва и хоп 21гр.Как падна тази температура като не е спирал този климатик.Сложих го на автоматичен режим и падна до 600вата и повече не пада консумацията .Трябва ли да се изключи този климатик като вдигне темп. не знам.Техника каза че не се изключвал а си понижавал консумацията на 150-200вата и така.Мерим с живачен термометър колко е темп. 22гр е.А той си бачка и черпи 600вата и не спира.Утре щял с комисия да идват в нас да мерят фреони и така климатика си е добре.Накрая ще се пищисам и ще прежаля някой лев и да си размонтирва и да си го взема.Какви тениски ,какви къси гащи бе хора не знам.
    Според мен нищо му няма на климатика. А тези 120 лв не са от него. Закачи го за уред за измерване и му виж консумация за 7 дни или за 24 часа. Сега погледнах моя. При 20 градуса зададени и външна температура 9гр. консумацията му е под 400w. Вентилатора е на авто.
    Стаята е 16 КВ. При тебе квадратите са повечко, щото имаш кухня и коридор и те са преходни. А при преходните има една кофти особеност. Тои си достига температурата основното помещение, но понеже имаш още 2 преходни не очаквай температурата в кухнята да е колкото в стаята с климатика. Може да стане, но трябва да поработи доста, отделно че като падне температурата в кухнята, ще мине време понеже в помещението където е ще е колкото трябва... Просто прехода на въздуха между стаите се забавя...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #447

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Ако му е правил средно по 800 -850 w консумация ,за месеца те ти 120 кинта само от него.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #448
    Родителите ми са с парно и хоп виж сметката им за ток с 30 лв повече.То беше казано, че сметките ще са по-високи.Нормално е когато някой краде ток да се натрупа на коректните потребители разликата.Не мислите ли и вие така.Мислите ли, че плащате това, което изразходвате?Аз не мисля.Климатика в изхарчил колкото му е било нужно ,а вече за разликата не знам.
    Този пост е редактиран от avenger; 16-02-17 в 14:11.
    P.Hristov одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #449

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    P.hristov сподели подробности за lomo eko модела,пуснахте ли го вече?
    Видял ли си техническите данни на ломото? Хансоло добре го докарва на данни ама гледам цената ще избива зъбите.
    Jack Krauser одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #450

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от mirort Виж публикацията
    Родителите ми са с парно и хоп виж сметката им за ток с 30 лв повече.То беше казано че сметките ще са по високи.Нормално е когато някой краде ток да се натрупа на коректните потребители разликата.Не мислите ли и вие така.Мислите ли че плащате това което изразходвате.Аз немисля.Климатика в изхарчил колкото му е било нужно ,а вече за разликта незнам.
    Родителите ти нямат ли електромер, който да отчитат? Би ли обяснил механизмът по който на коректните потребители се разпределят сметките на крадящите ток? Винаги ми е било интересно как става, но не мога да си го обясня! И на мен една жена ми каза, че сметките ще са по-високи, но не знаех дали да и повярвам. Иначе беше убедителна и е интелигентна на вид. Затова може да и се вярва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 67 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX
    От miroslavkl във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-12, 22:07
  2. Става ли Gree GWH12KF za 32 кв.м.
    От kudj00 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 10:40
  3. Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 10:07
  4. Малко помощ за избор/купуване на ново РС
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-05, 08:18
  5. Нещо ново в Win XP Update?!
    От bestman във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-04, 15:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе