Страница 9 от 67 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    21
    #121

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Как му задаваш тихия режим за най-тиха работа

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #122

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    ДУ са различни... Няма ли бутон Queit ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    21
    #123

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Исках да питам колегата който има също Амбър.Понеже режимите са auto quiet,quiet(и докато климатика е на тези режими fan бутона на кое положени трябва да е слабо,автоматично) за се постигне най - нисък шум през ноща.Аз лично го давам fan бутона на auto,а режима auto quiet.

  5. Obs
    Obs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    18
    #124

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Здравейте. Поръчах два Amber Nordic 12ка и 24ка като последния е за 50кв помещение и се надявам да съм направил правилния избор. До сега не съм ползвал Грее. Още не са поставяни и нямам впечатления.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #125

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от coolllboy Виж публикацията
    Исках да питам колегата който има също Амбър.Понеже режимите са auto quiet,quiet(и докато климатика е на тези режими fan бутона на кое положени трябва да е слабо,автоматично) за се постигне най - нисък шум през ноща.Аз лично го давам fan бутона на auto,а режима auto quiet.
    Надявам се някой с личен опит да сподели, но според сервизното Auto Quiet не е най-тихия вариант. Аз бих пробвал само quiet и режим Fan на най-слабо.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    coolllboy одобрява това.

  7. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #126

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Здравейте и от мен! Преди месец и аз се оборудвах с един Амбър 9ка,но поради високите температури не го използвах,освен при пускането (пробата) Сега е включен нон стоп от началото на месеца на отопление - 22 градуса,вентилатора на вътрешното тяло е на втора степен. Закачил съм го към уред отчитащ моментен разход, изразходвани киловати, ампераж и стойност в лева на изразходвана енергия. За сега наблюденията са - за 5 денонощия - 5 киловата. Когато работи обикновено моментния разход е около 730-750 вата,духа доста топло и не е много шумен,просто въздушната струя шуми защото тялото е огромно за деветка,по скоро е за осемнайска Температурата я поддържа идеално(не съм пробвал още с ай фийл как е) Когато е наваксал минава в минимум (около 510 вата) работи още определено време,изправя жалузата в горно положение и минава в режим оф. Вентилаторът на външното тяло(много ми е удобен за наблюдение) също спира,за компресора не знам,но не се чува да бръмчи. В този режим уреда показва 12 - 13 вата. При тотално изключен от ДУ (стенд бай)е 4 вата.Интересно ми е че доколкото съм го наблюдавал, външният вентилатор се върти с постоянни обороти,което при другите ми клими не е така... А и той прави сериозно течение По първи впечатления машината е доста сериозна за деветка(наистина е с троен топлообменник външното тяло)! Един килограм фреон вътре! Само не можах да му видя модела на компресора(много яко е опакован във вата и не посмях тотално да го разхвърлям) но като сглобка изглежда също сериозно! Шум от външното тяло пак само от въздушния поток,компресора само лекичко жужи,но се чува когато си до неговата част от корпуса и се напъваш да го чуеш. Монтиран е в помещение 3х3.5 но постоянно е отворена врата към антре,а от там и към друга стая 3х4. За сега държи температурата и в другата стая на 21 -22 градуса. Като паднат температурите още ще видим... За сега това е на първо четене.
    Този пост е редактиран от biso65; 05-10-18 в 11:01.
    Gyokov, vale2901, zxc0 и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #127

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Честито и съсздраве да го ползвате!
    Комресорът е QXFT-B123zE170A /1230 вата. Еднакви са на 9-ка и на 12-ца.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    biso65 одобрява това.

  10. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #128

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Благодаря stainway! И аз им изчетох от край до край сервизните и видях,че са еднакви компресорите,просто ми се щеше да го видя какво представлява като чарк.Инак всичко им е еднакво на 9 и 12 само 9ката е ограничена софтуерно да не развърта колкото 12ката,съответно харчи и по малко.
    stainway одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #129

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Това е на U-Crown на R410A Модел QXAT-B121zE070 . При Амбер/Supreme изглежда също така (подозирам).

    Наистина е много омотан с изолация и не си струва да се правиш на " баш майстор"

    П.П. Направи ли му малко снимки като го отвори?
    Този пост е редактиран от stainway; 05-10-18 в 18:55.
    biso65 одобрява това.

  12. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #130

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Направил съм и ще кача,само да разбера как работи форума,защото съм от днес тук

    - - - - - - - - - -

    Последни наблюдения: От 16 часА до 21 часА днес се включи 2 пъти като стартира от 510 вата,развърта до 540 - 550,работи около 15 минути и минава в офф режим В момента външна температура 12 зададена 22 градуса Преди това нямам наблюдение защото не съм у дома.
    Jack Krauser одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #131

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    И на мен ми монтираха Amber 18-ка,но не съм го пробвал още,щото отсъствам временно.Като чета тука най-притеснително ми изглежда шума който описвате от вътр. тяло.Другото което ми прави впечатление е,че тука и в тестовете на финландците външното тяло излиза тихо.Във финл. списание го изкарват по-тих от URURU SARARA и то в студена зима,а в характеристиките пише 56 db,доста повече от другите 2 в сравнението???И другото за което Stainway каза,че компресора е двустъпален,а на стр. на Gree още стои 2-но роторен.То кат съм го взел....ама все пак ,Stainway,ако не те затруднява звънни един телефон в Gree България,да им обясиш защо смяташ така(ще ти дадат ''компетентно лице''),защото въпреки.че тогава разбрах какво казваш не ми се звъни с обяснение...''някой ми каза еди кво си Ви е грешно,защото''...и при първия въпрос да се извинявам,че аз не се сещам.Надявам се си наясно ,че малко ще е смешно да спориш за нещо което сам не разбираш.Иначе са много отзивчиви и няма проблеми да чуят кой да е въпрос.
    Отзиви поне до януари няма да пиша защото искам да съм по-сигурен в мнението си.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #132

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Нека уточним-теста на финландците беше за Cooper&Hunter VIP/Gree U-Crown.
    За Amber/Supreme не съм срещал подобен тест и според сервизните е има разлика в шума, нещо което го дъвкахме в началото на темата.
    Относно компресора-мисля, че се уточнихме: Външните са еднакви, съответно си отговарят на сервизното. Нямам намерение да се обаждам на Грее БГ-те да си разгледат документацията
    Ако някой иска да го отвори и погледне-отгоре би трябвало да се вижда втория по-малък цилиндър ….
    А иначе честито и със здраве да те топли!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #133

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Какви 500W, навън е жега.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #134

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ха ха то на производителя са им неверни сервизните вие искате грии бг дс знае какво продава. Тия са само търгаши бре, опознал съм ги опре ли до проблем с машина почват едни ама има проблем с тока или инсталацията не е добра такива ми ти локуми разтягат.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #135

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Айде почна се Интересно във финландския форум на никой не му идва на ум да се съмнява в сервизните . Вярно правят си и собствени замервания... И никой не се оплаква...Но пък е много скучно така
    Innova Titanium IWZA09N ja IWZA12N R32 kylmäaineella = Gree Amber GWHxxYD-S6DBA2
    biso65 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 67 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе