Страница 59 от 67 ПърваПърва ... 9495758596061 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #871

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Зависи... според моите скромни наблюдения, които не могат да се сравняват с тези на други колеги -развърта много за кратко до около 1200 вата и слиза в рамките на минута-две на около 700-800 и така догонва, после се мъчи да слезе на някакъв минимум от около 500, но ако температурата се достигне бързо (+2 градуса е при мен) минава в офф.
    При високи външни дори не си прави труда да качва над 800 вата... Разбирам, че звучи различно от толкова други дискутирани модели, но това е положението

    От друга страна с I feel мери изключително точно (поне моя), но работи комфортно на Auto вентилатор-иначе си прави +2 и чак тогава спира... На Ауто си намаля степента, усилва и т.н. докато постигне малка разлика на зададената... Но по някаква причина консумира повече. Затова и най-сполучливо е да се остави на 3 степен (или която е комфортна, според помещението) и да не му се обръща много внимание
    Този пост е редактиран от stainway; 04-03-19 в 00:24.
    Rado Smilkov и biso65 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #872

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    По време на офф ако не върти турбината ще направи топъл джоб горе. После като запали и го разкара отчита че изостава (все едно си му отворил прозорец) и се форсира ... от там насетне трябва да е в мнооого голям обем за да има време да слезе. Често слизането на минимум е свързано с няколко он/офф цикъла които допълнително го объркват.

    Точно това е причината да не могат да слизат на минимум! ... може би.
    Аз бих проверил дали има възможност да върти турбината по време на офф. Така както е в момента все едно го пускаш наново след всеки офф. Защото по време на офф той не отчита реално какво се случва в помещението.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    biso65 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #873

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Мисля, че умишлено е направено така - просто ефективността на машината е най-висока в диапазона 400-800 W. Аз съм забелязал, че при 800 e като калорифер. Предполагам, че отдава около и над номинала си.
    biso65 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #874

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Разбирам логиката, но съм му свикнал Оставен на фиксирана степен и монтиран с достатъчно разстояние от страна на температурния датчик-поне аз не изпитвам дискомфорт, а и не наблюдавам форсиране след старт. Има един период, когато навън е 11-14 градуса, пода е по-студен....да получават се разлики тогава, но го слагам на I feel и Ауто и го оставям да си върши работата...
    Винаги може нещо да се направи по различен начин... За моя радост при температури под 5-6 градуса, нещата се наместват, минимума спада, духа си горещо и т.н.
    Още веднъж-цепеници са си, но сравнявайки общия разход, съм приятно изненадан . Лошо е ако се монтират в някой ъгъл, но все пак всяко помещение си има своите особености ...
    biso65 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #875

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Очевидно всичките им модели работят по един и същи начин. Предполагам, че Лайт версията на Амбър работи по малко по-различен начин, защото тя си достига минимума по спецификация според клиповете в нета, но Гри не я продават на нашия пазар.
    Аз също не виждам тази работа да влияе негативно на разхода на ток.
    biso65 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #876

    Gree Amber/C&H Supreme

    Може да разберете, дали влияе негативно върху разхода на ток, само ако при същите условия, работи с по-нисък минимум, без да включва и изключва. Иначе само може да гадаете.
    Този пост е редактиран от rosswen; 04-03-19 в 10:37.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    71
    #877

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Малко индиректни наблюдения на два Амбър 12-ка , единия е на сестра ми, монтиран лятото.
    Разход около 140-160лв за месец, общо за целия апартамент. Отделен ватметър само за климатика няма и няма да има, защото няма кой да му слугува и да го гледа
    Топли чудесно - това е мнението на сестра ми.
    Зимата и нейния син /мой племенник/ си купи същия защото му хареса. Изхвърли стария Панасоник /не ме питайте за модела/ и сега е с Амбър
    Цитирам го " Това е най-топлещия климатик който съм виждал" -край на цитата. От както имат Амър, у тях се ходи по къс ръкав
    Пък вие си гледайте ватметрите и се опитвайте да спестите 10- 20лв на месец
    Все си мисля, че за 5 месеца по 20 лева някаква хипотетична икономия едва ли ще събори някой. Та това е едно зареждане на колата...или скромна вечеря със семейството в пицария...
    vadim, cable, gangstera и 3 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #878

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    А защо си мислите, че тези, които харчат с 10-20лв. по-малко, не правят горещо и не можеш да ходиш по къс ръкав?
    VeleV.Klima, JOKVN и Mig82 харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    71
    #879

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не си мисля...Само дето струват 2-3 пъти повече, което обезмисля /за мен/ покупката им.
    Ако живота на климатика е 10 години, всеки сам може да си направи проста аритметика. Доводи от типа че някой е по шумен, пукат му пластмасите и др. подобни не се приемат. В спалнята нямам и не мисля да имам климатик, а там където се събираме вечер повече от двама човека за вечеря, на чаша вино и с работещ телевизор, изброеното по-горе е някъде далеч на заден план.
    Всичко това отразява скромното ми непрофесионално мнение, като потребител.
    bobivg, cable, Rafailiev и 1 други харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #880

    Gree Amber/C&H Supreme

    Машината не изглежда лоша, но цената и не я изкарвайте такъв плюс, не е толкова ниска. Сещам се за няколко машини, среден клас, които ще топлят не по-малко, а нищо чудно и по-комфортно. За мен тишината важна, дори и във всекидневната. Това, че само този климатик, може да изкарва гореща струя, в този ценови диапазон, е абсолютно невярно.
    VeleV.Klima и JOKVN харесват това.

  13. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #881

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Пансим, ако сте го купили за къде 700 лв., браво! Моят Амбър 9. не е за толкова... [emoji16] И да, топли яко, потвърждавам, за 20 лв. разлика нямаше и да се замисля, притеснява ме, че е повечко при моя, но е изолиран случай.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #882

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Пансим, ако сте го купили за къде 700 лв., браво! Моят Амбър 9. не е за толкова... [emoji16] И да, топли яко, потвърждавам, за 20 лв. разлика нямаше и да се замисля, притеснява ме, че е повечко при моя, но е изолиран случай.
    Не си изолиран случай ами народопсихология моето е най добро. Нали сесещаш за поговорката Пени се не пени оти пари сам дал.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #883

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Радо , твоя в каква кубатура работи , приблизително ?

  17. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #884

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Около 80м3 общо, тавани с височина 2,3м, стаята, в която е монтиран, е 20м2=46м3 + отворена врата към кухня (успоредни стаи са) 15м2 = 34м3. Това е чиста кубатура, без да вадя гардероби, легла, шкафове, други мебели...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Mig82 одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #885

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Има и една друга народопсихология - "От тези печелим най-много и за това са най-добри!" Вярно, че поне тази не е само нашенска, но малко се прекалява с глупостите. От един климатик ще икономисаш 100 лв на месец!! Да ама само ако единият е дефектен. Давате ли си сметка, че един средностатистически климатик харчи по 30-40 лв на месец през отоплителните сезони?
    biso65 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 67 ПърваПърва ... 9495758596061 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе