Страница 29 от 37 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #421

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Що не пробвате вместо +-,+-, +- да направите процедурата с -+, -+, -+. Евентуално за връщане.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #422

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Що не пробвате вместо +-,+-, +- да направите процедурата с -+, -+, -+. Евентуално за връщане.
    Получих имейл от вносителя ,официална е процедурата , били направили тестове,ако съм имал проблем да съм се свържел с фирмата от която съм го закупил. С -'+ нямало да се върне обратно. Засега ще продължи да го изследвам как работи. Поне докато ми пристигнат термометрите със статистика ,че сега малко стара "техника" ползвам.
    vadim одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #423

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Е, имате си “играчка” за цяла зима…
    espace и Vasil Vasilev харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    9
    #424

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Привет! По въпроса с температурните компенсации преди години и аз бях препатил с един Chang,който работеше по описания от Вас начин.За нулева компенсация процедурата е аналогична,като се задават 20 градуса на отполение и за 5сек,плюсове и минуси бързо.На дисплея се показва 0/нула/ и иконката примигва 4 пъти.След това машината се оставя да работи няколко дни на 23градуса.При мен това помогна,дано и при Вас.Все пак считам,че е нужно и мнение на специалист за потвърждение.

    - - - - - - - - - -

    Привет! По въпроса с температурните компенсации преди години и аз бях препатил с един Chang,който работеше по описания от Вас начин.За нулева компенсация процедурата е аналогична,като се задават 20 градуса на отопление и за 5сек,плюсове и минуси бързо.На дисплея се показва 0/нула/ и иконката примигва 4 пъти.След това машината се оставя да работи няколко дни на 23градуса.При мен това помогна,дано и при Вас.Все пак считам,че е нужно и мнение на специалист за потвърждение.

    - - - - - - - - - -

    Привет,преди години се борих със същия проблем с един Chang.За нулева компенсация се задават 20 градуса и за 5 сек плюсове и минуси ,и то бързо.На дисплея трябва да се появи 0/нула/ и да премигне 4 пъти.След това машината се оставя на 23градуса за няколко дни.При мен това сработи,дано и при Вас.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #425

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Връщайте ги докато е време.
    Това ако е т.н. температурна компенсация (дето казва човека по горе) т.е. задал си 20° пък той държи 18° нищо нема да стане. Тук се получава някакъв много голям хистерезис на включване и изключване. Прилича ми да са сменили сензора с друг с много различно "B"
    ( връзка между температура и съпротивление)
    Някога търсих за тошибата ntc10kOm 25° и 4,5kOm при 40° по таблица. Не намерих, имаше но при 40° бяха 5,3kOm
    За мене оттам идват драмите, вместо на 1° хистерезис работят на 3..4°.
    ccankov73 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #426

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Не е от сензор според мен, ако беше така щеше да има проблем и на охлаждане ,а там кове...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #427

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Е нали на Сояла му изкарваха датчика навън при монтажа.Явно не са му догодили мястото.Затова казвам да се пусне на I FEEL и да се види какво става

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #428

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Е нали на Сояла му изкарваха датчика навън при монтажа.Явно не са му догодили мястото.Затова казвам да се пусне на I FEEL и да се види какво става
    Soyal няма "I Feel" функция за получаване на температура от дистанционното.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #429

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от vadim Виж публикацията
    Привет! По въпроса с температурните компенсации преди години и аз бях препатил с един Chang,който работеше по описания от Вас начин.За нулева компенсация процедурата е аналогична,като се задават 20 градуса на отполение и за 5сек,плюсове и минуси бързо.На дисплея се показва 0/нула/ и иконката примигва 4 пъти.След това машината се оставя да работи няколко дни на 23градуса.При мен това помогна,дано и при Вас.Все пак считам,че е нужно и мнение на специалист за потвърждение.

    - - - - - - - - - -

    Привет! По въпроса с температурните компенсации преди години и аз бях препатил с един Chang,който работеше по описания от Вас начин.За нулева компенсация процедурата е аналогична,като се задават 20 градуса на отопление и за 5сек,плюсове и минуси бързо.На дисплея се показва 0/нула/ и иконката примигва 4 пъти.След това машината се оставя да работи няколко дни на 23градуса.При мен това помогна,дано и при Вас.Все пак считам,че е нужно и мнение на специалист за потвърждение.

    - - - - - - - - - -

    Привет,преди години се борих със същия проблем с един Chang.За нулева компенсация се задават 20 градуса и за 5 сек плюсове и минуси ,и то бързо.На дисплея трябва да се появи 0/нула/ и да премигне 4 пъти.След това машината се оставя на 23градуса за няколко дни.При мен това сработи,дано и при Вас.
    Т. е. на 19 градуса по +/- процедурата офсета ще е 1?

    Sent from my DN2103 using Tapatalk
    vadim одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #430

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Е това е голяма простотия, да не сложат датчик в дистанционното.Gree бяха едни от първите, които сложиха тази функция в климатиците от ниския клас, а сега са я махнали на машина от 2000 лв.Какво икономисват не знам, абсурдно е.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #431

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    С тая новата настройка държи приблозително стабилно температура. Настроен е на 21 градуса.


    Sent from my DN2103 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #432

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от sevastaki Виж публикацията
    С тая новата настройка държи приблозително стабилно температура. Настроен е на 21 градуса.


    Sent from my DN2103 using Tapatalk
    Е тоя хистерезиз си е е реда на нещата и реално не се усеща

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #433

    Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Сензора е изваден от седмица но с новата настройка оправи и хистерезиса, не знам каква е връзката ако е само офсет.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #434

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от sevastaki Виж публикацията
    Сензора е изваден от седмица но с новата настройка оправи и хистерезиса, не знам каква е връзката ако е само офсет.
    Демек въпросната "настройка" реално се отразява благотворно на работата на машината? Аз още не съм я направил, тъй като все още няма опция за връщане назад при евентуално омазване. Страх лозе пази е положението. Чакам колегите @mladen86 , @sdn90 и останалите да споделите по-подробни впечатления от работата на машината след "настройката".

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #435

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Първата вечер имах проблеми с по-ниските градуси. При настройка от 21-26, все си поддържаше около 26 градуса. След първия ден, климатикът започна да се адаптира, и вече работи доста по-добре. При настроени 22 градуса, поддържа около 24. Много рядко OFF-ва и работи много по-адекватно. Когато достигне температура, вътрешното тяло продължава да работи на много ниски обороти. При мен проблемът със "заспиването" на климатика се реши изцяло, и не бих върнал никога стария режим на работа.
    sevastaki одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 37 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе