Страница 18 от 37 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #256

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Я дай някое фото къде е монтиран, схема на помещението също.
    По-отдалече снимано.
    sdn90 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #257

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Я дай някое фото къде е монтиран, схема на помещението също.
    По-отдалече снимано.
    Климатикът е монтиран в хол с южно изложение с размери 601.5 x 394. В момента е полупразен, защото сме в процес на обзавеждане.
    На едната снимка изглежда сякаш климатикът има обратен наклон, но няма, накриво съм го заснел.
    Външна стена е само тази с дограмата.

    https://u.pcloud.link/publink/show?c...S805EDwBFQsxFX
    https://u.pcloud.link/publink/show?c...fovDVpubUXRgUX
    https://u.pcloud.link/publink/show?c...Eo4RKPyhDLCfT7

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #258

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    С кабела който виси, този който Ви е монтирал машината заслужава да бъде бит на голо....
    Alexi и VeleV.Klima харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #259

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Кабела ще го прекарам в ъгъла между стените през канал за кабели. Ще сложа и канал за тръбите на климатика. Ще монтирам и отделен контакт под климатика с ватметър. Не съм стигнал още дотам... Кабелът ми е най-малък проблем в момента.
    Jack Krauser одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #260

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    ама защо ти .. това не е твоя работа ... скоро слагах 2 пъти по евтин климатик в по непретенциозно жилище ,казах - кабелен канал ,скрити кабели и тръби как ще стане не е моя работа - направиха го хората

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #261

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Привет, sdn90 . И аз продължавам да наблюдавам работата на моя климатик. Горе някъде беше питал за успиването - моите наблюдения са основно вечер, тъй като вън и на етажа през деня е 23 гр., а за нас това е ок. Пък и още слънце напича и не мога да дам някакви супер конкретни данни за работата през деня. Оставям го на 22 гр. и забравям за него. След 19:00 часа, като се скрие слънцето го наблюдавам. Имам тук някакъв супер архаичен термометър. Настроен на 25 гр. - вдига ги за 15 минути, после бачка още 15 и офф-и. Отклонението при мен е 2 гр., което следва че и моят не у ред по подразбиране, като чета коментарите. Друго, което забелязвам от 2-3 дни. Вън падне ли под 15 гр. температурата - включва и прави баня хола и детската за 10 минути. Потвърждава ми се вече 3 ден това. Струята в момента му е супер топла. Жегнах го на 26 гр. и в момента не се диша в хола. Супер неприятно е. Отдавна ги направи тия 26 гр. и не спира да работи. Бичи си на 520 вата и в момента тук е топлилник. Засичам на хронометър и времето, за да съм максимално точен - вече работи час и 46 минути и не спира. А в хола и в детската (срещу която духа климатика - там е 25 гр.). След малко мисля да го оставя на 24 или 25 (на безшумен или 2 степен) и да лягам.

    Днес и друго направих, след един мисля, доста компетентен коментар на @dodo_pv за подгрявания и т.н. Аз пък, като тотално некомпетентен, реших от дистанционното да спра автоматичния подгрев на външното тяло. Той, уж се включва под 0 гр., ама ей така - за пробата. Въобразявам ли си, не знам, но ми се струва, че офф-и доста по-малко. Пробвай и ти да го изключиш, да видим какво ще излезе при теб.

    Гледам ти снимките и немея. Помещението ти е два пъти по-голямо от моя хол. Моят хол е къс и дълъг, като климатикът е монтиран на дългата стена срещу врата и под него няма нищо. За това казах, че при мен топлинен джоб няма как да се получи. Но при теб положението не е по-различно. Помещението ти е много по-адекватно от моето и това с топлинния джоб не върви. Дори не е залепен за тавана. Сигурно имаш едни 10-15 см. аванс горе. Не знам какво да кажа. Просто ме хвърляш в пълен тъч. Ако вадиш датчика, пиши задължително какво си направил и какъв е резултатът. Аз засега няма да викам техници. Ще чакам да се издъни повече... Топли тоя пуст. Топли, та се къса.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #262

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте, колеги следя темата в интерес от самото начало. Имам вкъщи 12ка и 9ка от модела Soyal от юли месец. От една седмица ги ползвам и на отопление, засега поне според описанията по ръководството работят адекватно. 9ката ми е малко голяма за стаята в която работи и понякога се получава това с изключване 1/2 градуса над и съответно включване под зададената температура, но ако отворя вратата го няма този проблем.Бих посъветвал колегата при който не може да достигне температура повече от 24/5 градуса да пробва да активира функцията smart от бутона isnese по описание тогава следи температура на тялото и в стаята(предполаган от сензор в дистанционното, не съм ги пробвал,тъй като при мен (поне за мен се държат както трябва) . В голямото помещение с 12ката си поддържа зададената температура точно. Дано да съм бил полезен, ако не поне ще се е пробвало още нещо.
    Jack Krauser одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #263

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Махни филтрите и пробвай за час , да видим как ще бачка.
    Jack Krauser одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #264

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Реших да си направя експеримент да не би проблема да се получава при високи зададени температури настроих на 28 достигна си ги и изключи. И за да не съм голословен : https://e.pcloud.link/publink/show?c...WkAvjMkHs96bg7 ,https://e.pcloud.link/publink/show?c...gHs2NY8RRdKIUX
    Jack Krauser одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #265

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Благородно ти завиждам.
    При мен положението е без особена промяна, но има изключение. Днес времето застудя. Климатикът пак "забрави" да се включи. Беше настроен на 27 градуса и започнах да ги вдигам за да се "събуди", защото температурата в помещението падна на 23.6, и малкия започна да недоволства, че му е студено. Тръгна на 28, подуха пет минути и спря. Вдигнах на 29 и пак същата работа. Температурата се вдигна до 24.5. Накрая го забих на 30 градуса и го оставих. След няколко минути се включи и не знам какво му стана, но реши че е време да работи и продължи да работи 30-40 минути без да спира. В хола стана 28 градуса и отворих вратите към другите стаи. Целия апартамент се стопли осезаемо и му намалих градусите на 28, но той продължи да работи. Изчаках го още 10-тина минути, но не спря, и чак като го намалих на 26 спря. Наистина не мога да му разбера логиката. На 29 не иска да работи, но като вдигнах един градус нагоре и "запали ракетата", и вдигна температурата в целия апартамент с над пет градуса, и изобщо нямаше намерение да спира. Странна, много странна работа, но най-вече неудобна и непредвидима. Преди няколко дни водихме малкия на фризьор и като излязохме оттам, вдигнах на 28 градусите на климатика през мобилното приложение, за да му е топло на малкия като се прибере и изкъпе. Прибирам се и нъцки, вътре е 23 градуса и нещо, а климатикът изобщо не се е "събудил". Приримирих се с положението и нямам повече нерви за този климатик. Ще изчакам да застуди по-сериозно, и ако няма промяна ще търся техниците да ми изнесат термо датчика извън тялото. Днес прегледах сервизното ръководство и изваждането на датчика няма да е лесна работа. Има снимки в които се вижда, че кабела на датчика е стопиран със "свински опашки" и е къс. За да се извади трябва да се свали предния-долен капак, капака с дисплея и окото, както и капака под филтрите. Може да се наложи и отстрани да се извади платката.

    П.П. За дистанционното включване през мобилното приложение обмислям идея. Ще си купя някаква периферия която отчита стайната температура, и ще напиша сървис който чете показанията му. Показанията ще ги изпращам към telegram бот при определена команда или при определено изменение. Идеята е когато съм навън и искам да стопля вкъщи, да настроя климатика на 30 градуса през мобилното приложение. Като се вдигне температурата в помещението на 28 примерно, моя сървис да ми изпрати telegram нотификация, и аз след това да намаля градусите на климатика през мобилното приложение. Звучи сложно, но не е.
    Този пост е редактиран от sdn90; 07-10-21 в 01:07.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #266

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Броадлинк sp3s, мери мощността, така ще знаеш отдалечено дали се е включил.
    Броадлинк rm4 mini, захранващият кабел е със сензор за температура, така като вдигне стайната повече от необходимото ще излъчи команда с намалени градуси.
    sdn90 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #267

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Пробвах и функцията smart за която съветвах в първия си пост. Направих го в малката стая с 9ката , тъй като там имаше разлики понякога в зададена и достигната температура,но винаги в + (да кажем зададена 25 ,а спира на 27 в стаята). С тази функция поне моята машина работи доста по точно ,за цяла вечер не забелязах разлики. Променя посоката във вертикално и хоризонтално положение ,работи на различни мощности има си специфичен алгуритъм. Та на ваше място бих пробвал и това...Прави ми впечатление ,че разликите при мен се получават когато вън е топло да кажем 17 до 20 градуса.Когато е по хладно ги няма почти.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #268

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Вчера я тествах smart функцията. Днес я пуснах пак. Няма никаква промяна в градусите на които спира. В момента е настроен на 28 градуса с включена smart функция, и спря да духа на 25.3.
    Функцията по-скоро ми пречи отколкото помага. При включена smart функция се опитва да избягва хората в помещението и ефектът е, че духа към дограмата вдясно. Аз ръчно настройвам жалузите да духат наляво, към вътрешността на помещението и вратата, за да може да се разпространява по-равномерно топлината при отворена врата.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #269

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от sdn90 Виж публикацията
    ще търся техниците да ми изнесат термо датчика извън тялото..
    Защо първо не пробват да заменят датчика с нов, оригинален (на ГРЕЕ) да видим дали няма има промяна в работата ? За такава "операция " ставало ли е въпрос?
    А писмо до ГРЕЕ-Китай не мислиш ли да пишеш, ако тук те мотаят?
    Jack Krauser одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #270

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    а владее ли китайски йероглифи че да пише до Грий Китай ? Ако изобщо някой прочете ще го препратят към местния представител и това е ..
    sdn90 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 37 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе