Страница 19 от 37 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #271

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Датчика го измерваха дали работи правилно. Изключва когато при датчика стане +2 или +0 градуса спрямо зададената, и включва когато стане -2 градуса спрямо зададената. Казаха, че работи безупречно датчика. Могат да го сменят само ако изписва грешка на дисплея на климатика. Проблемът е, че на стайната температура не й пука особено за температурата при датчика. При датчика въздухът загрява бързо и се охлажда бавно. Това е основния проблем според мен. Не мога по никакъв начин обаче да си обясня как при другите участници в темата, които са постнали снимки, се постигат зададените градуси в стаята а не при датчика, горе на тавана. Чакам да ми доставят в събота термометър с кабел и сонда, и ще го следя дали дава отклонения датчика и какви. Поръчал съм същия модел термометър със сонда с който измерваха. От евтините е, за десетина лева, и не знам колко е достоверен.

    Не съм писал на Gree в Китай. Не мисля, че ще има полза. Те дори нямат Soyal в списъка от продукти в сайта си. Явно тук при нас се продават някакви локални за региона (или Европа) модели.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #272

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Пробвал ли си да махнеш предния капак и филтрите, само за проба, да видим дали няма промяна, датчика да има пряк достъп до стайната температура?
    Някаква термо "подложка" между датчика и кондензатора защо не сложиш да елиминираш загряването, ако изобщо това е проблема примерно за ламиниран паркет подложка от фибран, или от по дебел да го изтъниш (изрежеш) и да го подложиш?

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #273

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Абе аз ти казах, че ако не го смениш(климатика) ще имаш много постове тук,
    но поне ще си имаш играчка за цялата зима.
    Alexi, VeleV.Klima, Jack Krauser и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #274

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от sdn90 Виж публикацията
    Датчика го измерваха дали работи правилно. Изключва когато при датчика стане +2 или +0 градуса спрямо зададената, и включва когато стане -2 градуса спрямо зададената. Казаха, че работи безупречно датчика. Проблемът е, че на стайната температура не й пука особено за температурата при датчика. При датчика въздухът загрява бързо и се охлажда бавно. Това е основния проблем според мен.
    Щом приоритет ти е отоплението, продавай Грии-то и си вземи подов климатик.
    espace и tront харесват това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #275

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от sdn90 Виж публикацията
    Датчика го измерваха дали работи правилно. Изключва когато при датчика стане +2 или +0 градуса спрямо зададената, и включва когато стане -2 градуса спрямо зададената.
    Това болднато не е нормално. От някъде трябва да има настройка за Tcompensation потърси я и виж каква е зададена.
    "
    4. Heating mode
    Working condition and process of heating mode:
    When Tpreset-(Tindoor ambient temperature-Tcompensation)≥1°C, unit enters into heating mode. Compressor, outdoor fan and 4-way valve start operation.
    When -2°C<Tpreset-(Tindoor ambient temperature-Tcompensation)1°C, unit operates according to the previousstatus.
    When Tpreset-(Tindoor ambient temperature-Tcompensation)≤-2°C, compressor stops operation and outdoor fan will stop 30s later. Indoor fan will be in residual-heat blowing status.
    When unit is turned off under heating mode or changed to other modes from heating mode, 4-way valve will be power-off 2min after compressor stops working (compressor is in operation status under heating mode).
    When Toutdoor ambient temperature30°C, compressor stops operation immediately. Outdoor fan will stop 30s later.
    Under the condition that compressor is turned on, when unit is changed to heating mode from cooling or drying mode, 4-way valve will be energized in 2~3mins delay.
    Note: Tcompensation is determined by IDU and ODU. If IDU controls the compensation temperature, then Tcompensation isdetermined according to the value sent by IDU to ODU; If IDU does not control the compensation temperature, then Tcompensation will default to 3°C
    by the ODU."

    Пробвал ли си да стартираш климатика от самия него (не от дистанционното) по същия начин ли работи тогава?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #276

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Няма такава настройка никъде. Много мистериозен е този Tcompensation и как се определя.
    Има един бутон за ръчно включване на климатика без дистанционно, под предния капак с окото. Не съм го ползвал досега, но не мисля, че ще промени нещо.

    @ccankov73, Ако имах опция да го сменя, бих го разкачил на момента. Нямам за съжаление. Днес пак ми прави същите "магарии". Настроен е на 28, температурата в стаята падна на 24.3, и аз стоя под него и зяпам кога ще се включи. На 24 се включи и вдигна до 26 и изключи. Сега пак е на 24 и нещо температурата, и го чакам да видя кога ще се включи. Жена ми отсича, че иска закована температура на 25-26 градуса вътре. Е, няма как да стане, поне не и с този климатик. На малкия хич не му се отразяват добре тези температурни колебания вътре. Все е хремав и кисел откакто го закачихме този климатик. Сутрин все носа му запушен. Явно през нощта става по-студено вътре и климатикът не включва.
    Този пост е редактиран от sdn90; 07-10-21 в 16:20.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #277

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    stainwayго беше писал някъде за друг модел, може и при твоя да става по същия начин. Мисля в тая тема, но не съм сигурен.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #278

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Пробвал ли си да махнеш предния капак и филтрите, само за проба, да видим дали няма промяна, датчика да има пряк достъп до стайната температура?
    Някаква термо "подложка" между датчика и кондензатора защо не сложиш да елиминираш загряването, ако изобщо това е проблема примерно за ламиниран паркет подложка от фибран, или от по дебел да го изтъниш (изрежеш) и да го подложиш?
    sdn90,
    Това пробва ли го?

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #279

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    до сега да съм извадил датчика ази

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #280

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    sdn90, климатика по някаква причина има проблем. Трябва да се оправи по гаранция. Ако не могат да да си го вземат. Не ти е работа да пипаш нищо по датчиците. Да идват от фирмата и да си ги откачат. По принцип, ако има проблем и инсталатора не се справи с него следва да се обърне към вносителя.
    Само за сравнение имах питане за един Хайер. Писах на Haier Europe. Светкавичен отговор след 2-3 часа и решение на по питането ми за няколко дни.
    tront и Palev харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #281

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте! От два-три дена (като паднаха за постоянно температурите на 10 и под 10 гр.) следя работата на Соялката. Присъединявам се смело към мнението на @corsairman01 , че при казуса на колегата @sdn90 има някакъв друг сериозен проблем с климатика. Моята ламарина през тези два, вече ще станат три (и в момента) не спира да работи. Настроен беше предните дни на 24 гр., вън е 10, макс 11 гр. и вали и жената сутринта каза, че й е топло, та го намалих 23 гр. Офф не съм забелязал откакто съм буден. Реални с отворените врати към другите две помещения, покрива 55 кв. от жилището. Както беше и по време на охлаждането. Бичи си в периметър 370-420 вата при моето разположение на помещенията. И това май е единственият му недостатък - уж хипер, дупер, гига, квази инвертор, ама гълта точец. Както е тръгнало обаче, ще спестим от включването на другия климатик в по-далечната от него врата. Там прави макс 22 гр., което за спане е повече от идеално. Климатикът не е лош... никак даже! Наблюденията продължават.
    mimojef одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #282

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Е как 400W при 55кв.м.гълта ток.
    Ако има 4 стаи по 14кв.м. и 4 климатика на по 100W....то същото.
    espace и zxc0 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #283

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    да не забравяме че е 10-11 градуса навън ,при -10 консумацията ще е друга за това се радвай на тази ,не е висока .

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #284

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Според мен разхода е нормален.
    Хората топлят по 15-20м2 с по 200W. За 55 колко да е рахода?

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #285

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL


    Ето ти разход на друга машина в 50кв/23-4С да се ориентираш.
    Двата дена в началото темперираше.Сега е под 4kW/24ч.
    Малко ли е, много ли е - колкото толкова.Но ми се струва, че Alexi ще е прав и като захладнее още…..
    Важното да ти е топло.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    tront одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 37 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе