Страница 20 от 37 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #286

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте, присъединявам се към казаното от колегата presen . При мен (Пловдив) днес температурите вън бяха в порядъка 10/12 градуса 12ката беше настроена на 26 през повечето време после в свалих на 25 (стана ни горещо) в хола(около22кв) в който е монтиран достигаше заданието при вратата към коридора (г образен около 6кв) и в него беше 24/3 ,а в спалнята (12 кв) 21/2 , което напълно ме удовлетворява.За консумация не мога да кажа ,тъй като засега имам уред само на 9ката в другото помещение 12кв.(моята стая) там работи по различно ,но не е неочаквано за мен тъй като е голям за помещението. Достига зададената (25 градуса) и я подминава с градус или 2 за 6 до 12 мин. след което спира и чака около час час и половина (за толкова пада до около 23 ) и пак тръгва и така.Като консумация варира между 680 и 950 през времето ,когато работи.За мен е нормално ще видя как ще е като застудее.В същото помещение до това лято бях със стара 9ка осака неинверторна ,но нямах хубава дограма , а тази година смених цялата вкъщи и не мога да правя преки сравнения.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #287

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Сложил си Соял в 12 квадрата ? Аз ако продавах климатици щях да ти откажа да го монтирам .

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #288

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Така както гледам по-скоро са гледали да му вземат парите без значение дали отговаря на помещението или не.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #289

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Така както гледам по-скоро са гледали да му вземат парите без значение дали отговаря на помещението или не.
    Идеята ми беше като стане студено да отварям врата и да помагам и за спалнята която е съседна.(тъй като 12ката през коридора трудно би се справила. Какво значи да ми откажат да го монтират. Аз си плащам и съм го решил. Като не са те ще са други.Освен това сме колеги и сме се разбрали какво целя. Работя в областта електроника за отопление. Правим управления за пелетни камини , печки горелки и.т.н.Бях си решил да правя парно на пелети. Но бащата получи инфаркт март месец и като дойдоха жегите каза ,че не може да трае , та реших да мина на вариант климатици за охлаждане и отопление. Имаме още едно помещение 10кв там отиде старата осака. Мен ме устройват нещата.

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #290

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Разбира се, парите са си твои и ти си решаваш как да ги дадеш. По принцип моят коментар беше генерализиращ, защото повечето фирми и най вече технотата не ги вълнува къде ще се монтират а да се продадат. Монтажниците са външни фирми и на тях също не им дреме къде е климатика а да си направят по-бързо монтажа без вакуумиране и да тръгнат за другият монтаж. Аз също съм от Пловдив и знам какво е времето и какво е нужно за да се отопли 12м2. Този соял е мега преоразмерен за това стайче. Една 7ца MHI или Дайкин, щяха да свършат същата работа, но щяха да работят доста по комфортно.
    Alexi и dodo_pv харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #291

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Разбира се, парите са си твои и ти си решаваш как да ги дадеш. По принцип моят коментар беше генерализиращ, защото повечето фирми и най вече технотата не ги вълнува къде ще се монтират а да се продадат. Монтажниците са външни фирми и на тях също не им дреме къде е климатика а да си направят по-бързо монтажа без вакуумиране и да тръгнат за другият монтаж. Аз също съм от Пловдив и знам какво е времето и какво е нужно за да се отопли 12м2. Този соял е мега преоразмерен за това стайче. Една 7ца MHI или Дайкин, щяха да свършат същата работа, но щяха да работят доста по комфортно.
    Напълно съм съгласен ,обаче Аз MHI 7ца различна от diamond нямаше да взема , там цената е с едни 700 кинта повече от това което ми излезе сояла. А при положение , че монтирах и 12ката , някак не ми стигаха средствата които бях подготвил за пелетката и затова взех другото това решение...А да и за монтажа колеги са ми и мисля ,че си свършиха работата както трябва. И трите климатика (двата сояла и преместената осака бяха вакуумирани по 15/20 мин поне)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #292

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Една 7ца MHI или Дайкин, щяха да свършат същата работа, но щяха да работят доста по комфортно.
    Само защото няма 5-ци на пазара ...

    Аз като гледам какви температури се гонят в тази тема ми става горещо и отварям прозореца :D между другото времето е много приятно в момента.

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #293

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от mladen86 Виж публикацията
    Напълно съм съгласен ,обаче Аз MHI 7ца различна от diamond нямаше да взема , там цената е с едни 700 кинта повече от това което ми излезе сояла. А при положение , че монтирах и 12ката , някак не ми стигаха средствата които бях подготвил за пелетката и затова взех другото това решение...А да и за монтажа колеги са ми и мисля ,че си свършиха работата както трябва. И трите климатика (двата сояла и преместената осака бяха вакуумирани по 15/20 мин поне)
    Да ти кажа сега се загледах в короната и сояла и видях, че короната 9-ка щеше да работи по-добре поне на книга, нищо, че е по-мощна. Минимумът на отдаване е 0.6 срещу 0.8 на сояла и при консумацията короната я дават от 150w срещу 220 на сояла.
    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Само защото няма 5-ци на пазара ...

    Аз като гледам какви температури се гонят в тази тема ми става горещо и отварям прозореца :D между другото времето е много приятно в момента.
    Говори ми.
    Времето в Пловдив е сравнително топло и ако не бяха бебетата сигурно още нямаше да включваме климатик. Жената на 23 градуса е по къс ръкав, представям си на 26-28

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #294

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Да ти кажа сега се загледах в короната и сояла и видях, че короната 9-ка щеше да работи по-добре поне на книга, нищо, че е по-мощна. Минимумът на отдаване е 0.6 срещу 0.8 на сояла и при консумацията короната я дават от 150w срещу 220 на сояла.

    Говори ми.
    Времето в Пловдив е сравнително топло и ако не бяха бебетата сигурно още нямаше да включваме климатик. Жената на 23 градуса е по къс ръкав, представям си на 26-28
    U crown ът и той беше някъде с 300 лв повече, а и ми се видя за климата в Пловдив твърде сериозна машина. А относно консумацията засега е смехотворна за 10 Тина дена е изгорил 9 кв.ч.През седмицата като съм на работа е на 21 гр настроен и едва ли включва кой знае колко. Без клима е 19 гр в стаята.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #295

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Привет отново. Относно консумацията - нямам никаква представа много ли са, малко ли са ватовете, тъй като с ватметър съм в последните дни от злополучния ми Самсунг (най-нисък клас Мидея), който разкарах след предходната зима. Той ми беше и първият личен климатик в живота и срещата беше скандална. Когато се реши, че ще се купува новият, всичко живо около мен ми набиваха Грий. Викам - добре, ама ако е гарга - да е рошава. Беше казано, че Соял е новият топ. Викам 'айде'! Та, мисълта ми беше - да видя колко съм се прецакал или не.

    Оглеждам винаги и другите теми тук във форума и гледам някакви ватове от порядъка 150-250 вата на отопление (аз такива ватове виждах само на охлаждане) и естествено е да си кажа, че съм се прецакал с моя. Който понякога дори отива и на 560 вата. Това се случва като затворя вратата на някоя от стаите. Какви помещения отоплявате? Каква температура гоните? Като прочета, че някой оставя климатик на отопление 21 гр. - защо въобще сте го включили? Какво духа като градус под тези ватове?

    Соялът е огромен (външно/вътрешно тяло), мощен климатик, който (лично се убедих) иска простор, за да работи максимално адекватно. Какво означава адекватно е друг въпрос. Сега ме мъчи друга мисъл - климатъкът не е спрял да работи откакто съм буден? Това нормално ли е? Без да офф-не веднъж. Днес съм излизал за много малко от вкъщи, но се съмнявам тогава да го е направил. Кажете, нормално ли е? Настроен е на 23 гр. и е приятно топло. Колкото времето вън - да, приятно е с есенното яке и топли обувки. Вкъщи обаче без топло в момента е 18, което не ми се връзва с домашен комфорт. С инфлацията и цените, които се задават, безтуй ще сме по площадите и улиците декември/януари. Та, може да ни се наложи и да свикнем с 10-15 гр. стаен комфорт. Да пази Бог!

    Исках и за външното тяло да споделя - тази сутрин си пия кафето и се опитвам да го заслушам в рамките на 15 минути. На 2 м. от него нищо не чувам, та се залепих до него. През тези 15 минути усещах как вътре нещо се засилва в един момент, после намалява. Всичко е наред, нали. Това е нормално. Слушал съм най-вероятно компресора и оборотите му? Сорри, че задавам такива малоумни въпроси, но покрай колегата горе се стреснах от някакъв фабричен и масов дефект. Стискам му палци да е намерил някакво решение на проблема му! Спокойна вечер на всички!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #296

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Според мен машината ти си работи , абсолютно нормално. При мен 12ката днес докато беше настроена на 25/6 градуса изключи 2/3 пъти за по 15тина минути, Чак надвечер като свалихме на 24 изключи за повече. А иначе го оставям на 21 уж за да гони по малко разлика, Като се замисля в момента е малко безмислено съдейки, че за 15 мин достига заданието ,Ама стар навик от осаката какво да се прави...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #297

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    това със 150те вата не го могат много климатици ,Сояла е по скоро за големи помещения където да покаже сила .. не бих го поставил в по малко от 30 квадрата .. за Грий се знае че нямат нисък минимум ,нямат нито един модел да слиза под 300 вата на отопление

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #298

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте,
    И аз имам споменатия проблем с достигането на температурата при Soyal 12. Без значение на колко е конгигуриран повече от 23-23.5 не вдига.

    С оглед странното му поведение го слагам на 26 гр. Денем държи около 23, тая сутрин като станах беше паднал на 22.... напълно неадекватно.

    Монтиран от vimax в помещение 30кв и обичайно работи с отворена врата към коридор и спални.

    Sent from my DN2103 using Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #299

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    По-скоро става въпрос за напълно неадекватно използване на машината. Това не е печка на дърва и въглища.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #300

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    стига с това ползване ,при тия външни трябва да прави баня в апартамента
    corsairman01 и tront харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 37 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе