Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42
Like Tree2Одобрявам

Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #31

    Re:Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре

    А никъде не съм казвал.че ще замръзне веднага.Напротив,писах,че и месеци може да минат,докато нещо стане.
    Почти всички малки клими нямат дехидратор.Имаха някои марки преди години,сега вече не е така.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #32

    Re:Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре

    Ванко, със сигурност ще замръзне зимата, когато навън е студено, и системата работи при по-ниски налягания. Щом нямат дехидратори, аз бих обърнал наистина внимание за това системата да е суха, и добре вакумирана. Човека горе пита как ще разбере дали има влага или не. Ми не може да се разбере на око, дори и опитен техник да погледне пак не може да се каже. Ще си проличи с годините работа на климатика

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #33

    Re:Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре

    Въпрос към provigo: казваш че, t° на крана на входа на външното тяло е с ниска t° от изпарителя. При мен е точно така, t° на изходящата тръба (по-тънката) е с по-висока t° от входящата. Но, не би ли трябвало да е обратното. Фреона когато постъпва във изпарителя с ниска t° и налягане, вследствие на топлообмена с по-топлия въздух който е в помещението, следва връщайки се към компресора той да си повиши t° и налягането.
    Ако не е така, защо?

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #34

    Re:Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    ..... Аз като сложа манометрите, гледам налягането при вентила, което е малко по-ниско от реалното налягане в изпарителя, понеже вентила е близо до компресора който засмуква. Значи и температурата ми на изпарение ще е малко по-висока от това което ми показва манометъра като налягане (t° изпарение). .....
    Ти не си прочел добре. Не говоря за температура на крана! За там ти трябва термометър за да си сигурен колко е. Говоря за налягането което манометъра ти показва, че е по-ниско от това в изпарителя. За тръби които са на лимита на дължината си, може спокойно да предвидиш 5 psi разлика. Правилно си писал, фреона си повишава температурата идвайки към компресора, т.нар. прегрев на парите. Но не си повишава налягането! Разгледай една P/h диаграма и един хладилен цикъл изобразен на нея. Ще видиш, че теоретично линията на изпарение е при ПОСТОЯННО налягане (долната хоризонтална), а температурата на фреона след като излезе от дясната гранична крива на диаграмата, се получава прегрева и повишаването на температурата му, като налягането остава постоянно. Това е теоретично!
    На практика поради съпротивлението в тръбите не позволява да имаме еднакво налягане между входа на изпарителя и смукателната страна на компресора!
    Цитат Първоначално публикувано от techno
    ..При мен е точно така, t° на изходящата тръба (по-тънката) е с по-висока t° от входящата. Но, не би ли трябвало да е обратното. ...
    Това е така, понеже дроселирането става в капилярка във външното тяло. И по тънката тръба тръгва паротечна смес. Фактически течната фаза съдържа и пари, има частично изпарение да го кажем. После в изпарителя, в следствие на бурния топлообмен и допълнителното разжиряване на паротечната смес фреона се доизпарява и доста по-ниски температури. Затова смукателната тръба може да е по-студена както си забелязъл.
    Jack Krauser одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #35

    Re:Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре

    provigo, благодаря за изчерпателния отговор!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #36

    Re:Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре

    Здравейте и за много години.От една година съм собственик на такова HITACHI RAS/RAC-14KH2 и имам същият проблем НЕ ТОПЛИ. стаята ми е 16 кв. северна с Алуминиева дограма ,тухла,8 етаж. При зададена температура 22градуса, на клапата температурата е 42 и до там.но струята се усеща хладна.За сравнение в съседната стая имам GREE ACS-12 HUMMER също при зададени 22градуса, струята на клапата е около 50градуса но и самата струя е много гореща на 25гр направо си пари на ръката .Рестартирах го чистих го промивах го се тая .Отделно външното тяло като включи компресора ръмжи се едно ше избухва щом от 8 ет. го чувам чак долу пред входа /при тихо време вечер да речем / ръмжи си доста .Нормално ли е това или не .Скоро му изтича гаранцията не е профилактиран от сервиза до сега ,ама се чудя има ли смисъл да им давам 40лв само за да го видят и да си идат незнам Моля дайте предложения какво да го права тоз капут.А забравих да спомена че е Малайзийска сглобка.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #37

    Re:Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре

    Цитат Първоначално публикувано от Toshimoto
    Здравейте и за много години.От една година съм собственик на такова HITACHI RAS/RAC-14KH2 и имам същият проблем НЕ ТОПЛИ. стаята ми е 16 кв. северна с Алуминиева дограма ,тухла,8 етаж. При зададена температура 22градуса, на клапата температурата е 42 и до там.но струята се усеща хладна.За сравнение в съседната стая имам GREE ACS-12 HUMMER също при зададени 22градуса, струята на клапата е около 50градуса но и самата струя е много гореща на 25гр направо си пари на ръката .Рестартирах го чистих го промивах го се тая .Отделно външното тяло като включи компресора ръмжи се едно ше избухва щом от 8 ет. го чувам чак долу пред входа /при тихо време вечер да речем / ръмжи си доста .Нормално ли е това или не .Скоро му изтича гаранцията не е профилактиран от сервиза до сега ,ама се чудя има ли смисъл да им давам 40лв само за да го видят и да си идат незнам Моля дайте предложения какво да го права тоз капут.А забравих да спомена че е Малайзийска сглобка.
    Продай го(ако има кой да го купи) и си вземи свестен климатик.То бива бива, ама да не може да топли стая от 16кв.м....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #38

    Re:Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре

    Защо да го продавам климатика е с добри показатели СОР-3,85 1 kw консумация Въпроса е дали е възможно да е понамалял фриона ?

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #39

    Re:Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре

    Цитат Първоначално публикувано от Toshimoto
    Защо да го продавам климатика е с добри показатели СОР-3,85 1 kw консумация Въпроса е дали е възможно да е понамалял фриона ?
    тук едва ли може някой от форума "дистанционно" да ти помеогне иска замерване с уреди на място.Обаче според мен така се вкарваш в един филм който доста хора с климатици хитачита вече са гледали.

    Те тея добри показатели като ти чета поста(от осем години го чуваш долу от вход акато се прибираш) са само на книга...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #40

    Re:Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре

    Не от осем години колега .Климатика е на една година .Климатика е на осният етаж а се чува на първия как ръмжи когато е тихо вечер .Ама аз се обадих на сервиза да дойдат и да го видят пък квото е тва е .Ако е с изтървал фреон ,гаранцията покрива ли новото пълнене ?

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #41

    Re:Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре

    Цитат Първоначално публикувано от Toshimoto
    Не от осем години колега .Климатика е на една година .Климатика е на осният етаж а се чува на първия как ръмжи когато е тихо вечер .Ама аз се обадих на сервиза да дойдат и да го видят пък квото е тва е .Ако е с изтървал фреон ,гаранцията покрива ли новото пълнене ?
    Би трябвало, нали не ти си го монтирал, а тази фирма която ще дойде.

    Не те разбрах добре че е на 1 година, но в началото при първия ми отговор правилно съм разбрал, че е на 1 година и при вторият ти отговор към мен съм останал с впечатлението, че е на 8 години.

    Именно защото е едва на 1 година считам за най-правилен 1-вия си отговор= да го продаеш и си купиш друг.Този филм вече доста хора го гледат или са го гледали...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #42

    Re:Hitachi RAS/RAC-14KH2 - не топли и не охлажда добре

    Toshimoto, послушай justify. Няма смисъл да се занимаваш със сервиза, просто този климатик става за отопление само при положителни темп., при отрицателни просто става за вентилатор.С моя какво ли не пробваха и нищо, не можех да отоплявам 12кв.м стая с него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU-PE9DKE - не охлажда и не топли добре
    От vrangel67 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 24-12-09, 00:36
  2. Автоклиматикът ми не охлажда добре ?
    От vnedel4ev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 11-06-09, 17:47
  3. Хладилник Мраз 270 - не охлажда добре
    От lkma във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-09, 16:49
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - не топли добре
    От sadg във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 7
    Последно: 06-01-08, 11:01
  5. Hitachi RAS/RAC-08KH - не топли добре
    От volang във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 21
    Последно: 09-12-07, 21:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе