Страница 15 от 52 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 768
Like Tree59Одобрявам

Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #211

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от zaklima
    И за допълнение. МАЛКА ЦЕНА МАЛКО ТОПЛО И МАЛКО СТУДЕНО
    А климатика MIDEA уви не е китайски а само ние така умните БЪЛГАРИ леко сми я ПООТКРАДНАЛИ!!!
    Попитайте П.Китова
    Вносители на Midea са Магнум-Д, а не К&К!!! И Петя Китова не е човека!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    4
    #212

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    А и за фреона.
    Одавна не се използва. Забранен е.
    Всички агенти (R22-R26-R210-R280-R305-R410-R412 ) са ИЗОБУТАНИ не са фреон!

    Не пускай последователни постове. Има бутон "Редактирай".

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #213

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от zaklima
    А и за фреона.
    Одавна не се използва. Забранен е.
    Всички агенти (R22-R26-R210-R280-R305-R410-R412 ) са ИЗОБУТАНИ не са фреон!
    Изобутан. Химична формула. С3Н8. С4Н10. С4Н10

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #214

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от zaklima
    Специално за Lazar!
    ТЕРМО ДВОЙКА
    Ако ме разбираш?
    Замисли се първо как работи един хладилник и чак тогава ще разбереш как работи климатика!
    Не съм питал нищо - само превеждах!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #215

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Здравейте! Чета тук от доста време /не само в този раздел / и винаги съм намирал доста и полезна инфо. от пишещите тук. Към казуса:

    Помещението е 15-16 квадрата, но е височко и кубиците са ок. 45. Под наем е в голяма обществена сграда, стара дограма, без изолация, изложението - югозапад-юг - мн. е топло. Сградата има централно отопление и климатика ще се ползва за охлаждане, евентуално - маалко отопление в преходните сезони, при не особено ниски външни температури. Въпросите:

    1. 9-ка или 12-ка /Мидеа, конвенционални/? До сега съм разглеждал само 12-ците, но ако смятате, че и 9-ка ще се справи? Разходът на ел. енергия също е от значение, въпреки, че съм наясно за A, B, C, D, E... и не очаквам чудеса...
    2. MSG -12 HR вече не се намират тук /Плевен/, предлагат ми MSG -12 HRN2 с "новия фреон" /но не разбрах 407 или 410/ за около 650 лв. с монтаж. Фирмата е с нелоши отзиви за монтажа и поддръжката, работят директно с "Магнум". Някой вече виждал ли го е "отвътре", сервизна д-ция и т.н.? Мидеа ли си е или е от "холдинговите"?
    3. Вглеждам се и в това /и подобните му на газ 22, налични на склад в Плевен/:
    http://www.zora-bg.com/main.php?p=pr...=&show_store=1
    Като крайна цена пак ще е толкова някъде, но не знам в Плевен кой и как монтира и поддържа за "Зора"...

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #216

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Ако ще е предимно за охлаждане девятките са добре като мощност, при условие че в стаите няма машини отдаващи топлина. По-малък дебит въздух развъртат, по-тихи външни тела.

    Конвенционални трябва да са, при положение че ще са евтини. Фреон R22 има по добри показатели от R407c, затова и ти препоръчвам климатици с такъв фреон да вземеш, освен това е по-евтин за момента.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #217

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Девятката ти е малка,вземи си 12ка и не се притеснявай че е на 407 климатика има 3 години гаранция (с профилактика) така че цената на фреона не те засяга.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #218

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovanev
    Здравейте! Чета тук от доста време /не само в този раздел / и винаги съм намирал доста и полезна инфо. от пишещите тук. Към казуса:

    Помещението е 15-16 квадрата, но е височко и кубиците са ок. 45. Под наем е в голяма обществена сграда, стара дограма, без изолация, изложението - югозапад-юг - мн. е топло. Сградата има централно отопление и климатика ще се ползва за охлаждане, евентуално - маалко отопление в преходните сезони, при не особено ниски външни температури. Въпросите:

    1. 9-ка или 12-ка /Мидеа, конвенционални/? До сега съм разглеждал само 12-ците, но ако смятате, че и 9-ка ще се справи? Разходът на ел. енергия също е от значение, въпреки, че съм наясно за A, B, C, D, E... и не очаквам чудеса...
    2. MSG -12 HR вече не се намират тук /Плевен/, предлагат ми MSG -12 HRN2 с "новия фреон" /но не разбрах 407 или 410/ за около 650 лв. с монтаж. Фирмата е с нелоши отзиви за монтажа и поддръжката, работят директно с "Магнум". Някой вече виждал ли го е "отвътре", сервизна д-ция и т.н.? Мидеа ли си е или е от "холдинговите"?
    3. Вглеждам се и в това /и подобните му на газ 22, налични на склад в Плевен/:
    http://www.zora-bg.com/main.php?p=pr...=&show_store=1
    Като крайна цена пак ще е толкова някъде, но не знам в Плевен кой и как монтира и поддържа за "Зора"...
    При нас имаме бройки и с R22 щом си мераклия ела при нас на 200метра от зора сме.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    1
    #219

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от zaklima
    Pro4etete mnogo dobre tova.OTNASIA SE ZA KLIMATIK MIDEA MSG-9 HR ili MSG-12 HR
    Kogato ureda e na rejim otoplenie.Vun6noto tialo e normalno da obledi(zatova go ima rejima defrost-razmraziavane)koito vie nemojete da kontrolirate!!!Razmraziavaneto e rejim koito biva kontroliran ot vun6en dat4ik za temperaturata(ne me razbiraite pogre6no.Tozi dat4ik ne vi pokazva vun6nata temperatura a samo zadeistva rejima defrost)kogato temperaturata e tvurde niska se aktivira ABSOLIUTNO AVTOMATI4NO tozi rejim DEFROST i pri dostigane na normalno visoika temperatura na vun6noto tialo koiato e fabri4no zadadena rejima defrost se deaktivira AVTOMATI4NO.
    A 6to se otnasia za turbinata na VUTRE6NOTO TIALO tia se izkliu4va sama pri startirane na rejima DEFROST i se vkliu4va otnovo pri negovia krai.
    NORMALNO E SLED RAZMRAZIAVANE PRI VKLIU4VANE NA TURBINATA NA VUTRE6NOTO TIALO , 10-15 SEKUNDI DA DUHA STUDENO.
    ZA6TOTO PRI REJIMA DEFROST PROCESITE NA TERMO AGENTA SE OBTU6TAT .Toest vun6noto tialo se zatoplia a vutre6noto se ohlajda( NO SAMO PRI OTOPLENIE).
    Ako na niakoi turbinata na vutre6noto mu tialo produljava rabota pri rejim DEFROST da potursi tehnik( i to nai dobre ot oturiziran serviz).


    TEMPERATURATA KOIATO ZADAVATE OT DISTANCIONOTO UPRAVLENIE E TAZI KOIATO KLIMATIKA TRIABVA DA DOSTIGNE A DALI TOVA 6TE STANE ZAVISI OT OTOPLIAIMATA PLO6T I DALI TIA MOJE DA ZADURJA TOPLINA ILI HLAD PO DULGO VREME . AKO MOJE I KLIMATIKA MOJE DA DOSTIGNE ZADADENATA OT VAS TEMPERATURA.A AKO NEMOJE TOGAVA I KLIMATIKA NEMOJE DA DOSTIGNE ZADADENATA TEMPERATURA. I V PURVIA SLU4AI KLIMATIKA 6TE E IKONOMI4EN A VUV VTORIA SLU4AI NIAMA DA E IKONOMI4EN ZA6TOTO LOGI4NO UREDA 6TE RABOTI PO DULGO VREME.

    Az ne iskam da sporia s vsi4ki vas davam vi fakti za tozi model.A vie ako iskate mi viarvaite ako iskate nedeite izbora e va6.


    OT PROIZVODITELA!!!

    Нека производителя да си напише обясненията на кирилица, за да се четат нормално от всички. Иначе ще бъдат изтрити!
    Кажи ми моля те къде точно във външното тяло е монтиран датчика и къде му е кабела за връзка с вътрешното тяло хахаххахахаха става въпрос точно за MSG 9 - 12 hr .Този климатик размразява по време няма никакъв външен датчик знам го от опит вервай ми.Ама ме разсмя БРАВО.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #220

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    lavsho е прав - 3 год., без никакви задължения - като профилактика веднъж годишно или др. такива. Въпросът беше по-скоро дали машинката HRN2 си е Мидеа /някой виждал ли е "карантията", дори и на хартия?/, или е от "ония"...

    В помещението има техника, която отделя малко топлина, но работят жени, така, че не се търси арктически студ... В перспектива - за 9-ката /ако някога се демонтира/ - при родителите ми имам подходяща спалня за нея - отонво ще се търси само охлаждане... Отделно - по-скромната първоначална сума... 

    Velev, предложението ме интересува, видях твоите координати, ще се видим лично!

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #221

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Умишлено обърнах внимание че фреон R22 е по-евтин, освен че и предимствата са му повече от R407c. При монтаж на климатик понякога се случва при неопитни монтажници да не могат да направят добри заварки или конуси, също е възможно някой ден да се спука някоя заварка по системата, в резултат климатика губи част или всичкия си фреон.

    Фреон R407c е три компонентен, при пропуск си заминават предимно по леките съставки, по този начин техните съотношения на които казваме фреон R407c се променят. Правени са изследвания при които ако системата загуби над 30 % от първоначалния фреон и после се извърши дозареждане, мощността на целия климатик спада с от 8 до 15 %, коефицента на производителност спада от 4 до 7 %.
    Изследване върху фреоните R22 и R407c в хладилните и климатични системи.

    При гаранционни ремонти, някой монтажни фирми вместо да заредят наново празен климатик с правилния фреон за който е конструирана машината слагат R22, защото е по-евтин, а те за гаранционен ремонт пари не вземат. Климатика пак работи, някак си, с незнайно вече какъв хладилен капацитет и COP.

    Пример: Ако 50 % от фреон R407c на климатика е избягал, дори и да го дозаредят отново с R407c, това вече няма да е същия като мощност и икономичност климатик. Ако климатика е гаранционен, монтажната фирма няма интерес да изпуска целия фреон за да направи ново пълно зареждане, защото не взема пари, а този фреон е над 2 пъти по-скъп от R22.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #222

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    След малко сметки /а и Г-н Велев е монтирал вече техника на др. наематели в сградата/ се спрях на 9-ка с R22: MSF6 09AR - ако не греша модела - този с нагревателите. Цената е същата като на MSG 09HRN2. Ще се монтира утре, след обед - Петък, 13-ти, стискайте палци...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    18
    #223

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Здравейте и аз да споделя опит от втория си климатик Midea MSG12HR с фреон R22 монтиран преди 5 дни в хола 3.5 м на 5.4 м пуснат на 17 градуса на low скорост на перката след 5 мин. работа при температура в стаята около 25 градуса и външна около 32 градуса температурата на изходящия въздух е 6 градуса.Тръбен път по малък от 1.5 метра
    [img width=600 height=600]http://www.picvalley.net/u/751/1418774878.JPG[/img]

    Като първи впечатления климатика работи добре...външното тяло е почти безшумно(има гумени тампони)вътрешното тяло не е от най-безшумните но е доста тихо....в сравнение с другия климатик в спалнята Chigo дванайска на 4 години без профилактика Chigoto хлади като че ли малко повече...може и да си въобразявам а може би и заради по малкия обем на спалнята 3.5 метра на 3.5 метра.....Като цяло съм доволен от Mideata остава да видим как ще топли ?? Сега се сещам и за друга разлика между Chigoto и Mideata е че вътрешното тяло на Chigoto е доста по голямо може би и по площ на ламелите да е по ...по...

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #224

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Умишлено обърнах внимание че фреон R22 е по-евтин, освен че и предимствата са му повече от R407c. При монтаж на климатик понякога се случва при неопитни монтажници да не могат да направят добри заварки или конуси, също е възможно някой ден да се спука някоя заварка по системата, в резултат климатика губи част или всичкия си фреон.

    Фреон R407c е три компонентен, при пропуск си заминават предимно по леките съставки, по този начин техните съотношения на които казваме фреон R407c се променят. Правени са изследвания при които ако системата загуби над 30 % от първоначалния фреон и после се извърши дозареждане, мощността на целия климатик спада с от 8 до 15 %, коефицента на производителност спада от 4 до 7 %.
    Изследване върху фреоните R22 и R407c в хладилните и климатични системи.

    При гаранционни ремонти, някой монтажни фирми вместо да заредят наново празен климатик с правилния фреон за който е конструирана машината слагат R22, защото е по-евтин, а те за гаранционен ремонт пари не вземат. Климатика пак работи, някак си, с незнайно вече какъв хладилен капацитет и COP.

    Пример: Ако 50 % от фреон R407c на климатика е избягал, дори и да го дозаредят отново с R407c, това вече няма да е същия като мощност и икономичност климатик. Ако климатика е гаранционен, монтажната фирма няма интерес да изпуска целия фреон за да направи ново пълно зареждане, защото не взема пари, а този фреон е над 2 пъти по-скъп от R22.
    Това последното може и да го правят някой но ние го избягваме и си зареждаме наново по везна по добре да загубим някой лев повече отколкото доволен клиент. Дори ще кажа че имахме една серия с климатици която дойде заводски заредена с малко количество фреон всички клими от този модел ги зареждахме след вакумирането.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    18
    #225

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Ето и първото нещо което открих е че дистанционното не изпълнява програмите(така наречените ) примерно задавам му да спре в еди колко си часа и той спира...задавам му да стартира в еди колко си часа и той тръгва но ако му кажа да спре в еди колко си часа и да тръгне примерно след Х часа не спира изобщо .......спазвам всичко по инструкцията и не се получава ...нормално ли е това или да искам да ми сменят дистанционното....то подава комамндите към климата и е обърнато дирекно към вътрешното тяло....и при вас ли е така...на дистанционното пише Type:R11HG/E


    П.С Сега пробвах и открих че всичко си работи...просто като му задам час за включване той заработва 5 мин. след Time ON а изключва точно на момента на time off


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 52 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 22:36
  2. XBMC Media Center: Настройки и всичко свързано с него
    От jabkata във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 24-05-14, 10:08
  3. Midea MSR-09HRN1 (R6) - всичко свързано с този модел.
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-12, 21:37
  4. Midea MSF-12HR - ремонт
    От helios1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 25-04-10, 17:43
  5. Упътване за Midea STT-12HR
    От dagoburd във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-09, 18:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе