Страница 41 от 81 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 1204
Like Tree285Одобрявам

Новите инверторни модели на Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #601

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Всичко зависи от конкретните условия. Не може да се каже тоя разход добър ли е или лош (ако приемем че не знаем какъв е климатика).
    Аз все още не съм включвал климатика на отопление. Температурата вътре не пада под 22гр. Е ако бях го включил и задал 22гр. и ви кажа средна моментна мощност 5 - 10W и поддържа 22 гр., какво? - Хубав ли ми е климатика/разхода?
    zhelko и diksanal харесват това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    46
    #602

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    da, малее ми, около 635 Вт би трябвало да са като отдадена(ако е вярно написан КОП-а). Ще взема да пусна тая вечер радиаторите, че да има какво да сравняваме

    - - - - - - - - - -

    днес няма данни, беше топло нощес 15гр. Малко пояснения за помещението дългото на Г-то е 8м, късото-6м, височината в единия край е 3,45м, а в другия 2,60м с обща площ на остъкляването от три страни 35 кв.м ( в т.ч 3 врати). Затова са две 12-ки , камина и радиатори. Останалите 18 кв.м от правоъгълника са спалня, която в повечето дни се отоплява през отворената врата( въпреки, че си има самостоятелна 9-ка)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #603

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Живял съм в къща, живял съм и в апартамент на първи етаж, в момента съм в апартамент на втори, догодина на 5-ти етаж.
    Разликите при отоплението са огромни между първите три.
    Приблизителни сравнения на топлозагубите:
    Къщата (сравнително нова, без изолации, дървена дограма, един етаж, изложение: ИЮЗ ) - помня дата 5 март (не е най-голямата зима) , външна температура около 0 гр. - Пет часа след изгасването на печката тип "Чудо" вътрешната температура е 2 , 3 градуса.
    Първи етаж:тухла, без изолации, дървена дограма, изложение: Север) - Нормална зима, 20 часа след спиране на печка тип "пернишка" вътрешната температура е към 9 гр.
    Втори етаж:В същия блок като първия етаж, друг вход + още една стая на Юг) - Северната стая е 1:1 със стаята от първи етаж: Нормална зима, 18 часа след спиране на печка тип "Камина" вътрешната температура е към 15 гр. - бабата отдолу помага с печка на дърва.
    Южната стая без никакво отопление не е падала под 6гр. (за зима 2008г. и 2009г.) - никой не помага от никоя посока. За 2012г. не знам колко би паднало защото вече имаше климатик.

    Мисълта ми е че колкото повече са загубите - толкова по-добър климатик има смисъл да се купи и да се избие.
    Ако загубите са много малки и печалбата от по-добрия климатик ще е малка.
    За комфорт, проблеми, мощности не говоря, а за себестойност на инвестицията - за ПАРИ с една дума.

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    46
    #604

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Живял съм в къща, живял съм и в апартамент на първи етаж, в момента съм в апартамент на втори, догодина на 5-ти етаж.
    Разликите при отоплението са огромни между първите три.
    Приблизителни сравнения на топлозагубите:
    Къщата (сравнително нова, без изолации, дървена дограма, един етаж, изложение: ИЮЗ ) - помня дата 5 март (не е най-голямата зима) , външна температура около 0 гр. - Пет часа след изгасването на печката тип "Чудо" вътрешната температура е 2 , 3 градуса.
    Първи етаж:тухла, без изолации, дървена дограма, изложение: Север) - Нормална зима, 20 часа след спиране на печка тип "пернишка" вътрешната температура е към 9 гр.
    Втори етаж:В същия блок като първия етаж, друг вход + още една стая на Юг) - Северната стая е 1:1 със стаята от първи етаж: Нормална зима, 18 часа след спиране на печка тип "Камина" вътрешната температура е към 15 гр. - бабата отдолу помага с печка на дърва.
    Южната стая без никакво отопление не е падала под 6гр. (за зима 2008г. и 2009г.) - никой не помага от никоя посока. За 2012г. не знам колко би паднало защото вече имаше климатик.

    Мисълта ми е че колкото повече са загубите - толкова по-добър климатик има смисъл да се купи и да се избие.
    Ако загубите са много малки и печалбата от по-добрия климатик ще е малка.
    За комфорт, проблеми, мощности не говоря, а за себестойност на инвестицията - за ПАРИ с една дума.
    Определено преди да се вложат в клима, парите трябва да се насочат в топлоизолация, но оразмерена, а не 2 см вътрешно и айде! срока на употреба и е много дълъг и намалява количеството на използвана енергия от всякакъв вид източник. Само така вместо скъпи, покриващи големи диапазони по мощност и условия на работа машини, може да се мине по- тънко, примерно с Мидеа. Да се търси "избиване"на цена от спестен чрез скъп климатик ток означава, че загубите са големи ( същото като ония, дето мъкнел ж.п.релса на лов за лъвове, щото много бъже бегал, когато я хвърли). Това е мързеливо и неефективно решение, при това рисково ( ако се прецака техниката или се вдигнат цените рязко заради, да речем някоя арабска пролет или просто спре тока в някоя зимна буря). Трябва да се намалява необходимостта от енергия, това е! Най- добре пасивни къщи, ама още сме далече.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,515
    #605

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Химера е идеята за икономия на каквото и да е, чрез покупката на нискобюджетен климатизатор в добре изолирано жилище! Не може. Нискобюджетният дава прерадход поне 25%, в сравнение със същия от висок клас. А надеждността не коментирам въобще. В преходните сезони и в големи студове, преразходът става още по-голям.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #606

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Пропуснах да отбележа (извинявам се), че на първия и на втория етаж съм на квартира и изолацията трябва аз да я платя, а срока за ползване е незнаен. - зависи от конкретните условия, както казах.
    Ако имаш излишни пари е ясно. Въпроса е като има само за едното - предпочетох среден клас климатик. - не съм казвал "скъп", а по-добър.
    Грубо си сметнах че изолацията да смъкне сметките 2 пъти най-много (дограмата е стара), а среден климатик към 3 пъти. Освен това после си вземам климатика, а изолацията - НЕ.
    Хубаво е че имаш различни независими варианти за отопление.

    Те да са само 25% и аз ще си купя, ама ме съмнява. - 25% са ми 40 лв. за година. Да оставим надеждността и комфорта настрана.
    Този пост е редактиран от zxc0; 10-09-13 в 13:57.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #607

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Хайде SPAM OVER и се ориентирайте към писане по темата.В противен случай вадя Голямата гума за триене...

    За изолация и други такива проблеми има отделни теми.Пишете в тях.
    Kasap и zxc0 харесват това.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    46
    #608

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Мидеa- MSR12HRDN1(R17) на две седмици, не показва признаци на живот. Онази вечер спира тока за около 4 часа и след идването му не тръгна вече. Преди имаше подобен проблем, някак си се оправи (реших, че е от отложения старт) сега изчаках 24 часа - не и не. Откачам кабела от външното, вътрешното не тръгва. Въпроса е дали е само то.
    Търси се човек за установяване на проблема и отстраняването му, професионално и по пазарни цени! Моля предложенията на личните.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #609

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Потърси си сервиза извършил монтажа те имат правото да го ремонтират в гаранционния срок. Всяко друго вмешателство може да прекрати гаранцията. Язък за хвалбите дето му хвърли, ето затова хората в форума препоръчват реномирани марки за отопление който имат висока надеждност във времето. Успех с ремонта.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    46
    #610

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Потърси си сервиза извършил монтажа те имат правото да го ремонтират в гаранционния срок. Всяко друго вмешателство може да прекрати гаранцията. Язък за хвалбите дето му хвърли, ето затова хората в форума препоръчват реномирани марки за отопление който имат висока надеждност във времето. Успех с ремонта.

    Хвалби няма, споделям само факти. Не искам гаранционен сервиз, говорих с един, обожествил се е, плащам си за качествена работа т.е климат-а да работи без разни уговорки( примерно да го пускам по чорапи). Току виж му стане навик да се влачи за "поддръжка" и да ме заплашва, че ако се прецака, няма да ми важи гаранцията! Не ме бъркат 700 лв, мога да го изхвърля в гаранционния му срок, но искам да опитам да го ползвам. Срамота е някакъв климатик да се окаже над възможностите на знаещи и можещи хора!
    ПП
    Купил съм си и дърва за всеки случай

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,515
    #611

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Намери електротехник и го помоли да прегледа захранването (изправителя преди инвертора). На тъста ми, преди климатика сложих един варистор 250 V с реле и един предпазител 10А, бавен. При напрежение над 250V в мрежата, релето прави късо и бушона гори. Има и по-интелигентни решения, ако разполагаш с време. Като ти го ремонтира климатика, кажи му да измисли нещо, което да спира по-високото напрежение. Мидеята не го може.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    46
    #612

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    WP_20130922_004[1].jpgWP_20130922_005[1].jpg
    отоплителни х-ки на супер дайсекай и MSR 12 HRDN1
    За тошибата са изследвани доста по- ниски температури, но до около -7гр разлика май няма, освен в цената на уредите (1950 срещу 720).
    реотана във външното тяло е 83Вт според сервизното, а не 0.83 кВт. включва под 5 гр за избягване на заледяване и изключва над 15 гр. Втория нагревател е за картера на компресора 100 Вт, ако е включен уреда в мрежата, но не работи го затопля, ако си работи няма реотан.
    Kasap одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #613

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Значи според тебе Дайсеикая е Мидея ама с друга цена. Човече ти явно не си виждал Дайсеикаи на живо за да мислиш така.
    Mega одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    46
    #614

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Драго ми е , че се включваш, ама защо не по темата? споделям инфо от производителите, не давам оценки. това че в дадени точки двете машини са с еднакви показатели се дължи на неотменимите физически закони, които нямат нищо общо с марката, модела и цената на работещите по тях устройства! Всеки сам си избира за какво да си харчи парите. Лично аз очаквам момента на Стирлинг-машините, ония с изотермите и тогава здравей живот, колкото по- студено, толкова по- добре. А за това какво съм виждал, особено в Плеен да ге е, по- добре да не споделям тук

    - - - - - - - - - -

    http://midea-poland.pl/_media/dok_te...2HRDN1-QC2.pdf
    За подробностите виж тук. Апропо, всичките ДАЙСЕКАЙ са с един компресор, съответно с различни обороти и диаметри на присъединителните тръби, чудно , защо цената им толкова различна? сигурно заради софтуера! А и мнението ми за климатиците , като средства за отопление е известно, не стават за БГ, или поне за 10 тината най- студени дни. Не си заслужава инвестицията, 1200 лева са токът за 8 000 кВт, по 100 кВт/месец икономия да правиш са 80 месеца-16 години, предплатени! а докато се изравнят сметките, поне още толкова! е, за какво ми е ДАЙ-МАЙ-СЕКАЙ или какво то и да е подобно?
    http://www.toshiba-klima.at/pdf/en/s...E%20(DSK6).pdf
    черно на бяло прословутия ДАЙСЕКАЙ

    - - - - - - - - - -

    За надеждност ( брой откази за период от време) няма еднозначно мнение за връзката и с цената. имам два евтинджоса на по 7 години, какво ли не са видели, и си бачкат, другата 12-ка и тя е с ниска цена, а си пее. А това е Мидеата, със свалена вътр. платка. нещата отиват към стабилизатор на напрежението, в покрайнините на София казаха, че вече така ще се ползват климите. Още 200- 300 лв,но поне и за другата електроника ще я ползваме А на ЧЕЗ .....................майката!
    WP_20130922_002[1].jpg

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #615

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    ... Догодина се очаква Midea да купи Toshiba Aircon. Надявам се да вкарат малко ред в качеството и да оправят данните на Daiseikai серията. Току виж ги изравнили с качеството и възможностите на Midea и цените разбира се. Трябва да станат по-масови, да може повече хора да прогледнат.
    DUNDURMA одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 81 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?
    От nako-bako във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 54
    Последно: 03-02-14, 16:50
  2. Новите модели на мидея!
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-12, 16:26
  3. Новите конвенционални модели на МЕ
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-11, 19:58
  4. Нови по-евтини инверторни модели на Sharp
    От bigmouth във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 19
    Последно: 03-06-10, 18:45
  5. С какви матрици са новите модели
    От sbalbb във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-06-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе