Страница 42 от 81 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1204
Like Tree285Одобрявам

Новите инверторни модели на Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #616

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Г-н Богданов, много внимателно разгледах графиките и установих, че при -7 градуса по целзий топлоотдаването на тошибата е много по-голямо от това на мидеята, като електрическата консумация на тошибата е по-малка. Разгледайте ги още веднъж, като не бъркате проценти с абсолютни величини.
    Успех!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    46
    #617

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    графиката на тошибата показва при - 7гр 62% . номиналната мощност е 3.21кВт/ч за 10-ка и 4,22кВт/ч за 13-ка , което означава съответно 1,99 кВт/ч за 10 ка и 2,61кВт/ч за 13 ка отдавана мощност.
    а за Мидеа отчитаме абсолютна стойност 2.42 кВт/ч при -7гр , делим на номиналната 2.42/3.7 =0.73х100 =73 % отдавани при таз температура
    Виж, не съм агент на МИДЕА, чета графиките, това е.

    - - - - - - - - - -

    Консумацията на тошибата е дадена само спрямо оборотите на компресора

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #618

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Г-н Богданов, тези характеристики ги четете, както Дявола Евангилието. Аз разчитам следното:
    Мидея 12000 BTU, темп. -7 градуса, отдавана топлинна мощност 2,45 kW, разход на еленергия 825 W, като очаквам някой специалист да каже дали в тази мощност влиза нагревателя или не.
    Тошиба 12000 BTU, темп. -7 градуса, отдавана топлинна мощност 3,78 kW, разход на еленергия ?? W.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #619

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    По-интересно е какво става с Мидея на -20? А на -28?

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #620

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Общо-взето, при тези температури и мидеите, и тошибите стават вентилатори. При такива температури се ползва друг вид отопление.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    46
    #621

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    само ми обясни как получи 3,78кВт/ч за тошибата при - 7гр с 62 % от номинала? ( 4.22кВт/ч, с неизвестна сила на тока)?
    При Мидеата е ясно 1010 Вт номинал с 4,5 А ток( ако приемем че 990 е =1010) , за -7гр като го гледам вкараната мощност е 0,82кВт/ч, изходна 2,42кВт/ч или КОП 2,92( почти колкото ти си го пресметнал 2,96) или приблизително 70% от отдаваната при номинал. Не виждам противоречие.
    консумацията на реотана е 83 Вт ( осемдесет и три Вата, които със сигурност се отразяват и на температура Т3, така че размразяването да е по- късно)

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #622

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Извинявай, ма не разбирам тезата ти колега. Ако си беше купил Тошиба е по-вероятно сега да имаше климатик, а не купчина резервни части. Ако пък нямаш застраховка от токов удар и наистина ЧЕЗ са ти виновни - има начин да си потърсиш правата.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    46
    #623

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Абсолютно съм съгласен! ако не беше страха от модератора, щях да пусна снимка на устройствата и материалите, с които ще се отоплявам, но винаги сте добре дошли на място за проверка. Само моля дайте ми един час да опека мръвките и наточа от червеното

    - - - - - - - - - -

    Колега, дреме ми на пуловера за една клима въпроса е на инат, тя или аз! имам три, никоя не се е предавала така безславно, ако нищо не става, ще я сменя, но ТРЯБВА да опитам! и да споделя с другите какъв съм го ял

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Извинявай, ма не разбирам тезата ти колега. Ако си беше купил Тошиба е по-вероятно сега да имаше климатик, а не купчина резервни части. Ако пък нямаш застраховка от токов удар и наистина ЧЕЗ са ти виновни - има начин да си потърсиш правата.
    Имам достатъчно като брой и години експлоатация от не долюбваните клими, за да твърдя, че може да се радваш на хлад лятото и топло през другото време и без да плащаш безумни пари. Това е идеята ми- да споделям факти, трупани в годините.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #624

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    По-голямо безумие от това да хвърлиш 700 лв. на улицата аз не виждам.
    VeleV.Klima, Kasap и aruba_man харесват това.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #625

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от Teodor Bogdanow Виж публикацията
    Имам достатъчно като брой и години експлоатация от не долюбваните клими, за да твърдя, че може да се радваш на хлад лятото и топло през другото време и без да плащаш безумни пари. Това е идеята ми- да споделям факти, трупани в годините.
    Няма нищо уникално за споделяне в опита ти. Свидетели сме на много такива случаи:
    - купуват си хората осака/мидея - регистрират се във форума и почват да ни обясняват, че сме дебили
    - купуват после хитачи - откриват върха на сладоледа /и значението на думата "климатик"/
    - взимат си дайкин - и вече имат ултимейт-климатик /всичко друго е боклук/
    - като достигнат до дайсекай, вече са похарчили няколко кило-лева за скрап и разбират, че има причина една клима да струва 2к.
    - приютяват изхвърлена японка и постигат нирвана

    Сега сам прецени на какво еволюционно ниво се намираш.

    @Додо само за протокола - на мен не са ми познати други методи за отопление до -22оС
    Този пост е редактиран от Kasap; 22-09-13 в 23:29.
    Aleksandars, diksanal и SkyLLeNd харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #626

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от Teodor Bogdanow Виж публикацията
    графиката на тошибата показва при - 7гр 62% . номиналната мощност е 3.21кВт/ч за 10-ка и 4,22кВт/ч за 13-ка , което означава съответно 1,99 кВт/ч за 10 ка и 2,61кВт/ч за 13 ка отдавана мощност.
    а за Мидеа отчитаме абсолютна стойност 2.42 кВт/ч при -7гр , делим на номиналната 2.42/3.7 =0.73х100 =73 % отдавани при таз температура
    Виж, не съм агент на МИДЕА, чета графиките, това е.

    - - - - - - - - - -

    Консумацията на тошибата е дадена само спрямо оборотите на компресора
    Сравнявам климатизатори от един и същ клас, като ползвам твоите графики. Имаме RAS-13 PKVP-E и мидеята, която споменаваш. Номиналните мощности на топлоотдаване ги взимам от сервизното (или от страницата на търговеца) и от тях смятам процента:
    http://www.**********************/klim...-r17-1411.html#
    http://www.**********************/klim...ai-5-1495.html

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #627

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от Teodor Bogdanow Виж публикацията
    Драго ми е , че се включваш, ама защо не по темата? споделям инфо от производителите, не давам оценки. това че в дадени точки двете машини са с еднакви показатели се дължи на неотменимите физически закони, които нямат нищо общо с марката, модела и цената на работещите по тях устройства! Всеки сам си избира за какво да си харчи парите. Лично аз очаквам момента на Стирлинг-машините, ония с изотермите и тогава здравей живот, колкото по- студено, толкова по- добре. А за това какво съм виждал, особено в Плеен да ге е, по- добре да не споделям тук

    - - - - - - - - - -

    http://midea-poland.pl/_media/dok_te...2HRDN1-QC2.pdf
    За подробностите виж тук. Апропо, всичките ДАЙСЕКАЙ са с един компресор, съответно с различни обороти и диаметри на присъединителните тръби, чудно , защо цената им толкова различна? сигурно заради софтуера! А и мнението ми за климатиците , като средства за отопление е известно, не стават за БГ, или поне за 10 тината най- студени дни. Не си заслужава инвестицията, 1200 лева са токът за 8 000 кВт, по 100 кВт/месец икономия да правиш са 80 месеца-16 години, предплатени! а докато се изравнят сметките, поне още толкова! е, за какво ми е ДАЙ-МАЙ-СЕКАЙ или какво то и да е подобно?
    http://www.toshiba-klima.at/pdf/en/s...E%20(DSK6).pdf
    черно на бяло прословутия ДАЙСЕКАЙ

    - - - - - - - - - -

    За надеждност ( брой откази за период от време) няма еднозначно мнение за връзката и с цената. имам два евтинджоса на по 7 години, какво ли не са видели, и си бачкат, другата 12-ка и тя е с ниска цена, а си пее. А това е Мидеата, със свалена вътр. платка. нещата отиват към стабилизатор на напрежението, в покрайнините на София казаха, че вече така ще се ползват климите. Още 200- 300 лв,но поне и за другата електроника ще я ползваме А на ЧЕЗ .....................майката!
    Прикачен файл 10940
    Успокоихте ли се колега с писаниците по форума колко еднакви са тошиба и мидея и как не сте единственият прецакал се с парите загубените по мидеята???

    По коя система е сертифицирана мидеята и са измерени тези показатели ако не е тайна?


    Хайде сега вижте Еуровент Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification , ако изобщо знаете за какво става въпрос и посочете къде е Мидея и дали изобщо "съществува" в класацията за климатици...????

    Когато видите това: Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification сертифицирано с тези показатели за мидея тогава пак пишете...

    Че всеки производител може да се напъне и изкара отзад някоя небивалица, но въпроса е има ли потребител който "да я лапне" и да плати за нея ...

    А вие все така си се успокоявайте, че климатиците не стават за отопление в България, няма нищо че в Норвегия, Швеция, Дания се отопляват с тошиба, мицубиши фуджицу ...все пак не сте се прецакали да платите за тези марки, а само за мидея

    Нито ще ви убеждавам, нито ще споря.Единствено ще припомня казаното от народа: "Каквото сам си направиш, никой друг не може да ти го направи ..."


    П.П. Обещавам повече няма да ви "тровя" успокоението което точно бяхте постигнали с убеждението си, че похарчилите 2/3 пъти повече пари за тошиба са 2-3 пъти по прецакани от вас ...
    Този пост е редактиран от justify; 22-09-13 в 23:55.
    bobovo, VeleV.Klima, DUNDURMA и 1 други харесват това.

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    46
    #628

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Успокоихте ли се колега с писаниците по форума колко еднакви са тошиба и мидея и как не сте единственият прецакал се с парите загубените по мидеята???

    По коя система е сертифицирана мидеята и са измерени тези показатели ако не е тайна?
    Изобщо не става и дума за прецакване и успокоение, ако знаех, че ще се вдигне такава врява в защита някаква марка клими по- добре да бях развял графиките на площада, та да се повдигне духът на протестиращите.
    Дали параметрите обявени от МИДЕА са по сертифицирани методики или не не мога да знам, факт е , че са съпоставими и проверими- явно е , че се спазват някакви правила за съдържанието на сервизните ръководства и оформлението им. Сертифицирането е по- добре да не го коментираме, твърде надълбоко съм навлезъл там, за да знам, че не е това, за което се представя.
    Виж за p*V=R*T знам, че важи за всички! няма как един и същи газ да си вдигне температурата повече в Тошиба отколкото в МИДЕА при същите налягане и обем ( разбирай да пренесе по- голямо количество топлина)! още повече, че при температура Т3>60 С, компресорите спират. не твърдя нищо, нямам нужда от успокоителни, показал съм две графики без коментар (и не мога да си обясня отношението към скромната ми личност. Къде, ако не тук може да се споделят тия неща? вместо тънки проникновения за моето психическо здраве, що не изкоментираш примерната сметката за предплатените 8000 кВт при покупката на скъпия модел и ползата от такова набутване?).
    По въпроса за отоплението в Скандинавия обаче имам известен опит и ако си дадеш труда да влезеш в профила ми във фейсбук ще видиш къде и кога ходя там, ( обикновено по коледа в Стокхолм за по 10-тина дни) Вервай ми един климатик не съм виждал да работи, въпреки, че температурите са около нулата( по- топло е отколкото в София) . Никой не си и помисля да си изключи радиаторите или да постави на фасадата на къщата си климатик! ще му откъснат топките и в двата случая!
    А колкото до другите ти оценки и мнения, мисля, че като модератор трябва да задаваш и поощряваш добрия тон. Ако имаш нещо към мен- дай го в лично съобщение.
    поздрави

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Сравнявам климатизатори от един и същ клас, като ползвам твоите графики. Имаме RAS-13 PKVP-E и мидеята, която споменаваш. Номиналните мощности на топлоотдаване ги взимам от сервизното (или от страницата на търговеца) и от тях смятам процента:
    http://www.**********************/klim...-r17-1411.html#
    http://www.**********************/klim...ai-5-1495.html
    Така де, стр 5 от сервизното 4.22кВт/ч за Тошибата,
    стр 11/39 12500 БТУ (3,66kWt/h) и графиката от стр 24/39 пак 3,66 кВт/ч за Мидеята
    4.22*62%=2,616кВт/ч
    2.45/3.66=67%
    2.616- 2.45=166 Вата/ч това дава тошибата в повече на -7С.
    Този пост е редактиран от Teodor Bogdanow; 23-09-13 в 08:44.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #629

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Само дето това е инвертор и освен номинал има и максимал. Да не може да работи дълго на него, но може малко по-ниско. Сега от 7.7 киловата извади 1 и имаш 6.7 грубо на разположение. А това, че компресора изключва на 60 градуса може да е вярно за Мидея, но за Тошиба не е вярно. Поне знам от личен опит какво могат ТОП машините на пазара и какво могат буклуците. Знам и кой зимата седи на топло и кой чака да мине -5 и да запалва дървата.

    PC142436.JPG Прилича ли на спрян компресор? Това Мидея искам да видя кога ще го направи. И хайде със здраве, спирам да споря с радиото. Колегите по-умни отдвана спряха да ти обръщат внимание на глупостите.
    Този пост е редактиран от Mega; 23-09-13 в 08:54.

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    46
    #630

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    аз за протокол
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Няма нищо уникално за споделяне в опита ти. Свидетели сме на много такива случаи:
    - купуват си хората осака/мидея - регистрират се във форума и почват да ни обясняват, че сме дебили
    - купуват после хитачи - откриват върха на сладоледа /и значението на думата "климатик"/
    - взимат си дайкин - и вече имат ултимейт-климатик /всичко друго е боклук/
    - като достигнат до дайсекай, вече са похарчили няколко кило-лева за скрап и разбират, че има причина една клима да струва 2к.
    - приютяват изхвърлена японка и постигат нирвана

    Сега сам прецени на какво еволюционно ниво се намираш.

    @Додо само за протокола - на мен не са ми познати други методи за отопление до -22оС
    В началото на еволюцията съм WP_20130923_001.jpg но с това ми топло зимата, а за нирваната- червено вино със свински мръвки и жената в другата стая.
    dodo_pv одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 81 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?
    От nako-bako във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 54
    Последно: 03-02-14, 16:50
  2. Новите модели на мидея!
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-12, 16:26
  3. Новите конвенционални модели на МЕ
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-11, 19:58
  4. Нови по-евтини инверторни модели на Sharp
    От bigmouth във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 19
    Последно: 03-06-10, 18:45
  5. С какви матрици са новите модели
    От sbalbb във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-06-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе