Страница 3 от 23 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 331

Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #31

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    velmar, в твоя случай - за това помещение като кубатура, конвенсионален климатик 12-ка е достатъчно презапасяване с мощност за отопление. И двете марки/модели климатици - Midea MSV1-12HRN1, както и General ASH12UB са с много добри сходни технически показатели и надеждност. И цената им е добра. Който и да избереш - няма да сбъркаш
    Midea-та излиза с около 200лв. по-евтино в сравнение с General-а, но пък General-а е с малко по-голяма мощност на отопление (с около 300 вата). От друга страна, Мидеа има йонизатор на въздуха и функция "самопочистване", като последната е много удачна през лятото в режим "охлаждане" - предотвратява образуването на мухъл и развитие на бактерии във вътрешното тяло и риск от поява на лоша миризма.
    Удачно си се спряла на двата модела (съотношение цена/качество) - и двата при теб ще си заслужат всяка стотинка зимата и ще те отопляват! Според мен, по-нататък избора в твоя случай м/у двата модела, се свежда до цена/дизайн. Не знам от кой град си, но провери все пак за цената на Мидеа-та с включен монтаж колко ще ти струва, ако е повече от 750лв. - помисли за General, понеже той в момента е 985лв с включен монтаж.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    51
    #32

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Благодаря за отговора.В София съм.Май към мидеята клоня повече, дори и заради минималната ценова разлика( очакваме централна газификация всеки момент и климатиците не мисля да ги ползвам като единствено и надеждно средство за отопление.Но- засега ще сме с тях- поне 1-2 години.Заради малката ми дъщеря компромис с топлината не искам да правя.Сега чуденката е MSG-то или MSV .Кой е по-надежден?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #33

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    И двата са еднакво надеждни. Първият е стар изпитан модел, но с по-слаби характеристики и ниска цена. Вторият е сравнително по-нов модел с по-добри характеристики и малко по-скъп съответно.
    Внимавай обаче с газификацията един ден! Никак не излиза по-евтино, отколкото на ток.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    52
    #34

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    ........За 45кубика си сложи MSG-09HRI и си свиркай няма да замръзне..........

    Велев, благодаря за съвета.
    Малко ме е страх дали 9-ката ще върши работа защото става въпрос за къша с дървена дограма.
    Като цяло стаята е най-топлата в къщата, но все пак не е като в апартамент.
    За сравнение аз живея на втория етаж и съм сложил на същата стая 12 LGC, който за отопление не е преоразмерен.

    Освен това ми прави впечатление лошия показател COP и номинален разход (1.79 KW) , eнергиен клас Е (това е за 12-ката)
    От новите с газ R410 няма ли нищо качествено. Те там май са много модели и няма оправия.
    Ценя мнението ви така, че ще се радвам на съвети

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #35

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    На MSG-09HRI външното е по голямо от външното на конвенционалния модел а и отдаваната машност е 4.1кв което се равнява на 14000бту. Може да си вземеш и клас А на R410 но цената е 839лв с 200лв повече.

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #36

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Здравейте!Предстои ми покупка на климатик-та молбата ми е да дадете съвет в избора м/у инвертор и конвенционален!,,Заплюл'' съм си 2 модела на МИДЕЯ MSV 1-12 HRN1 и МИДЕЯ MSG-12 HRI и 1 на FUJITCU ASY 12 USB.Помещението,в което смятам да го ползвам е 19кв.м.(но имам доста голям скос)-последен етаж,ново строителство с пвц дограма югозападно изложение.От Варна съм и влагата е...достаКолебанията ми м/у инвертор и конвенционален модел произтичат наи-вече от това,че климатика ще се ползва не повече от 5,6 часа в денонощието и понеже отсъствам доста често се чудя има ли смисъл от инвертор,който да работи нон-стоп??

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #37

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Fujitsu е за теб.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #38

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    martosblack, при този начин на ползване на климатика - 5-6 часа в денонощието, определено не ти е необходим инвертор.
    Избери си конвенционален модел.
    И Midea MSV1-12HRN1, както и FUJITSU ASY 12 USB са добри конвенционални машини.
    При Midea MSV1-12HRN1, отдаваната мощност при отопление е 3800 W/ консумирана 1050 W, a цената е около 750 лв. с монтажа.
    При FUJITSU ASY 12 USB, отдаваната мощност при отопление е 4000 W/ консумирана 1040 W, a цената е около 985 лв. с монтажа.
    За твоето помещение - и двата модела са удачни и ще се справят добре, като разлика в цената на консумитаната ел. енергия м/у двата модела няма да забележиш.
    Ако избора ти се определя от допълнителната мощност за зимата и по-тих климатик - спри се на FUJITSU ASY 12 USB, а ако определяща е цената, наличието на йонозатор и красивия външния вид - Midea MSV1-12HRN1.

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #39

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Благодаря на Кaar za бързия и изчерпателен отговор!!В милата ни родина почти всичко се мери и пресмята до сантиграма
    ,,Икономията е майка на мизерията''(казваше Тодор Колев)-но за жалост е такава действителността!Много се колебая м/у модела на Фуджицу и Мидеа.Клоня към Мидеа,заради по-евтината и цена-дизайна и не ме интересува много,но йонизатора е страхотна екстра!Да кажем,че е Мидеа-та Имам още 1 въпрос-струва ли си да се закупи от хипермаркет(в случая -техномаркет-европа),защото цената и там е с около 100лв.по-ниска от други фирми,които са специализирани в продажбата на климатична техника!Изниква и въпроса(който никак не е маловажен) имате ли идея как е гаранционното и монтажно обслужване във такава веригa?Благодаря предварително!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #40

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Климатикът като машина - е един и същ по всички фирми, които го продават.
    Много важен е монтажът!
    В Техномаркет се купува машината и се избира външна монтажна фирма по техен списък (която има договор с Техномаркет).
    Ако имаш възможност да провериш (директно в магазина) - кои са фирмите в твоя град (монтиращи за Техномаркета) и да обсъдиш след това с познати - коя е надеждна.
    Другият вариант е, да закупиш климатика от специализирана фирма за климатици и да доплатиш 100-ината лева отгоре, но така или иначе - пак трябва да внимаваш с каква фирма се захващаш.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #41

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    martosblack, Това което трябва да се поинтересуваш при този модел на Midea е дали в режим отопление при достигане на зададената температура и спиране на компресора си изключва вътрешният вентилатор. Защото, ако не го изключва, а продължава да върти на минимална скорост от 3-те възможни е малко дискомфортно тъй като дебита на въздуха не е толкова малък. На този въпрос се надявам да ти отговори някой, който има модела или монтажници монтирали го и обърнали внимание.
    --------------------------------------
    То било вече отговорено на този въпрос.
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Не спира вентилатора но минава на много слаб вентилатор и вдига клапата на горе за да не създава дискомфорт.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #42

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Въпросът е доколко слаб е този много слаб вентилатор, защото при мен например на МХИ-то вентилатора има 7 степени и първа наистина е едва осезаема. Тази първа не може да се включи от дистанционното когато работи климатика, тя си е само за този конкретен случай - да обдухва датчика.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #43

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    В маркета свалят цената умишленно и е 599лв а по документация я закупуваме от вносителя за 649лв но много често в сайта я имат а в магазина не дадения модел.
    MSV1-12HRN1 Vertu split,heat pump,LCD Mirror panel,R410A Class А 649лв
    От този модел притежавам 2бр и спира вентилатора при достигане на температурата също модела има функция следвай ме с която може да коригираш градусите там кадето е дистанционното да ги подържа.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #44

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    VeleV.Klima, в такъв случай - защо не купуват фирмичките тези по-евтини климатици от Техномаркет на цена от 569.05 лв. с ДДС - така ще им излезе после с 80 лв. горница + възстановеното ДДС отделно, след като го препродадат и монтират на крайния клиент. Не сме споменавали за търговската отстъпка от дилъра към търговците обаче.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #45

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    VeleV.Klima, Малко ме объркваш с този вентилатор. Преди 2 месеца в тази тема отговаряйки на въпрос в режим отопление дали спира вентилатора при достигане на зададената температура отговаряш, че не спира, а сега казваш, че спира. Да не би сега да имаш предвид, че когато климатика се изключи от контакта му спира вентилатора.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Аз имам такъв. Не спира вентилатора но минава на много слаб вентилатор и вдига клапата на горе за да не създава дискомфорт.
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    От този модел притежавам 2бр и спира вентилатора при достигане на температурата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 23 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 23:36
  2. Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?
    От nikito535 във форум Климатици Midea
    Отговори: 31
    Последно: 14-02-13, 21:12
  3. Отговори: 60
    Последно: 08-01-13, 15:11
  4. Отговори: 6
    Последно: 16-05-11, 22:20
  5. Ниско температурен кит за MIDEA MSV1-12HRN1
    От niki721220 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-10, 00:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе