Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 61
Like Tree2Одобрявам

Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #16

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Чесно да кажа в този случай изобщо незнаех какво може да се направи освен да му предложа нов климатик то този така вече се е оскъпил и омазал че ..... А интересно пък външния вентилатор защо не спираше дори при изгасен климатик?
    Ако са техноклима то тогава си заработват доста повече пари от нас дето имаме фирми и се стараем да работим коректно.
    Ми при това изпълнение що се чудиш.Снимай да видим къде са вързали вентилатора.И изобщо си прав-по-добре нов.Винаги при такива простотии има допълнителни изненади.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #17

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    На външния вентилатор явно му е залепнало релето може да се пробва лесно при спрян климатик дърпаш щепсела и отново го пускаш ако тръгне без да е пуснат климатика значи е релето.
    Но новия климатик е правилното решение,то и този ще стане но по добре 3 г гаранция и новичко Фуджи !

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #18

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Е това може да се случи само в Бг.Аз ако съм на собственика,макар че нищо не разбирам,ако ми сложат така компресора-да стърчи и да бучи толкова ще видят пари ама май- и то не тази година...А в случая както е викнал друга фирма и при тези констатации, звъня на 2-3 съседи,правя ги свидетели,протокол и съд до дупка,с един готин адвокат, и мерак да му платиш повечко-ще разсипе тази мизерна фирма.Ще искам и за пропуснати ползи от този ремонт,студуване на дечица и всички трагични сценарии на света + ще си засека електромера и ще искам и пари за това,ще орева и КЗП и ще ги налепя из нета където се сетя.Няма да се учудя ако и компресора накрая се окаже че е здрав и им е трябвала тошиба а този самсунг е бил в повече....Човече,потърси адвокат, пробвай да ги закопаеш тези!А към фирмаджиите тук-Ей тези прасета карат човек после да пита "всякъкви въпроси" и да си бута носа където не му е работа и да дава акъл!А и от хляба ви крадат и чупят...

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #19

    Re:Монтаж на климатици - цени и отговорности

    Онзи ден писах за ремонта на един Дженерал колко добре е изпълнен но не открих темата и реших да покажа как работят някой "колеги".Сменения компресор стърчи малко навън и не е за фреон R22 но явно за тях не е от значение бръмеше като хеликоптер. И ето малко фото от стрия и новия с който го заменихме.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #20

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    VeleV,тва е темата.Чаках с нетърпение да видя кво си направил.Какъв компресор сложи и как е машинката?Похвали се малко де-скромните си остават ергени!

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Е ми явно не четеш всичко написано. Замених го с нов климатик на втората снимка е. То не си струва вече да се ремонтира.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #22

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Ok,чиста работа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #23

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Колеги тоя боклук MSV1-12HRN1 пак се излага при -5. Дайте идеи моля ви ,че аз се изчерпах в началото на темета съм описал случая!

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #24

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Цитат Първоначално публикувано от chitalov
    Манометрите сочеха 33 Bar-а и 47 градуса на максимална скорост пи стайна 17 градуса,оставехме го така.
    След осем чеса работа в саята е 21 градуса и климатика пак е в среж едва ли ще стопли при -5 щом сега не може
    Климатика според мен си работи напълно нормално при това налягане, температура в стаята и температура на издухване. Също така от обяснението ти не става ясно дали климатика има проблем с разкрежаването, само казваш, че когато е бил заскрежен
    Цитат Първоначално публикувано от chitalov
    Климатика работеше на 31 Bar-а при положителна външна температура и дъжд.Външния топлообменник беше заскрежен плътно,което било така и в сухо време и издухваше 48 градуса ма максимална скорост и стайна температура от 24 градуса
    налягането и температурата на издухване също ми се виждат нормални за заскрежилият топлообменник.

    Според мен стаята има големи топлозагуби и климатикът не отговаря за това помещение. Причината за да не може да се стопли стаята не е в климатика.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #25

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Ами миналата година е работил по добре.Стаята е 16 кв. и е висока 2,80м. (45 кубика горе долу ) има и голям гардероб 3кв.
    Последен етаж на къща е с две външни стени и PVC дограма.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #26

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    ... и аз като Valen1 не разбрах този климатик в крайна сметка има или няма проблем с разкрежаването? Дай малко повече в аванс!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #27

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    @chitalov

    Източи фреона напълно, нагрей картера на компресора, така че да се изпари всичкия фреон и го вакуумирай най-накрая тоя климатик!

    Подозирам че външното тяло няма да ти държи вакуум, макар на 45 bar да му няма нищо ( пробата с азота ако си я правил наистина ).

    Тогава ти остава най-простото ;-) - смяна на компресор и си готов. Според мене имаш шупла в картера на компресора и през нея за около 24 часа ти намалява количеството фреон, за това ти пада и налягането.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Да погледнем още веднъж какви са първоначалните условия на работа при които chitalov заварва климатика.
    Цитат Първоначално публикувано от chitalov
    Климатика работеше на 31 Bar-а при положителна външна температура и дъжд.Външния топлообменник беше заскрежен плътно,което било така и в сухо време и издухваше 48 градуса ма максимална скорост и стайна температура от 24 градуса
    Климатика си работи просто прекрасно. Как при това налягане, изходяща температура на максимална степен на вентилатора (разлика изход-вход 48 - 24 = 24 °С) при заскрежен топлообменник може да мине на някой мисъл за наличие на малко фреон, че да тръгне да го презарежда.

    Предположението за добра работа се отнася само ако вътрешният топлообменник и турбината на вентилатора са сравнително чисти.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #29

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Климатик си е вакуумиран и държи (естествено,че съм го надул на 45 bar щом казвам)
    В момента работи горе долу само дето не спира много и е консумирал 100KW за 5 дни на 24 °С е нагласен.
    На клиента му писна да го мъчим с тоя боклук клас А,и сигурно съжалява ,че не ме е послушал да си купи пак MSG-12HR .А има два броя MSG-12HR и е много доволен от тях.Така си е като четеш много в разни форуми и си мислиш,че има икономични и евтини климатици!!!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #30

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Защо изключваш компресор.Толкова си може и при положителни Т щом не вдига налягане,а държи фреона и заскрежава-хич го няма.Ако е в гаранция му сменете компресора,ако ли не- колкото-толкова или нов.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1
    От Kaar във форум Климатици Midea
    Отговори: 330
    Последно: 10-09-18, 20:06
  2. Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?
    От nikito535 във форум Климатици Midea
    Отговори: 31
    Последно: 14-02-13, 20:12
  3. Отговори: 6
    Последно: 16-05-11, 21:20
  4. Midea MSV1-09HRDN1 - постоянна липса на фреон
    От kamelot във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 12-08-10, 09:56
  5. Ниско температурен кит за MIDEA MSV1-12HRN1
    От niki721220 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 11-07-10, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе