Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 61
Like Tree2Одобрявам

Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #46

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Голяма философия няма в това да се разбере дали конвенционалният климатик работи добре според възможностите си.

    - Двата топлообменника трябва да са сравнително чисти;
    - Двата вентилатора трябва да работят, като трябва да се провери турбината на вътрешният дали е относително чиста;
    - Климатика трябва да се вакуумира и да се зареди с точното количество фреон написано на табелката на външното тяло с електронна везна. Вакуумирането е важно за да може машината да покаже максималното от това което може. Въздуха не участва в хладилният цикъл, а заема не малка площ от и без това малките в днешно време топлообменници, влошава се работата на климатика което рефлектира в намаляване на отдаваната мощност;
    - Проверка дали компресорът може да държи високо налягане като се закрие входа на въздуха на вътрешното тяло. Проверка дали изключва външният вентилатор при високо налягане. Тръбният датчик на вътрешният топлообменник който следи температурата може да е малко инертен и с леко закъснение да отчете температура-налягането отколкото го дават по документациите;
    - Проверка за да се разбере дали четирипътника работи добре. Това е комбинация между теста за високо налягане и температурната разлика на издухваният въздух изход-вход отчетена на вътрешното тяло. Колкото е по-голяма температурната разлика изход-вход толкова по-добре но над 17 °С. Температурната разлика зависи и от добрата работа на други части на системата;
    - Ако някоя от двете капилярни тръбички е с намалена проходимост температурата на изпарение във външното тяло се понижава и топлообменника се заскрежава повече и по-бързо. Възможно е външният топлообменник да замръзва и при положителни външни температури, като също така температурата на кондензация на фреона във вътрешното тяло е по-ниска. Това е при положение, че фреона като количество си е точно толкова колкото трябва. Спада отдаваната мощност от климатика;
    - Ако чек-вентила не затваря климатика няма да може да топли при външни температури под +5 °С. Външният топлообменник ще се заскрежава по-бавно, но със сигурност няма да заскрежава при плюсови външни температури.


    Климатика се приема, че работи добре на отопление ако издухваният въздух от вътрешното тяло на изхода има поне 17 °С температурна разлика с този на входа при максимална степен на вътрешният вентилатор.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #47

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Вален,това с разликата по принцип е така,но не съвсем...Защо? Понеже тази разлика пряко участва във формулката за изчисляване на отдаваната топлинна мощност. Освен от тази разлика,във формулата участва и дебита на вентилатора.Ако го приемем за константа,то тази температурна разлика постепенно ще намалява при спадане на температурите отвън,понеже и отдаваната мощност спада. И то около 2 ПЪТИ от + 7 до -10 гр.Тоест разликата може да е и 30 гр,и 15 гр,зависи от околните условия.Даже и от моментната вътрешна температура зависи,но по-малко...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #48

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Хайде давам 200лв. и му сложи MSG.
    Очаквах ти да знаеш отговора на загатката,но явно друг интерес имаш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    91
    #49

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    E в края на краищата автора на темата оправи ли го тоя климатик или или не е, че вчера купих такъв и да знам къде мога да чакам проблеми?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #50

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Проблема се оказа в грешно количество фреон написано на табелата ,на сегашните модели вече е коригирано и работят доста тихо на охлаждане как се държат на топло не знам.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #51

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Идва зимата ...
    Температурите ще паднат @chitalov дали се готвиш за продължение на темата

    Цитат Първоначално публикувано от chitalov
    Проблема се оказа в грешно количество фреон написано на табелата ,на сегашните модели вече е коригирано и работят доста тихо на охлаждане как се държат на топло не знам.
    Дали и в сервизното ръководство на тоя климатик му е сгрешено количеството фреон ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #52

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Малко късно пиша по темата,но на новите MSV1-12HRN1 наистина е променено количеството на фреона.Преди беше 1050г. за 12-ка,а сега вече е 980г.Така,че старите сервизни и новите табелки се разминават.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #53

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Ето и снимки преди и сега,не знам 70гр. фатални ли са но е факт,че с 980гр. работят по-добре.




  11. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #54

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    MSV1-12HRN1 (R410A Class A)
    тази серия има наи доброто размразяване което сам виждал досега имам 18 ска от тая серия и работи перфектно Като недостатък мога да бележа сложния и труден начин на разглобяване на вътрешното тяло когато е на място и тря дасе свали турбината на вентилатора истински ужас Еи това ако оправят китаиците за в бъдеще ще е супер и при 18 ската има разминаване в количеството фреон по табела и сервизни дани

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #55

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Не се научихте да слагате ампер клещи мама му стара.Сега сети ли се ?
    Нищо му няма на климатика.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    40
    #56

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Току що преглеждах темата и видях снимката на necata2,че външното му тяло е 32кг за 12ка,аз имам съшия модел мидеа само че 9ка но външното му тяло е 31.5кг по табела ,купих го тази година.Другия ми климатик пак е msv1 но е 12ка на фреон R 22,900гр. външното му тежи 34кг купих го 2007г.Та мисълта ми е как стават тези фокуси с кгмите и коректни ли са вносителите и търговците като ни предлагат стоките си

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #57

    Re:Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Както и друг път съм коментирал, една и съща машина има 3 модификации в каталога с различни възможности и различни тегла на външните тела.В каталога на МИДЕЯ за 2011 година се вижда това.Вносителите са нясно какво внасят - най-евтината модификация.Търговците често не са наясно какво точно продават.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #58

    Отговор: Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Midea MSV1-18HRN1, с външно тяло 52 kg. и 1,35 kg. фреон. След 3 години работа лято и зима реших профилактично да сменя кондензаторите на компресора и външният вентилатор струващи общо 8,3 лева. През тези години забелязвах как с всяка изминала година външното тяло все повече утихва, като звук и предавани вибрации. Стана почти безшумно, не се усеща когато работи за разлика от като беше нов, когато при работа звука му беше по рязък и бучеше повече създавайки усещане за мощност, а сега ми се струваше, че и мощността като че ли понамаля.

    Имаше две обяснения за утихването: или кондензатора си е променил характеристиките, което е нормално свързани са с навъртяните часове работа или компресора се е поизносил. След смяната на кондензатора с нов се оказа, че е от кондензатора. Звука на компресора стана по рязък, започна да бучи повече и климатика започна да топли повече. Сега при външна температура -4°, изход/вход въздух 42,5°-24° температурната разлика е 18,5° при настройки на максимум.
    Този пост е редактиран от valen1; 08-01-13 в 06:14.
    Mega одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #59

    Отговор: Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    Защо не измериш капацитета на кондензатора за да видим за 3 години на колко се е променил? Според мен това сравнение по слух е странно още повече че за тази цел има мануметри амперклещи и мултицети за да се направи замерване преди и след.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 08-01-13 в 10:05.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #60

    Re: Midea MSV1-12HRN1 (R410A Class A) - лоша работа след две зареждания с фреон

    На принципа съм, че щом едно нещо работи добре не трябва да се пипа особенно пък и ако е мое, затова и никога не бих мерил фреон. За достатъчността на фреона съдя по косвени показатели. Експерименти за моя сметка не ми се правят, а пък и бих влязал в нарушение на другият си принцип да не си създавам излишни проблеми и работа. Когато работата ти е свързана с оправянето на неработеща или не добре работеща техника и вече си загубил любопитството си, защото си видял доста, вече гледаш не да търсиш проблемите, а ако е възможно да ги заобикаляш.

    Оригиналният кондензатор на компресора беше с метален корпус, а те по наблюдения имат два пъти по-кратък живот. Смених кондезатора профилактично именно поради това, че не ми се занимава със скорощна смяна на компресор и слагане на филтър. Удължавам живота и отлагам работата за по-нататък. Не съм мислил за амперклещи, защото компресора работи. Със смяната на кондензатора или щеше да си промени работата към по-добре или щеше да продължи по същият начин, което щеше да означава леко износване и докато работеше задоволително щях да го търпя. А сега при затворен и работещ добре климатик е вече абсурд пак да отварям да слагам да махам за да правя замервания.
    zxc0 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1
    От Kaar във форум Климатици Midea
    Отговори: 330
    Последно: 10-09-18, 20:06
  2. Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?
    От nikito535 във форум Климатици Midea
    Отговори: 31
    Последно: 14-02-13, 20:12
  3. Отговори: 6
    Последно: 16-05-11, 21:20
  4. Midea MSV1-09HRDN1 - постоянна липса на фреон
    От kamelot във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 12-08-10, 09:56
  5. Ниско температурен кит за MIDEA MSV1-12HRN1
    От niki721220 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 11-07-10, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе