Страница 69 от 73 ПърваПърва ... 19596768697071 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 1087
Like Tree581Одобрявам

Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1021
    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Забелязвам странно държане на моя климатик, инсталиран на 8.12.23. В спалня е и поддържам 18°, затова работи на On-Off. Но много често след като тръгне компресора, жалузите не слизат надолу и работи на минимален вентилатор с не много топла струя с мощност около 320W. И така работи докато стигне 20° и спре, но по този начин работи много по- дълго време, тъй като вентилаторът е минимален. Данните за температурата взима от дистанционното. Такъв ли е режимът му на работа или има някакъв проблем? Освен да го настроя да си взима от датчика на вътрешното за проба.
    На Мидеята колкото по висока температура му задавате толкова по гореща струя духа. Няма как при задание от 18 градуса да духа гореща струя. Пробвайте да му зададете по висока температура и ще видите как струята става по гореща. Щом ви поддържа зададената температура в стаята означава че работи на минимума си. Ако изберете тих режим ще заработи и на още по нисък минимум. Не се разбира кои жалюзи не слизат надолу само малката или и голямата жалюза ако е на автоматичен режим. Но според мен щом не слизат така е по добре защото така климатика работи по тихо.Пробвайте и на 20 и 30 процента и си изберете който ви е най комфортния режим. Може и да пробвате да изберете климатика да следи температурата от дистанционното.На жена ми винаги и е студено и по нейна заповед в спалнята се поддържат 24 градуса по термометър и струята е топла.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 11-01-24 в 08:48.

  2.  
     
  3. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1022

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    И двете жалузи са нагоре, все едно е изключил компресора. Само дето се усеща лек полъх от вентилатора, сигурно работи на 5 % най- много. А дали ще го настроя на авто или на 40,80, 100 % все тая- климатика не реагира. Когато му вдигна градусите на примерно 22, вдига мощността, жалузите се свалят и чак тогава почва да духа това, на което е настроен. Но такова държане на климатик за първи път срещам. Другата Мидеа All Easy Pro девятка, също настроена на 18° си работи нормално на OnOff с 360-370 W и няма такива успивания. И климатика е настроен да следи от дистанционното, както споменах по- горе, но снощи го пробвах и от вътрешното тяло- същата работа, единствено където на екрана показва 21-22 ° при настройка 18°, но това е нормално предвид разликата във височината, а начинът на работа остава същия.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1023

    Re: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    А до каква консумация пада преди офф, и през колко време прави дефрост

  5. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1024

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Дефрост не съм забелязал да прави, защото не го наблюдавам постоянно, а консумацията е на минимума 320 и не мърда. Сега в студеното време работи постоянно без OnOff, но на този минимален режим, при който почти не духа нищо, като пак да подчертая- не зависи на какво ще настроиш вентилатора- 20, 100% няма значение, той си мърка на 5%, че може и толкова да няма, жалузите си стоят горе, все едно е изключил и само по шума на компресора разбираш, че работи.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1025
    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Дефрост не съм забелязал да прави, защото не го наблюдавам постоянно, а консумацията е на минимума 320 и не мърда. Сега в студеното време работи постоянно без OnOff, но на този минимален режим, при който почти не духа нищо, като пак да подчертая- не зависи на какво ще настроиш вентилатора- 20, 100% няма значение, той си мърка на 5%, че може и толкова да няма, жалузите си стоят горе, все едно е изключил и само по шума на компресора разбираш, че работи.
    Щом си поддържа зададената температура, да мърка като работи без да влиза в ОН/ОФ и да не се чува движението на клапите не разбирам от какво се оплаквате, много хора от форума си мечтаят за климатик на който само по шума на компресора да разбират че работи!

  7. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1026

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    По принцип си прав, но не е нормално климатикът да прави каквото си иска- аз да го настроя пр. на 80% вентилация, а той да си работи на 5, аз да му сваля жалузите надолу, пък той да си ги държи горе да топли тавана. Ами лятно време на студено може да реши да ги държи надолу

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1027
    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    По принцип си прав, но не е нормално климатикът да прави каквото си иска- аз да го настроя пр. на 80% вентилация, а той да си работи на 5, аз да му сваля жалузите надолу, пък той да си ги държи горе да топли тавана. Ами лятно време на студено може да реши да ги държи надолу
    Климатика не прави каквото си иска а изпълнява софтуера който му е заложен.Голямата жалюза на Мидеята ми е шумна при движението си и затова я ползвам на ръчен режим като съм я свалил на най долната и позиция и се движи единствено при включване и изключване на климатика.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 11-01-24 в 13:10.
    Alexi и eleena харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #1028

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    И двете жалузи са нагоре, все едно е изключил компресора. Само дето се усеща лек полъх от вентилатора, сигурно работи на 5 % най- много. А дали ще го настроя на авто или на 40,80, 100 % все тая- климатика не реагира. Когато му вдигна градусите на примерно 22, вдига мощността, жалузите се свалят и чак тогава почва да духа това, на което е настроен. Но такова държане на климатик за първи път срещам. Другата Мидеа All Easy Pro девятка, също настроена на 18° си работи нормално на OnOff с 360-370 W и няма такива успивания. И климатика е настроен да следи от дистанционното, както споменах по- горе, но снощи го пробвах и от вътрешното тяло- същата работа, единствено където на екрана показва 21-22 ° при настройка 18°, но това е нормално предвид разликата във височината, а начинът на работа остава същия.
    Защо реши, че е нормално горе на екрана да показва повече отколкото реално си го настроил.При моята Мидеа(не е Брийзлес) и при другия ми климатик, колкото съм настроил с дистанционното или през телефона, толкова показва и горе на дисплея.А вече на програмата на телефона показва и температурата на вътрешния датчик, която горе при тялото е по-висока от тази долу при спалнята.

  11. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1029

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Защото, когато превключа да измерва температурата от вътрешното тяло, а не от дистанционното, показва температурата, която е горе при датчика, а не долу при дистанционното. Но изглежда софтуера така работи, че долу при дистанционното си остава температурата, която си нагласил. Да поясня- нагласил съм на 18°, горе показва реална температура 21-22, долу дистанционното показва 18 на колкото е нагласено и реалната температура там е 18-19. Това сега го забелязах, тъй като досега е работил само от датчика на дистанционното и не съм имал наблюдения.
    Този пост е редактиран от eleena; 11-01-24 в 15:25.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1030

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Аз не прочетох чата до край......домързя ме.
    Може и някой да го е споменал, но аз да попитам.
    Тези мидеи нямаха ли някакъв мощен нагревател в тавата?
    Топла ли е струята когато жалузите са горе? Работи ли компресора? Това ми прилича на ОФФ. Мидейте въртят турбините при ОФФ. А и с това задание 18 няма начин да не е ОФФ.
    Погледни външното тяло ако нищо не бучи по него си изключи нагревателя(ако има)
    Някой беше писал че работи само при дефрост, но може и да не е баш така.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1031
    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Аз не прочетох чата до край......домързя ме.
    Може и някой да го е споменал, но аз да попитам.
    Тези мидеи нямаха ли някакъв мощен нагревател в тавата?
    Топла ли е струята когато жалузите са горе? Работи ли компресора? Това ми прилича на ОФФ. Мидейте въртят турбините при ОФФ. А и с това задание 18 няма начин да не е ОФФ.
    Погледни външното тяло ако нищо не бучи по него си изключи нагревателя(ако има)
    Някой беше писал че работи само при дефрост, но може и да не е баш така.
    Имам от две години Midea Breezeless, многократно съм и измерва разхода и минимума и в тази тема към качил клипове с графики за разхода и. Мидеята включва нагревателите си единствено при отрицателни температури и за кратко време само по време на дефрост.Мидеята работи по начина за който става въпрос в режим когато следи температурния датчик от дистанционното на климатика. Тогава се получава дълъг ОФ особено при стаи с малки температурни разлики и клапите остават вдигнати.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1032

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Колегата пише, че работи с 320W и вдигнати клапи.Туй не ще да е офф…

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1033

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Имам от две години Midea Breezeless 09 от първия модел с по тежкото външно тяло от 29 кг. , многократно съм и измервал разхода и минимума и в тази тема към качил клипове с графики за разхода и. Мидеята включва нагревателите си единствено при отрицателни температури и за кратко време само по време на дефрост.Мидеята работи по начина за който става въпрос в режим когато следи температурния датчик от дистанционното на климатика. Тогава се получава дълъг ОФ особено при стаи с малки температурни загуби и клапите остават вдигнати.Днес следобяд включих Мидеята в режим да следи температурния датчик от дистанционното и качвам графика да се види как работи. Първо след проветряване и изстиване на спалнята ми която е с вътрешна изолация зададох по ниска температура - 18 градуса. След като температурата в стаята достигна 20 градуса измерени от дистанционното климатика влезе в дълъг ОФ като вътрешното тяло изобщо не духаше,голямата клапа я бях пуснал на автоматичен режим и при дългия ОФ тя остана в горно положение. В 16.30часа като излизах му зададох 22.5 градуса.Когато Мидеята следи температурата от вътрешното тяло работи по различен начин и няма такъв дълъг ОФ.

    Screenshot_20240111-194131.jpg
    Този пост е редактиран от GLARYS; 11-01-24 в 19:57.
    ccankov73 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    25
    #1034

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Моята мидея - all easy pro-nordic,която работи в къща без изолация и с единична дървена дограма,почти не влиза в off-спалня 12кв.м.,духа горещ въздух,минимума и е 370w.,и не съм забелязал на вдигната клапа да работи-тогава влиза в off.
    При зададени 23гр.си ги държи стабилно и в тези студове,като съм задал авто на турбината,и да следи температурата от дистанционното си.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1035

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от busa Виж публикацията
    Моята мидея - all easy pro-nordic,която работи в къща без изолация и с единична дървена дограма,почти не влиза в off-спалня 12кв.м.,духа горещ въздух,минимума и е 370w.,и не съм забелязал на вдигната клапа да работи-тогава влиза в off.
    При зададени 23гр.си ги държи стабилно и в тези студове,като съм задал авто на турбината,и да следи температурата от дистанционното си.
    Климатика влиза в ОФ когато зададената температура е постигната и е превишена.Колкото топлозагубите на стаята са по малки толкова по дълъг е ОФ. Моята спалня е с вътрешна изолация от гипс картон и вата и над тавана имам още един ред вата и един прозорец с алуминиева дограма и минимума на климатика ми е 260-280 вата.Ти имаш доста повече топлозагуби от мен и затова е нормално климатика ти рядко да влиза в ОФ.
    busa одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 69 от 73 ПърваПърва ... 19596768697071 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 21:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  3. midea cu 12 ha
    От westa във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-11, 08:08
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  5. Midea
    От alexb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-04, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе