Страница 67 от 74 ПърваПърва ... 17576566676869 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1096
Like Tree581Одобрявам

Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #991

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    никакви пукания ,на silent стартира от 160 вата компресора след OFF .. при първоначално пускане вентилатора винаги е на ауто по подразбиране и се развърта до 600-800 вата без значение колко има да догонва ,но бързо влиза в режим .. външното тяло също е много тихо за сега ( да не го урочасам ) ,имаше едно леко дънчене при определени обороти но бързо го локализирах ,решетката на вентилатора отпред подрънкваше - подложих на 2 места тънки пластмаски между нея и корпуса и вече не се чува .
    bobivg одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #992

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Поръчах 9-ка, най- вероятно с лекото тяло, макар че на сайта им пише Midea BreezeleSS+ MSFAAU-09HRFN8-QRD6GW и за външното тяло е дадено 29 кг. Питах в офиса продавачката, а тя ме гледа неразбиращо. Като го монтират, ще пиша как е
    Alexi одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,317
    #993

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Нали купиха Тошиба
    Значи за в бъдеще да очакваме повече доволни потребители от Тошиба

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #994

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    29 кг е тежкото тяло ,моя е с такова но мисля че отдавна е сменен с новия модел с 26 кг външно

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #995

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    и аз съм много доволен от модела ,в режим Брийзлес напълно незабележим като шум и течение в стаята , ценна опция за относително малки стаи .. он офф няма ,колко харчи не го засичам
    В режим брийзлес може ли да регулираш степента на вентилатора, защото при ултимат комфорта не може и духа по-силно отколкото искам и се усеща течение(макар и по по-различен начин)и затова се отказах да го ползвам този режим.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #996

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    не може ,но не се усеща никакво течение то жалузата се затваря

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    5
    #997

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++



    Здравейте,

    Някой знае ли как мога да спра тази клапа да се върти - някакъв режим, настройка, нещо? Звукът от моторчето, когато го прави ме дразни и ми пречи да заспя нощем. Стигнал съм до някакъв компромисен варитн да оставям климатика на 20 градуса и 1% на вентилатора. Тогава пак го прави, но сравнително по-рядко - да речем, че на 5-10 мин. веднъж., което често е достатъчно, за да заспя.

    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #998

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    не може да се спира ,демонтирай я .. самото моторче не се чува .. моята от 2г е махната

  11. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #999

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не може да се спира ,демонтирай я .. самото моторче не се чува .. моята от 2г е махната
    Ами тя нали насочва струята надолу при затопляне? При демонтаж няма ли да духа в някаква неопределена посока?

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    5
    #1000

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не може да се спира ,демонтирай я .. самото моторче не се чува .. моята от 2г е махната
    Моторчето си работи с и без клапата, нали така? Когато има клапа го товари и затова ли да се чува? Малко съмнително, но ще се тества. Щом няма друг начин.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,800
    #1001

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Това 1% вентилатор не е ли някакво издевателство?
    Климатика нали уж имаше нисък минимум, какво го кара постоянно да тръгва спира.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    542
    #1002

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    , какво го кара постоянно да тръгва спира.[/QUOTE]

    ККП

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    778
    #1003

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Това 1% вентилатор не е ли някакво издевателство?
    Климатика нали уж имаше нисък минимум, какво го кара постоянно да тръгва спира.
    Ако духа под носа си и топли само датчика.......

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    5
    #1004

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Това 1% вентилатор не е ли някакво издевателство?
    Климатика нали уж имаше нисък минимум, какво го кара постоянно да тръгва спира.

    Не знам. Експериментирах. Спя страшно леко и най-малкият шум е способен да ме събуди. Въртенето на тая клапа ми бърка в мозъка. Като избирах климатици за мен беше топ критерий шумът на външното и вътрешното тяло. Тези Мидеи и едно Мицубиши бяха с най-ниските нива на шум, ама Мицубишито беше доста отгоре като цена. Ако знаех, че има такъв приблем с тая клапа.... сигурно щях да се напъна и да си взема Мицубишито.
    Та, стигнах до тоя момент, при който 1% и 20 градуса настройка успявам да заспя.
    Отскоро почнах да го оставям на auto и 20 градуса. Иначе от външното съм страшно доволен откъм шум - от него до леглото ме дели една дограма и почти не го чувам. Иначе като бях в квартири, навсякъде все бяха с Фуджита, при които външните им тела адски много се чуваха. Може и заради монтажът да е било - не знам, нищо не разбирам на тия климатици. Като Ви чета тук, страшни истории как толкова си играете и спорите. За мен важното беше шумът, дизайнът, wi-fi, пък другото... дали ще плащам 120 или 150 лв./м ток за цялото ми потребление вкъщи ми е все тая.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1005
    Цитат Първоначално публикувано от ubah40 Виж публикацията
    Не знам. Експериментирах. Спя страшно леко и най-малкият шум е способен да ме събуди. Въртенето на тая клапа ми бърка в мозъка. Като избирах климатици за мен беше топ критерий шумът на външното и вътрешното тяло. Тези Мидеи и едно Мицубиши бяха с най-ниските нива на шум, ама Мицубишито беше доста отгоре като цена. Ако знаех, че има такъв приблем с тая клапа.... сигурно щях да се напъна и да си взема Мицубишито.
    Та, стигнах до тоя момент, при който 1% и 20 градуса настройка успявам да заспя.
    Отскоро почнах да го оставям на auto и 20 градуса. Иначе от външното съм страшно доволен откъм шум - от него до леглото ме дели една дограма и почти не го чувам. Иначе като бях в квартири, навсякъде все бяха с Фуджита, при които външните им тела адски много се чуваха. Може и заради монтажът да е било - не знам, нищо не разбирам на тия климатици. Като Ви чета тук, страшни истории как толкова си играете и спорите. За мен важното беше шумът, дизайнът, wi-fi, пък другото... дали ще плащам 120 или 150 лв./м ток за цялото ми потребление вкъщи ми е все тая.
    Няма напълно безшумни климатици. Изглежда че вие сте много чувствителен към шума. Безплатния вариант да си решите проблема е тапи за уши, има ги в аптеките. Другия вариант е когато ли лягате да спите да изключвате климатика и във вече отоплената спалня да включвате конвектор с електронен термостат да поддържа температурата докато спите, но да не е български те пукат когато се нагряват!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 74 ПърваПърва ... 17576566676869 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 21:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  3. midea cu 12 ha
    От westa във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-11, 08:08
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  5. Midea
    От alexb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-04, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе