Страница 68 от 73 ПърваПърва ... 18586667686970 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1087
Like Tree581Одобрявам

Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    5
    #1006

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Няма напълно безшумни климатици. Изглежда че вие сте много чувствителен към шума. Безплатния вариант да си решите проблема е тапи за уши, има ги в аптеките. Другия вариант е когато ли лягате да спите да изключвате климатика и във вече отоплената спалня да включвате конвектор с електронен термостат да поддържа температурата докато спите, но да не е български те пукат когато се нагряват!
    Съгласен съм, че няма, но към този специално нямам никакви други забележки откъм шума. Ако не издаваше шум при въртенето на клапата, щеше да е перфектен.
    Тапи за уши съм слагал - на сутринта е ад, а и не е здравословно редовната им употреба.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #1007

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Няма напълно безшумни климатици. Изглежда че вие сте много чувствителен към шума. Безплатния вариант да си решите проблема е тапи за уши, има ги в аптеките. Другия вариант е когато ли лягате да спите да изключвате климатика и във вече отоплената спалня да включвате конвектор с електронен термостат да поддържа температурата докато спите, но да не е български те пукат когато се нагряват!
    Ама как така..... не си чел Алекси. Перфектен е .....тих, не тропа не трака, нисък минимум, духа винаги топло, топли всичко и е пълна противоположност на скъпарските боклуци.

    П.П не вярвах, че някой идваш от шумицу ще удари по-голяма греда
    Този пост е редактиран от bobivg; 02-01-24 в 20:56.
    Palev и HRS9 харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1008
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Ама как така..... не си чел Алекси. Перфектен е .....тих, не тропа не трака, нисък минимум, духа винаги топло, топли всичко и е пълна противоположност на скъпарските боклуци.

    П.П не вярвах, че някой идваш от шумицу ще удари по-голяма греда
    Бъркаш ме с някого, точно на мен не ми обяснявай колко лош климатик бил Midea Breezeless. Аз имам Midea 09 Breezeless от две години от първата серия с по тежкото външно тяло от 29 килограма и много добре знам че работи много тихо и съм много доволен от него. Мидеята ми е в спалнята и работи по тихо от предния ми климатик в спалнята който беше Тошиба Сузуми и много, много по тихо от Фуджицуто което ми е в хола.Фуджицуто в хола дори и телевизора ми не може да го заглуши как шуми. Ако това Фуджицу ми беше в спалнята нямаше да го издържа и една вечер. Имам няколко климатика и съм най доволен от Мидеята която работи най добре и най тихо от всички и има най много екстри. Сега даже ме е яд, че не си взех още няколко от същата първа серия на Мидеята. Найстина при движението на малката клапа се чува лек шум но на мен не ми пречи да спя. Но изглежда че има по чувствителни към шум хора от мен. Мидеята има нисък минимум на охлаждане - 80 вата и на отопление 260-280 вата и който не се покачва при падането на външните температури както на някои реномирани марки и не влиза в ОН/ОФ режим по време за разлика от някои реномирани марки. Има си температурен датчик в дистанционното, може да му се регулират до 100 степените на турбината, градусите му се променят през половин градус, подсветка на дистанционното, нагреватели на тавата и компресора които се включват за малко само по време на дефрост при отрицателни температури, също така дефроста му не е по време.Аз имам Мидея, Хитачи, Тошиба и Фуджитцу и пиша само тях.В тази тема за Midea 09 Breezeless аз съм качил доста графики от които се вижда подробно как работи климатика при различни външни температури.Мидеята ми е в спалня с вътрешна топло изолация и преди да я сложа се чудех между нея и Митцубиши Хеви, но като прочетох в форума как работи Митцубиши Хеви в стаи с малки топло загуби избрах Мидеята. А и наскоро прочетох в форума пак за Митцубиши Хеви освен тези оплаквания има и много оплаквания за шумни външни тела при ниски температури, проблеми и шум от втулките на турбината.Така че започнах да си харесвам Мидеята още повече. За климатици които не съм виждал и чувал как работят избягвам да пиша.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 02-01-24 в 22:30.
    Alexi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1009

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    климатика е изключително тих ! никога не съм хвалил модел като си измислям разни неща .. колегата му препоръчвам да отиде за час и половина на фитнес и вечерта ще е заспал като пън още в 8 часа .. щом тази клапичка с минимален шум го дразни .. аз лично съм я махнал не заради шума ,а защото така е разположена ,че предгражда голяма част от потока ,без нея се топля на сайлънт цяла зима като под +10 он-офф почти не се наблюдава при мене ,в момента навън е +8 и климатика от сутринта от както съм станал и го наблюдавам не е изключвал
    GLARYS одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    5
    #1010

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    климатика е изключително тих ! никога не съм хвалил модел като си измислям разни неща .. колегата му препоръчвам да отиде за час и половина на фитнес и вечерта ще е заспал като пън още в 8 часа .. щом тази клапичка с минимален шум го дразни .. аз лично съм я махнал не заради шума ,а защото така е разположена ,че предгражда голяма част от потока ,без нея се топля на сайлънт цяла зима като под +10 он-офф почти не се наблюдава при мене ,в момента навън е +8 и климатика от сутринта от както съм станал и го наблюдавам не е изключвал
    Спортувам от 20 години, 4 пъти в седмицата, силово. Не помага това. Отделно, че над 10 години съм бил DJ, продуцирал съм музика и над 20 г. съм в авиацията. Научил съм се да си пазя слуха. Ежегодно правя аудиометрия и резултатите ми са превъзходни. Жена ми е с 16 г. по-млада от мен и се учудва какви неща чувам. Способен съм да разбера дали телевизор в другата стая, оставен без звук е включен или не.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    436
    #1011

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от ubah40 Виж публикацията
    Спортувам от 20 години, 4 пъти в седмицата, силово. Не помага това. Отделно, че над 10 години съм бил DJ, продуцирал съм музика и над 20 г. съм в авиацията. Научил съм се да си пазя слуха. Ежегодно правя аудиометрия и резултатите ми са превъзходни. Жена ми е с 16 г. по-млада от мен и се учудва какви неща чувам. Способен съм да разбера дали телевизор в другата стая, оставен без звук е включен или не.
    При това положение климатика не е най-удачния вариант за отопление конкретно за вас, заложете на конвектор(Airelec,Noirot,Adax) или друго.Компромис с качествения сън не бива да се прави и вие сигурно го знаете много по-добре от мен на база на гореизложения ви опит.
    Този пост е редактиран от HRS9; 03-01-24 в 21:54.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1012

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    ubah40: Няма напълно безшумен климатик. Вземете си марков конвектор с електронен термостат(по евтините пукат при нагрявяне) и когато си лягате да спите изключвайте климатика и включвайте конвектора във вече отоплената спалня. Така ще спите на пълна тишина.Може да пробвате и да махнете малката клапа както предложи Alexi. Аз махнах малката клапа на вътрешното тяло и сега при ОН/ОФ едва доловимо се чува движението на моторчето и.Хващаш с дясната ръка малката клапа по средата и дърпаш леко към теб за да се огъне малко, с лявата си ръка дърпаш левия край на клапата надясно и тя ще излезе от левия край, после левия край на клапата го издърпваш да излезе извън вътрешното тяло и с леки въртеливи движения издърпваш клапата наляво докато излезе изцяло.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 04-01-24 в 08:41.
    HRS9 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1013

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от ubah40 Виж публикацията
    Спортувам от 20 години, 4 пъти в седмицата, силово. Не помага това. Отделно, че над 10 години съм бил DJ, продуцирал съм музика и над 20 г. съм в авиацията.
    Много стаж!

    Цитат Първоначално публикувано от ubah40 Виж публикацията
    Способен съм да разбера дали телевизор в другата стая, оставен без звук е включен или не.
    Баси мамата

    Цитат Първоначално публикувано от ubah40 Виж публикацията
    Жена ми е с 16 г. по-млада от мен
    Поздравления. Според мен не ви трявва ни климатик ни Адакс.
    mystikalrs, Stoqnov Veselin, Palev и 1 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1014

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    -8 тази сутрин ,снощи беше -5 цяла нощ не е дефроствал ,сутринта в 7 цъкна едно дефростче - сякаш без нужда но ме мързеше да ходя да гледам заскрежен ли е .. вчера в снеговалежа също направи един дефрост ( с нужда ,беше яко побелял ) .. мода работи добре при мен след известни експерименти с точното съпротивление

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #1015

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Какъв мод си правил и с каква цел? Мидеите нямат ли добър дефрост алгоритъм?

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1016

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    що годе е добър но има какво да се желае ,процъква ненужни дефростчета на 2-3 часа макар и кратки .. мода винаги е един и същ - паралелен резистор на дефрост термистора ,като стойността му трябва да се подбере експериментално така че все пак да дефроства като има нужда

    - - - - - - - - - -

    тия дни са чудесни за експерименти ,че последните години реално нямаше зима ( то не че сега има но поне е малко по студеничко ) .. снощи прехвърчаше сняг ,беше -6-7 .. цъкна едно дефростче привечер ( според мен без особена нужда ,а и беше кратко ) .. от тогава до момента не е дефроствал ,сутринта беше -9 ,нито е заскрежен работи много приятно и спокойно ,все още се справя на Silent при моите условия .
    bobivg и mystikalrs харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1017

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Забелязвам странно държане на моя климатик, инсталиран на 8.12.23. В спалня е и поддържам 18°, затова работи на On-Off. Но много често след като тръгне компресора, жалузите не слизат надолу и работи на минимален вентилатор с не много топла струя с мощност около 320W. И така работи докато стигне 20° и спре, но по този начин работи много по- дълго време, тъй като вентилаторът е минимален. Данните за температурата взима от дистанционното. Такъв ли е режимът му на работа или има някакъв проблем? Освен да го настроя да си взима от датчика на вътрешното за проба.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #1018

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Прилича на успиването при някои Дайсейкаи…

  17. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1019

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Ами не е точно успиване, защото температурата си я поддържа в рамките, но работи без да сваля жалузите, на минимална вентилация и на най- нисък режим на компресора.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #1020

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Ами не е точно успиване, защото температурата си я поддържа в рамките, но работи без да сваля жалузите, на минимална вентилация и на най- нисък режим на компресора.
    Здравей.
    Ами не го оставяй на авто, а му задай ръчен режим на вентилатора 20-30% или колкото там прецениш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 73 ПърваПърва ... 18586667686970 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 21:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  3. midea cu 12 ha
    От westa във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-11, 08:08
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  5. Midea
    От alexb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-04, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе