Страница 209 от 231 ПърваПърва ... 159199207208209210211219 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,121 до 3,135 от общо 3460
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #3121

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    "Тежко машиностроене", дето се вика! Глобалните екологични проблеми може да звучат твърде отнесено за повечето от нас, но сме една прашинка за една "милисекунда" на този свят, а всички живеем на една планета, която остава и за нашите наследници. Явно скоро и R32 няма да е актуален. Не виждам да са писали кога се очакват на пазара, но имам да обновявам машини на още поне три места по-натам и ще следя с интерес отзивите от тези модификации по света и у нас. Би било добре да изкарат и някакъв нов дизайн с това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3122

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    И отново ще падне ефективността, както стана с 32.
    SPSt, Rafailiev и dimjek харесват това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3123

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    "Тежко машиностроене", дето се вика! Глобалните екологични проблеми може да звучат твърде отнесено за повечето от нас, но сме една прашинка за една "милисекунда" на този свят, а всички живеем на една планета, която остава и за нашите наследници. Явно скоро и R32 няма да е актуален. Не виждам да са писали кога се очакват на пазара, но имам да обновявам машини на още поне три места по-натам и ще следя с интерес отзивите от тези модификации по света и у нас. Би било добре да изкарат и някакъв нов дизайн с това.
    А параметрите не те ли интересуват? То и R32 беше много екологичен, ама с по-лоши показатели от R410 и малко взривоопасен.
    Mega одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #3124

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    А параметрите не те ли интересуват? То и R32 беше много екологичен, ама с по-лоши показатели от R410 и малко взривоопасен.
    То май само при Хеви, моделите на r32 са с по-добри показатели, отколкото на r410 и без даунгрейд на хардуера. Всъщност, не са пуснали още сервизни за моделите на новия фреон, да видим в таблиците за запазване на мощност какво се случва.
    Gyokov одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #3125

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    То май само при Хеви, моделите на r32 са с по-добри показатели, отколкото на r410 и без даунгрейд на хардуера. Всъщност, не са пуснали още сервизни за моделите на новия фреон, да видим в таблиците за запазване на мощност какво се случва.
    http://condex.bg/wp-content/uploads/...iamond_ZSX.pdf
    http://condex.bg/wp-content/uploads/...C-ZS_12.02.pdf
    http://condex.bg/wp-content/uploads/...Diamond_ZR.pdf

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #3126

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    А параметрите не те ли интересуват? То и R32 беше много екологичен, ама с по-лоши показатели от R410 и малко взривоопасен.
    Ако кажа, че не ме интересуват, няма да съм обективен, но от материалите, които са публикували MHI като каталози досега специално за техните си модели, както и от данните от Евровент, излиза точно обратното както аз го разбирам. Айде да оставим евровента, но самият производител дава някои параметри на хартия по-добри. Би било интересно да се видят таблици, които незнайно защо все още липсват или поне в публичното пространство.
    https://www.mhi-mth.co.jp/catalogue/...entsNumber=470

    Пример с ограничени данни от един модел с два различни хладилни агента от техния им сайт:
    https://www.mhi-mth.co.jp/en/techhp/...door=SRK35ZS-S
    https://www.mhi-mth.co.jp/en/techhp/...door=SRK35ZS-W

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3127

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    И отново ще падне ефективността, както стана с 32.
    Попаднах на едно сравнение на ефективността на различни фреони. R410a/R32 са по-зле спрямо R22, но какво да се прави, екологията изисква жертви.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    1
    #3128

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Колеги здравейте.Първи пост за мен и най-вероятно крайно повтарящ се въпрос ,но за сажаление не успях да намеря отговор въпреки сериозното претърсване на форума...Та на въпроса...До днес твърдо бях решил ,че искам да имам климатик SRK/SRC 50 ZSX-S с който да охлаждам 35кв. всекидневна с отворен проход към 8кв коридор ,а защо не леко да намажа с хладното и в спалнята.Също така мисля той да поеме донякаде отоплението на всекидневната.Апартамента е с тройни стъклопакети на 7камерна дограма, сградата е изцяло изолирана ,на външните стени имам и предстенни обшивки картон и вата + тавани картон и вата т.е. нямам много топлинни загуби .Като цял се топля на котле с ток и съм предоволен от сметката ,но ако мога да я намаля бих го направил ,а както казах охлаждането е необходимост.Днес най-накрая се спрях на фирма която да ме направи щастлив ,но собственика ми предложи MSZ-FH50VE .Според нето ще спестя някой лев ,а успоредно с това ще получа качествен и безпроблемен климатик.Аз не мога да реша кое е по-добро тай като нямам нужните компетенции...Тук се намесвате ВИЕ....Моля дайте съвет! Ако трябва да съм честен за мен най-важното е да не разбирам ,че имам климатик което прави шума от особенно значение.Също ме претеснява ,че в преходните сезони ME-то ще работи Он-оф докато ИХИ-то с ниските си минимуми ще се справи по-добре....В същото време МЕ-то е с външно тяло 10кг по тяжко...Разбирате объркването ми...Моля за съвет.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #3129

    Климатици Mitsubishi Heavy

    МХИ-то ще е по-тихо. За справка, можеш да погледнеш какви дебити, с какви нива на шум предлагат 2-те машини. МХИ-то превъзхожда МЕ-то в това отношение. Преди време, бях пред същата дилема. Откъм дефрости, МХИ-то отнася FH. Сам си си отговорил за минимумите. Единственият плюс, за който се сещам на МЕ-то, пред МХИ-то, е плазмата.
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-06-19 в 14:17.
    maxel одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3130

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от maxel Виж публикацията
    Та на въпроса...До днес твърдо бях решил ,че искам да имам климатик SRK/SRC 50 ZSX-S с който да охлаждам 35кв. всекидневна с отворен проход към 8кв коридор ,а защо не леко да намажа с хладното и в спалнята.Също така мисля той да поеме донякаде отоплението на всекидневната.Апартамента е с тройни стъклопакети на 7камерна дограма, сградата е изцяло изолирана ,на външните стени имам и предстенни обшивки картон и вата + тавани картон и вата т.е. нямам много топлинни загуби .Като цял се топля на котле с ток и съм предоволен от сметката ,но ако мога да я намаля бих го направил ,а както казах охлаждането е необходимост.Днес най-накрая се спрях на фирма която да ме направи щастлив ,но собственика ми предложи MSZ-FH50VE .Според нето ще спестя някой лев ,а успоредно с това ще получа качествен и безпроблемен климатик.Аз не мога да реша кое е по-добро тай като нямам нужните компетенции......Моля за съвет.
    ZSX-S без съмнение.
    Много по-добър дефрост, ниски минимуми, тиха работа. Това са най-важните неща, които правят работата на един климатик комфортна...
    Phoenix_1, rosswen и maxel харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #3131

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Тази машина има доста нисък минимум. Няма нищо общо с този на МЕ-То, двойно по-нисък е. Моят също съм му мерил 29-30гр., когато работи на минимум. Имайте в предвид, че при темп. над 13гр. външна (каквито са сега), сработват вече защити и нищо чудно да му ограничава мощността.
    Ето за какво говоря.
    От къде я намери тази информация? Стана ми интересно, какви са оборотите на външното тяло,когато работи на минимум.Питам за zs-w 35,но дори и да не е за същия,горе-долу ще ми стане ясно.

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #3132

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от stoianmitkov Виж публикацията
    От къде я намери тази информация? Стана ми интересно, какви са оборотите на външното тяло,когато работи на минимум.Питам за zs-w 35,но дори и да не е за същия,горе-долу ще ми стане ясно.

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
    От сервизното ръководство за модела. Имам и това за ZS-S.

    stoianmitkov одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3133

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Като излязат сервизните, много ми е интересно да видя дали zs-w са с същите компресори като старите и дали при тях има покачване на минимумите с понижение на външната температура.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #3134

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Като излязат сервизните, много ми е интересно да видя дали zs-w са с същите компресори като старите и дали при тях има покачване на минимумите с понижение на външната температура.
    Според мен са същите, но относно покачването на минимумите съм любопитен и аз.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #3135

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    От сервизното ръководство за модела. Имам и това за ZS-S.

    Правилно ли съм разбрал от снимките? И при охлаждане и при отопление ,минималните обороти на перката на външното тяло са 40 обората в СЕКУНДА?!Това са 2400 об/мин.Като наблюдавам перката,ми се струват доста по-малко. А кога спира да се върти(влиза в OFF),когато вече тези обороти идват повечко за да поддържа зададената (за отопление, или охлаждане)температура ли? А това сервизно ръководство, откъде мога да си го сваля.Два дена(откакто съм с този климатик)търся нещо такова,но не съм намерил досега.

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от stoianmitkov; 27-06-19 в 12:08.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе