Страница 13 от 20 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 287
Like Tree126Одобрявам

Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #181

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Сравнявам между 20zs-w и ge35va. На охлаждане....
    Правя сравнението имайки възможността ежесекундно да си играя с машините и да посещавам помещенията в които са поставени.
    Просто и ясно.
    Къде отидохте на дефрости, пластмаси.
    Все пак има хора които си купуват климатици само за охлаждане.
    И да съм в темата двете ми 25GEта са в спални.
    Работят незабележимо на отопление и охлаждане, но едното
    има склонност към "вмирисване" лятото, другото - не.
    Това което няма е на по-влажен климат- Варна, а де...
    Доволен съм, за парите си са добри машини.
    MHIто което имам не става за сравнение с тях просто защото е 63ка,
    но не е и в спалня де.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 05-09-19 в 09:07.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #182
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Просто и ясно.
    Къде отидохте на дефрости, пластмаси.
    Все пак има хора които си купуват климатици само за охлаждане.
    Цанков, и аз си мислех, че съм го написа просто и ясно ама.....
    Феникс, прав си. Вероятно ако 100 чивека направят сравнение между двата модела, и стоте ще са на мнение, че МХИ-то е по-добро. Това обаче е само вероятност и ние можем само да гадаем какъв ще е отзивът на тези 100 човека. За сега има само едно реално сравнение. Мнението на сравняващия вече го разбрахте.

    П.п. Трябва ли да разбирам, че нямам право да харесвам МЕ повече от МХИ. И то при положение, че съм си купувал климатиците със собствени средства за лично ползване (в повечето случаи)
    Нямам още машина която да ми е подарена от някой дилър, в замяна на това да пиша позитивни мнения за марката по форумите (за жалост)
    Този пост е редактиран от mimojef; 05-09-19 в 12:32.
    zdravko, necata2, Vizi и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #183

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Мимоджеф, имаш право да си правиш сарказъм с думите ми, но аз не съм казал, че 100 човека ще кажат, че МХИ-то е по-добро, дай да сме честни сега.
    Имаш право да харесваш каквото искаш, но ако не ме разбираш, едно субективно мнение може доста да подразни. Аз забелязвам, че все й търсиш кусурите на тази двайска и в другата тема, но явно не си случил на машина за теб самия според индивидуалните ти възприятия. Удряй й един чук на тая разплута буца тогава, барабар с пластмасата, като не те кефи и да се приключват мъките на всички.
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #184

    Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Имаш право да ги харесваш, МЕ са си хубави машини. Харесва ми, че са пипнали вътрешното на AP. Вдигнали са дебитите, но не за сметка на шума, което значи, че ще работят тихо и в по-студено време. И клапите са барнали - по-големи са, ще насочват потока по-добре. Тези неща, които изброих, в предшественика му ме дразнеха най-много, като оставим настрана дефростите.
    П.п. Дай да бартеросаме 20-ката ти за моята 35-ца. Дебитите и са същите, като на 9-ката. Тъкмо и двамата ще сме доволни.
    Mig82 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #185

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    А ако приемем хипотетично, че Електрик имаха дефростите на Хеви, тогава кои щяха да са по-добри ?

    офф-топик
    Примерно с малко усилия и играчка ако се линкне към външното тяло някой usb програмируем таймер, примерно като този https://vikiwat.com/4-releen-usb-taimer-12-v.html, може да се байпасне оригиналния алгоритъм и електрика да се сдобие с програмируем дефрост по желание.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #186

    Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Такова мнение не мога да дам. Не съм ползвал машини от високия клас и на 2-те марки или средния клас, от AP серията ма МЕ, че да дам такова крайно мнение. На предходните модели, на МЕ не ми харесва Ауто режима на турбината. Ленива е и не си дава много зор, ако се наложи. Работи 99% от времето на вторатя си степен. В голямото помещение, на Авто вент, ми е падала температурата с до 4 гр., при отрицателни температури. Трябваше да задам ръчно предпоследната, за да поддържа задание. При по-новите, това може да е оправено. МХИ в това отношение са перфектни. Смъкват и до най-ниска степен, ако се наложи, като има и междинни степени, между фиксираните. Мисля, че са общо около 9 на брой. Нещо като при Тошиба.
    МЕ мисля, че не си губеше настройките на седмичния таймер (ако ползвате такъв), след спиране на тока, докато при МХИ не е така. Поправете ме, ако греша, не съм го ползвал от 2-3 години.
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-09-19 в 11:41.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #187
    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Аз забелязвам, че все й търсиш кусурите на тази двайска и в другата тема....
    Не ги търся бе Феникс. Те са си там. Аз просто ги виждам и ги чувам.
    Виж човек аз съм си карък. Май единствената ми слука до сега е жената И Митсубиши Електрик явно.
    Та в този ред на мисли може И моята бройка да е от контейнера с бракуваните. Машината за парите си е добра, но явно има и по-добри от нея (според моите възприятия).

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    П.п. Дай да бартеросаме 20-ката ти за моята 35-ца. Дебитите и са същите, като на 9-ката. Тъкмо и двамата ще сме доволни.
    Росс. Пак се мъчиш да ме цакаш.
    Нека поне да и изтече гаранцията. А знам ли...? Може пък зимната и работа да ми допадне.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #188

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Росс. Пак се мъчиш да ме цакаш.
    Нека поне да и изтече гаранцията. А знам ли...? Може пък зимната и работа да ми допадне.
    Няма такова нещо. Цената като нов, на моят е по-висока. Тъкмо е разработен и атестиран, в сурови условия. Бързам да го спазаря, преди да дойде зимата, че ще вземе да ти хареса.
    Майтапа настрана, трябва ли да се активира от ДУ наново седмичния таймер, след прекъсване на захранването? Трябва да го пробвам като се прибера. Рядко ползвам тези "екстри".

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #189

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Джак намери някой клип на DENRI как монтира Хеви,аз лично не съм виждал а съм му абонат на канала.Най-голямата фирма която монтира и предлага Хеви преди да пусне и Електрик е Вимакса.В момента при тях работят доста добри монтажници (нищо общо с преди)като някои ги познавам лично и мога да дам инфо,че имат оплакване от Хевита а от Електрик никакви.Най честото оплакване е в резонанс във външното тяло и поява на вибрации,няколко фабрично спукани(не заварени добре)вътрешни топлообменици и не много външни електроники.Тези колеги монтират страшно много и може да им се вярва.Те първи ревнаха със заспалите Тошиби,а сега пък с Шорая имат доста спукани кондензни вани.
    mimojef, JOKVN, Pr_br и 3 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #190

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Сега някой ще каже.... "Ами спуканите топлообменници на МЕ преди време...."
    Този пост е редактиран от mimojef; 05-09-19 в 20:19.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #191

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Stoqnov Veselin Виж публикацията
    mimojef ,жалко за това ,което написа ...губиш уважението ми. чета постоянно , но рядко се включвам.това което написа за хевито е абсолютна противоположност на истината....за течения, за степени на вента, за евтината пластамаса .... глупости !

    - - - - - - - - - -

    на 12.07 2019 монтирах 35zs-w в 22 кв2 хол в най-голямата жега в бургас на 1 км от морето, такъв комфорт и студена тишина никъде не съм усетил никога досега , а ходя много и се интересувам от климатизатори. ако сега , някой тръгне да ми обяснава , че ,, видиш ли , като дойде зимата....,, не е сериозно. такава солидна изработка на външно и вътр. тяло няма , а пластмасата е 3,5- 4 мм .пазя капачето от корпуса отстрани , за тръбите. край.
    Заркич, а лагерчетата на SF-a като се размърдат поглеждаш ли си към телефона дали не вибрира?Кое му е тихото на външното.Чувал ли си го как дефротста на 0С през 10 минути.Имам такъв в гостната стая и съм сложил гинкобилобa до стойката на дистанционното за тези, които не са пили ракия преди лягане.
    Коментирайте клас по клас, SF и AP cа назад от ZS.Ниския клас е спорен, високоия е дълга тема, а подовите са съвсем друга бира, ако някой въобще е монтирал и ползвал KJ.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #192

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Джак намери някой клип на DENRI как монтира Хеви,аз лично не съм виждал а съм му абонат на канала.Най-голямата фирма която монтира и предлага Хеви преди да пусне и Електрик е Вимакса.В момента при тях работят доста добри монтажници (нищо общо с преди)като някои ги познавам лично и мога да дам инфо,че имат оплакване от Хевита а от Електрик никакви.Най честото оплакване е в резонанс във външното тяло и поява на вибрации,няколко фабрично спукани(не заварени добре)вътрешни топлообменици и не много външни електроники.Тези колеги монтират страшно много и може да им се вярва.Те първи ревнаха със заспалите Тошиби,а сега пък с Шорая имат доста спукани кондензни вани.
    Наистина, сега както спомена, Денри-то не съм ги виждал да снимат монтажи на хеви, а монтажи на електрици имат снимани доста.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #193

    Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    А да, Sir John ме подсети. На моят SF му се разтрака на 2 пъти външното, без да има никакъв лед. Жената ми звъня първия път на пожар, че се разтракал. Писах за проблема зимата. Явно случаят е бил същият. Също трака и един съседски FH, и едно GE покрай нас. На GE-то даже и клип мога да му щракна, ако искате, че минавам покрай него всеки ден. Като заговорихме за монтажниците, моят, който също е във Вимакс, беше с FH Zubadan и го замени миналата година със ZSX.
    Бих се радвал и другите специалисти, като Aleksandars и Mega да се изкажат по въпроса. Защото, доколкото знам, не са съвсем на мнение, че МЕ са по-добре от МХИ.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #194

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не ги търся бе Феникс. Те са си там. Аз просто ги виждам и ги чувам.
    Виж човек аз съм си карък. Май единствената ми слука до сега е жената И Митсубиши Електрик явно.
    Та в този ред на мисли може И моята бройка да е от контейнера с бракуваните. Машината за парите си е добра, но явно има и по-добри от нея (според моите възприятия).
    Казано така не виждам причина да не приема мнението ти. Иначе работата става "Хип-хопа ми е много по-добър от хип-хопа ти". Вероятно аз възприемам по различен начин работата на моето Хеви или помещението ми, изложението ми, регионът ми и начина му на работа по алгоритъма му в тези условия се различава може би с нещо, отколкото при теб в твоите условия. При мен показва "мускули", тъй като лятото не е особено щадяща средата. Каокто и да е. Щом на жена си случил, зАрежи другото, не е важно!


    Цитат Първоначално публикувано от necata2
    Най честото оплакване е в резонанс във външното тяло и поява на вибрации,няколко фабрично спукани(не заварени добре)вътрешни топлообменици и не много външни електроники.Тези колеги монтират страшно много и може да им се вярва.Те първи ревнаха със заспалите Тошиби,а сега пък с Шорая имат доста спукани кондензни вани.
    Може би има нещо такова с резонанса. Казвам "може би", защото аз за разлика от тях имам впечатление само от една бройка, на моята конкретна стена. Но пък тя е всеки ден до мен и до главата ми и вече я знам в детайли как работи. Но лично аз установих и се убедих как проблемът лесно се решава с малко по-добри антивибрационни тампони, а не от онези твърдите като за подаръчен комплект. А знаете, че може и други хитринки да се приложат. Вероятно има нещо във външното тяло и начина му на работа, което по-често влиза в резонанс с някои строителни материали и изолации. Трудна работа да разбереш от първия път, когато има резонанс, както при колите, случвало ми се е. В същото време тези другите проблеми пък коя марка е застрахована от тях. Е, един приятел си взе Тошиба Дайсекай 9 за 2500 лв, уж висок клас, а пък още с поставянето - фабричен дефект на плазмата, разбити лагери и човечеца 30 дни си чака подмяната от представителството им за нашата страна. Никой не е застрахован.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #195

    Отговор: Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    А да, Sir John ме подсети. На моят SF му се разтрака на 2 пъти външното, без да има никакъв лед. Жената ми звъня първия път на пожар, че се разтракал. Писах за проблема зимата. Явно случаят е бил същият. Също трака и един съседски FH, и едно GE покрай нас. На GE-то даже и клип мога да му щракна, ако искате, че минавам покрай него всеки ден. Като заговорихме за монтажниците, моят, който също е във Вимакс, беше с FH Zubadan и го замени миналата година със ZSX.
    Бих се радвал и другите специалисти, като Aleksandars и Mega да се изкажат по въпроса. Защото, доколкото знам, не са съвсем на мнение, че МЕ са по-добре от МХИ.
    Рос това което Недко сподели е вътрешна информация от техните си чатове и впечатления!
    Трябва да му благодариш ,че споделя инфо с нас .
    Ако успееш да се добереш до техните дискусии ще видиш ,че мнението не е само на Недко .

    Лек и спорен ден на мен темата не ми е интересна .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 20 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  3. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  4. Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 22-12-07, 10:52
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе